Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vonka 30 a ja zzz

Zdravím,

"Vonka 30 a ja zzz", teda neviem čím to je, či mám slabé prekrvenie, či je to z dôvodu že som chudý a nemá ma čo hriať, ale aby ma klepotalo od zimy pri 30-tkách teplotách je celkom divné... Netušíte čím to môže byť a čo urobiť aby som sa necítil ako keby som bol ponorený v tekutom dusíku? Ako viem že sú rôzny ľudia, niektorý, ktorým je viac zima niektorým viac teplo, ale nemyslím si že je normálne aby už pri takom "hice" mi bola zima.

Tekutý je opakem pevného (tedy kapalina a plyn; kam patří plazma a podobné stavy hmoty se mě neptejte). Kapalný vyjadřuje pouze kapalnou fázi. Je to samozřejmě slovíčkaření, které je mimo fyziku nevýznamné.
Zjednodušeně
Tekutý = kapalný nebo plynný (nemající určený tvar)
Kapalný = opravdu kapalný, tedy nemající určený tvar, ale nestlačitelný (a možná by se našlo několik dalších charakteristik)
Kapaliny jsou podmnožinou tekutin. A v tekutinách se tady koupeme všichni (21% kyslíku, 78% dusíku a různá zbytková směs všeho možného).