Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Fyzický obchod s monitory teď?

Dobrý den, potřebuji si koupit monitor a potřebuju ho vidět pro představu velikosti. Dá se aktuálně někde legálně prohlédnout vystavené monitory/tv? Napadá někoho něco? Vím, že elektro se teď prodávat nesmí. Jde mi jen o prohlédnutí, abych ho viděl naživo a pak už si ho klidně objednám z e-shopu. Díky za tipy, lokace Brno. Napadá mě jen někde za výlohou, nebo nějaký velký obchodní řetězec, kde mají vše.

Monitor mám snad přes deset let starý právě, a chtěl bych zkusit prohnutý téměř o 10 palců větší a prostě se bojím, že si nezvyknu a bude k mé vzdálenosti u stolu moc velký. Chtěl bych s ním z části nahradit televizi, proto se nechci omezovat. Jedná se o 32" uhl.

Člověk sem vždy zavítá z nouze pro radu a dočká se jen urážek. Každý má holt jiné preference a přemýšlení. Říkám, že nechci koupit monitor, který nevidím na živo a ptám se, zda se někde dá prohlédnout vystavené (v této omezené situaci)! Pokud je to tak těžké pochopit a nedokážete odpovědět na dotaz, tak se nemusíte vyjadřovat s povyšováním a zbytečnými urážkami, je to ubohé. Chytrolíni co si zvyšují ego anonymně na internetu bezduchýma žbleptama <3

Hned první odpověď v tématu vám nabídla konstruktivní řešení, mimochodem daleko lepší, než nějaké dívání se přes výlohu. Vy ji nesmyslně zpochybníte a ještě urazíte toho, kdo vám ji poskytl. Co teď čekáte? Že vám budeme děkovat a nabízet další a další rady? Ne.

Prohnutý monitor zapnutý teď stejně nikde neuvidíš, snad na youtube. Tak si ho kup na zkoušku, nejlépe s osobním vyzvednutím v okolí, abys ho při případném vracení nemusel nikam posílat a jen ho tam odnesl zpátky. Když bude velký, koupíš menší. A prohnutý bych já asi nechtěl, zvláště ne jako TV.

Ked ti tu budu robit zle napis mi, ja ich vsetkych zbijem....sem tady v e d o u c i (copyright by SpongeBob).
K teme.
32" je rozporuplny rozmer a to z 2 dovodov.
Prvym je velkost monitoru. Nakolko vacsina ludi ma monitor 50-860cm od svojich oci je 32"na hrane viditelnosti naseho zorneho pola. Staci si pustit film a zacat natacat svoje oci...ak ti oci pocas pozerania filmu behaju zo strany na stranu dochadza k ich skorej unave a uhlopriecka je moc velka vzhladom na vzdialenost.
Druhy aspekt je rozlisenie. 4k je zbytocne, takze vo finale mame QHD vs FHD.
Povodne som doma testoval FHD a vyhodnotil, ze napriek mojmu slabsiemu zraku je FHD prilis male rozlisenie na takuto uhlopriecku. A tak bol moj zaver, ze ak 32"tak jedine s QHD. Lenze uz poznam 2 pripady, kde zakaznici odmietli 32"z FHD, trvali na QHD, ale v praxi skoncili aj tak nakoniec u FHD, pretoze rozlisenie QHD bolo na ne prilis drobne.
Ak mas miesto na stole siel by som radej do 2x27", pretoze je to ergonomickejsie na pracu a da sa na to pozerat aj ako na tv (u mna zo vzdialenosti 2m z gauca).
Moje osobne pocity z 32" vo FHD...zo zaciatku vsetko prilis velke a taky divny pocit, ale ked som ho po tyzdni testovania daval prec mal som pocit, ze mi trosku ta velkost chyba. Inymi slovami clovek si zvykne, tak ako som si rychlo zvykol na 27" kedysi a ked vidim tu 24" ako sekundarny monitor vedla neja zapojenu zda a mi ako skriatok a nechapem ako som mohjol kedysi precovat na "tak malom" monitore.
Osobne nie som zastancom ohnutia, aj ked torsku miesta na stole to usetri.

Obejdi elektroqelby v okolí. Když řekneš, že si u nich chceš objednat monitor a jestli bys ho nejdřív chtěl vidět, divil bych se, že bys tak ve druhém, třetím neuspěl.
Třeba já jsem v týdnu v jednom Okay reklamoval televizor, když jsem ho tam dával, ptal jsem se, jestli bych u nich mohl koupit settopbox, abych mohl uschopnit starý televizor. A šlo to.
Nebo manželce zgabnul nabíjecí kabel k mobilu. Tak jsem zkusil zajít do blízkého Planeo, že bych si tam ten kabel chtěl objednat. I když tam měli přístup jen ke kase pro vyzvednutí objednaného zboží, ten kabel jsem si hned odnesl.

Líná huba, holé neštěstí.
:-D:beer:

To mně se před dost lety, když ještě snad ani Heureka nebyla, stalo něco dost kuriozního. V jednom velkém elektroobchodě jsem si prohlížel vystavené televize a pak jsem si na papírek začal psát typy a ceny. Přiběhl prodavač, že to se u nich opisovat ani fotit nesmí. Chvilku jsme se dohadovali, že na to omezování nemá nárok, ale protože odmítal odejít a furt se u mě motal a otravoval, tak jsem nakonec vytáhl mobil, zavolal domů a začal: "Ahoj, vezmi si tužku a papír a piš, tady se to nesmí......".:-D Prodavač něco brblal, že to taky nemůžu, ale otočil jsem se zády a tak odešel.

Tohle se říkalo o jednom řetězci (snad OKAY, ale nejsem si tím jistý).
V době miniaturních kamer, diktafonů v mobilech a podobných vymožeností to snad už nemá cenu. Kdo chce a má na to si to může pořídit.
Teď jsem si vzpomněl, paní Kořínková vyprávěla, že v Austrálii dělala špionáž pro konkurenční obchod. Že do výstřihu si dala kameru, obcházela regály a natáčela cenovky.

Já to dělám opačně. Na webu si vyberu co asi chci, porovnám vlastnosti, najdu nejlepší cenu i vzhledem k recenzím a dopravě a když to chci vidět předem naživo, tak si hned najdu, jestli to mají v nějaké prodejně u nás. Máme jich tu dost- Okay, Datart, Euronic, Planeo, OBI. Tam si to osahám a jdu objednat domů, i kdyby měli nejlepší cenu. Kvůli možnosti to vrátit, nikdy nekupuji nic většího napřímo. Kromě Lidlu, tam to vrátit jde vždycky i na prodejně.

Ta možnost vrácení, to naprosto chápu. V obchodě to může vypadat sebelíp, ale ovládání a ergonomii poznáš, až si to vyzkoušíš. Elektroniku taky objednávám téměř zásadně přes internet, většinou u CZC, protože u nás mají pobočku a když to půjdu vrátit, tak to mám o to jednodušší.