Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Počítání kalorií u mraženého jídla

Zdravim, chci se zeptat nekoho kdo se zajímá o stravu. Co se týče počítání kalorií, dělal jsem si dnes jen na rychlo k obedu a k večeři nějaké mražené brambory do trouby a chci se zeptat jestli se řídit hmotností na balení nebo si to po upečení zvážit sám protože to má samozrejme méně. Na balení je 500g a po upečení jsem navážil 320g. Díky

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Jen chci upozornit, že pokud si počítáš kalorie v nějaké aplikaci ( třeba v kalorických tabulkách )… poslední
Schizo 12.02.2020 07:50
Schizo

Jen chci upozornit, že pokud si počítáš kalorie v nějaké aplikaci ( třeba v kalorických tabulkách ) dej pozor jakou potravinu zapisuješ.

Třeba brambora syrová má v tabulkách 320kJ / 100g, ale brambora pečená v troubě má 390kJ / 100g a tím pádem se liší i jednotlivá makra Bílkoviny, Tuky , Sacharidy...

Někde se uvádí, že již při teplotě 150°C se mění skladba sacharidů, škrobu v bramborách a konečný produkt je pak kaloričtější, než samotné syrové, nebo vařené brambory.
Je tam např. započítáno i nějaké množství oleje, kterým to někdo potřel...a to je právě to co nikdo neví, kdo a jak to jídlo připravoval, odkud čerpal makra a celkovou hodnotu kJ ?

Pokud teda jedeš v tabulkách a chceš opravdu mít 100% přehled musíš si zapisovat opravdu co jsi tam dal.
Pokud jsi je jen dal na pečící papír a nakonec osolil, napiš syrovou hodnotu ( tedy 500 g ) a množství soli.. ( tak to dělá třeba i Aleš Lamka )

Nebo se spolehni na tabulky a zapiš tvých 320g pečených v troubě :)

Možná to zbytečně rozpitvávám, ale mám s tím velkou zkušenost, jel jsem tabulky na gramy celkem dlouho :)
A divil jsem se o kolik se liší ty jejich zadané hodnoty o reality, když si to jídlo rozepíšeš na jednotlivé ingredience, různé pomazánky, omáčky, polévky a třeba i obyčejnou domácí bramborovou kaši :)

Snad ti to pomohlo...

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru