Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jsou možné srážky 180mm/h?

zdravím,jsou možné při lijáku srážky 180mm/h?Takovou rychlost jsem vypočetl z rychlosti plnění sudu v z okapu(což není totéž jako déšť samotný).Počítáno z 1 litr za sekundu na 20metrech plošných.

Myslím tady v ČR. Vysočina,začátek července

Nejde o to, jestli usnu, ale odpověď typu "půl střechy" přímo vybízí k mé otázce "proč zrovna půl", proč ne 1/3 nebo 3/4. Ani "plocha střechy, ze které teče voda do okapu" není přesná, to by platilo pro vodorovnou střechu. Záleží na ploše pozemku pod střechou, tj. zastřešená plocha.

Ešte si asi nebol vonku za dažďa. Tak teda, keď bude pršať a s poriadnym vetrom, zober si dosku a skús ju preniesť tak, aby na ňu dopadlo čo najmenej vody. Otočíš ju vertikálne, alebo hranou proti smeru dažďa, alebo horizontálne, alebo plochou priamo proti dažďu? A čo myslíš, kedy na ňu dopadne najviac vody? Prídeš na to? Neviem, neviem - niektorí ľudia sú veľmi odolní proti logickým úvahám.