Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Náhlé přibraní na váze

Dobrý podvečer všem,mám dotaz je mi 22 let a važím 63 kilo. Poslední dobou se mi zdá že jsem více přibral na břiše. Jelikož mám skoliozu tak chodím jen na procházky se psem a jezdím na rotopedu,akorát nevím jestli je pro skoliozu rotoped vhodný. Také jsem opšt začal cvičit na gymnastickém míči. Je má váha v pořádku? Jím hodně zeleniny a ryb.

Chůze s jednoručkou je asi blbost. Wikan ti to píše - zajít za odborníkem, asi nikdo z nás tady není doktor a nemůže bez přímé znalosti tvojí osoby něco radit. Zajdi za obvoďákem a ten tě nasměruje na nějaké odborné pracoviště. Důležitým předpokladem korekce skolióz je včasná diagnóza. V případě jakýchkoliv podezření na špatné držení těla je nutné navštívit lékaře, který poskytne bližší informace. Je-li stanovena diagnóza skoliózy, mělo by dítě začít léčebnou fyzioterapii, příp. aerobní aktivity umocňující plicní ventilaci a tím posturální význam bránice. Pro vyvážené posílení zádových svalů jsou vhodné např. severská chůze či plavání. Měly by být omezeny činnosti, které páteř jednostranně zatěžují, ze sportů např. squash, tenis, gymnastika, skok do výšky apod. Skoliózy zapříčiněné častým rozdílem délek dolních končetin musí být korigovány ortopedickou obuví, popř. vložkami či podpatěnkami.