Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Víno a žáha

Ahoj, chtěl bych poradit z jakého druhu vína nejméně "pálí žáha" pokud se to dá říct?! Mám velké problémy s žáhou a nerad bych kupoval něco po čem bude zle. Děkuji za tipy a zkušenosti.

ten reflux v řiti

:-D Já ti nevím. Reflux beru jako zpětný tok v našem případě obsahu žaludku.
Pominu nástřik do destilační kolony při destilaci.
U řiti to ve mně evokuje vakkuum ve svěrači, aby se dosáhlo toho zpětného ehhmm toku.
Při představě pobytu na wc míse se až bojím domyslet ty možnosti.:-D

Pálení žáhy zpravidla nezpůsobuje obsah kyselin v potravě ani v pití. I například hodně na chuť kyselý nápoj, je slabá kyselina na to, aby naleptávala jícen při refluxi, což je ono pálení. Pokud by nápoj tak kyselý byl, naleptával by bolestivě už ústní dutinu při pití.
V žaludku je pro trávení dost silná kyelina solná, kterou si organismus vyrábí sám. Žaludek je proti ní odolný, ale pokud se dostane jinam, do jícnu, tak jej leptá.
Za normálních okolností se tvorba kyseliny přizpůsobuje podle potravy. Ale může vznikat nadprodukce kyselin a to i u zdravého člověka, kde může být vyvolána určitým druhem potravy. Refluxe, kdy nedochází k dobrému uzavření vstupu žaludku bývá často s tím spojená.
K překyselení žaludku tedy může docházet i potravinami a nápoji, které kyseliny vůbec neobsahují. Například je mnoho lidí citlivých na čerstvé buchty, nebo chleba. V případě vína to může být způsobeno například obsahem alkoholu, cukru nebo jiných složek.
Rada: Lék Pantoprazol (Omeprazol, Nolpaza a jiné názvy, pantoprazol je účinná látka), je v provedení
20mg volně prodejný. Lék upravuje tvorbu kyseliny a výrazně omezuje pálení žáhy. Nejedná se o neutralizaci kyseliny jako u léků na žáhu, ale upravuje samotnou tvorbu.
Brát jednu tabletku asi půl hodiny před hlavním jídlem, případně před jídlem známým reakcí.
Mně pomáhá jedna tabletka denně, braná večer před večeří.
Lék vyrábí mnoho firem pod různými názvy. Pokud lék napíše lékař, tak některé varianty můžou být s doplatkem a jiné bez doplatku. Je lépe se pradit s lékařem, který dávkování určí přesněji.

40 let mých zkušeností - nepálí mne žaludek z žádného červeného vína, nebo šumivého vína, pálí mne z každého bílého nebo ze syceného bílého vína, tak jako z česneku, smažené cibulky atd. Když si před konzumací vína dám tabletku Ranisanu, víno mne nepálí.