Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dokončená pouze státní maturita

Zdravím, mám poměrně komplikovaný dotaz. Po ZŠ, kde jsem měl výborný prospěch, jsem se na popud rodičů rozhodl studovat strojní průmyslovku. Chyba. Nesnáším ten obor jako nic na světě. Teď jsem ve 4. ročníku a čeká mě maturita. Od státní maturity neočekávám v mém případě žádné potíže, ale u profilové by se musel stát zázrak, abych ji zvládnul. Představme si tedy, že mám hotové státní maturity (ČJ, AJ), ale nezvládl jsem profilovou část. Nevíte někdo o nějaké škole (předpokládám soukromé), která by mi umožnila třeba dálkově vystudovat 4. ročník jiného oboru a připravil se na její profilové maturity ?
Předem moc děkuji za odpovědi.

O přestupu žáka střední školy do jiné střední školy rozhoduje ředitel školy, do které se žák hlásí, a to na základě písemné žádosti zletilého žáka nebo zákonného zástupce nezletilého žáka. V případě, že žádost podává zákonný zástupce nezletilého žáka, součástí žádosti je rovněž souhlas žáka. Jedná-li se o žádost o přestup do jiné střední školy a zároveň o změnu oboru vzdělání, je součástí žádosti i potvrzení o zdravotní způsobilosti žáka pro zvolený obor vzdělání (vyžaduje-li se).

http://www.kvkskoly.cz/manazer/metodika/Stranky/P%C5%99estup-%C5%BE%C3%A1ka.aspx

Neházej flintu do žita. Uč se a ono to nějak dopadne. Pokud to uděláš s odřenejma zádama tak to stejně v budoucnu nebude nikoho zajímat. Pokud ti jdou jiné předměty tak si podle toho vyber vysokou. Také jsem měl 4 z odborného předmětu a nikoho to nezajímalo. Nakonec jsem pracoval 10 let jako dělník a pak jako technik kdy jsem se musel stejně učit něco jiného.

Vím, že o přestupu rozhoduje ředitel školy, ale málo který by mě asi přijal do 4. ročníku na jiný obor, takže otázka zní, jestli někdo neví o škole, která je ochotna přijmout do 4. ročníku neúspěšného maturanta.