Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Svatba (na dálku)

Dobrý den,
Rád bych se oženil avšak vzhledem ke korona opatřením jsem nucen tento úkon provést na dálku alespoň co se papírování týče ceremoniál a další formálnosti jsou aktuálně vedlejší. Situace je následující Já (občan čr) Ona (Ze země 3tího světa). Ona do čr nemůže dostat vízum (nebo velmi velmi komplikované), Já se k ní nemůžu dostat kvůli aktuálně uzavřeným hranicím. Možnost setkat se někde na mezi cestě sme již zvažovali ale bohužel ona by se nemohla kvůli hranicím vrátit. Rád bych se zeptal na nějaké rady jak by se popřípadě dala tato situace zvládnout. Slyšel jsem něco o možnosti podpisu papíru a jeho zápisu na úřadě, nebo o možnosti vyřízení skrze ambasádu. Vůbec však netuším. Kdyby někdo věděl poprosím potřebné jednotlivé kroky rozepsat. tzn. 1. Odnést to a to na místo A, B, C atd. jelikož s tímto opravdu nemám vůbec žádné zkušenosti.

loading...

Nevim, nezkousel jsem to, ale co jsem tak zaslechl, tak:
- je to dalsi papirovani a papirovani na dalku je problem
- znamena to pro ni predelat vsechny doklady, coz nekde taky byva problem (a nekde to vyzaduje podpis zodpovedne osoby, tedy manzela a podobne exoticke podivnosti)
- urady maji tendenci se strasne divit, ze kdyz uz se prejmenovava, tak si nebere jmeno sveho manzela (Xena Petrklic), ale nejake uplne jine (Xena Petrklicova)
- navic jsou casto hrozny problem nabodenicka a podivne znaky, protoze se to urady neucily na zakladce a tak nic takoveho neni a nejde to zapsat

- pokud mate v planu se sestehovat tam, tak to bude problem pro tebe a cele vase tamni okoli, protoze si na tom kazdy zlomi jazyk a stejne si to nezapamatuje (a proc nemate sejne jmeno, ze?)
- pokud mate v planu se sestehovat sem, tak je mnohem jednodussi se ozenit, na zaklade toho sestehovat a o zmenu prijmeni zazadat tady, kde na to jsou zvykli, nabodenicka umi a -ova povazujou za normalni

- pokud nemate v planu se sestehovat v dohledne dobe, tak proc se zenit?
- a samozrejme jsou problemy s rodicema a pribuznyma, protoze to je v kazde zemi jinak (a kdyby jen v kazde zemi ... ono obcas i v kazde rodine ...) a obecne se to blbe dava nejak dohromady, aby byli vsichni spokojeni

Četl jsem o tom asi před dvěma roky článek v novinách kdy se Korejka (manželka) Čecha nechala přejmenovat dle manžela a vznikl šílený problém, jelikož její jméno nebylo v databázi jejího státu, přestal jí platit pas a u nás jelikož neměla platné doklady nešlo prodloužit pobyt no prostě šílenství. Pokud mohu poradit ať se přejmenuje pokud to bude nutné až po tom co získá občanství ČR.

Ahoj ten nápad již byl. Slyšel jsem, že je možnost oddání formou ambasády podpisem papírů a jeho následné uplatnění na úřadech obou zemí (jenom slyšel přesný návod a jestli je to vůbec možné vůbec netuším, proto jsem zde položil dotaz). V mezistátě je právě ten problém návratu mé družky.

Dá sa to tak nazvať,že si to predstavuješ ako ten Hurvínek,neviem ako v CZ,ale občianstvo sa obvykle nenadobudne automaticky ani manželstvom,obvyklý je najprv povolený dlhodobý pobyt a až po určitej dobe a po splnení určitých podmienok nasleduje udelenie občianstva pre manžela/manželku/deti….pre deti automatické občianstvo existuje v podstate len v prípade USA a aj to len za predpokladu,že sa narodí na území USA,územie USA sa ale myslí aj výsostné územie USA ako ambasáda,paluba lietadla/lode ktoré patrí americkej spoločnosti etc…v takej Austrálii napr. Dostane manžel/manželka len povolenie na dlhodobý pobyt,najprv musí absolvovať povinnú dvojročnú jazykovú prípravu ukončenú štátnou skúškou,potom dostane zelenú kartu,s ktorou sa môže legálne zamestnať a až po piatich rokoch občianstvo s dokladmi,medzitým samozrejme počas celých 5 rokov prebiehajú ohlásené aj neohlásene kontroly z imigračného,kde treba vydokladovávať,že manželia skutočne spolu žijú,inak nasleduje okamžitá deportacia….v moslimských krajinách nedostane partner z nemoslimskej krajiny občianstvo prakticky nikdy,obvykle len dieťa mužského pohlavia tam narodené…..každá krajina to má riešené po svojom a jednoduché to dnes nieje nikde…..

Co se týče pobytu tak to již mám myslím zmáklé. Z 3tí země je to myslím první rok vízum, které se dále rozšiřuje o 2 roky a po 3 letech lze žádat o vízum na 5 let. Od 5 let pobytu lze žádat o trvalý pobyt nikoliv občanství.