Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno V autoškolách mají nové testové otázky. Zvládnete je?

https://www.garaz.cz/clanek/v-autoskolach-maji-nove-testove-otazky-zvladnete-je-21006904
Pouze 7/8.
Jen u otazky 3. u toho parkoviště, nějak nechápu proč je placené ? Neměl by tam byt simbol platící borny ?
Jo a u 7. nevim proc jsem myslel ze je ojeb na te STOP, tak kdyz uvidite blbca co stoji na krizovatce i když mu svítí zelena, tak jste padli mozna na me. Uz se mi aj stalo ze jsem na cervene usnul, několikrát.
Udělal to někdo na 10/10 ?

8/10 u 3. jsem přehlédnul, že chce parkovat v sobotu a u 10 jsem jsem netušil, přecejenom řidičák nemám a takové věci mě netrápí, tak jsem dal 50. V zásadě obojí je na straně bezpečnosti.
Parkoviště je placené proto, aby město získalo peníze. Uhrazení parkovného bych považoval za získání parkovacího oprávnění, čili odpověď A je nesmyslná (buď parkovací oprávnění nemám, nebo ho zaplatím a mám ho). Něco jsem i tipnul kupodivu správně.
U té 7 je to podle mě jasné, když svítí světla, mají přednost před značkami (zelená znamená že můžu ject s nějakými omezeními typu přechod pro chodce za rohem nebo přednost zprava když se sjíždí nebo kříží dva směry co maji zelenou ... no je legrace takovou křižovatkou projet na kole, když proti vám chce auto zatáčet a tváří se, že vám přednost nedá). Značky se uplatňují, když semafory nefungují, což by na téhle ulici (vypadá to jako pražská magistrála) znamenalo zastavení provozu na vedlejší silnici (a kolonu až kdo ví kam) a asi by museli naklusat strážníci s klackama, jak se to v podobných situacích dělá (než jsem dojížděl do prahy, považoval jsem tento způsob řízení dopravy za mrtvý, ale v praze je stále při poruše nebo výluce semaforu na některé hlavní silnici občas vidět) a ti zase mají přednost před značkama.

No, má to svůj smysl ... Policajt má přednost před semaforem, který má přednost před svislým značeném, které má přednost před vodorovným a jinak platí přednost zprava.
Teď tam policajt není, ale semafor funguje, platí teda semafor. Kdyby byl semafor vypnutý, tak pak je to vedlejší silnice a dává se přednost.

Když je špička, tak je výhodou semafor, nikdo nemusí čekat příliš dlouho. Když je mrtvo, tak se semafor vypne a je to normální vedlejší, kde zastavíš, rozhlídneš se a jedeš, místo abys čekal až přijde zelená. Fakt je, že jsou místa, kde to má smysl, protože ve špičce je tam hustě narváno a mimo špičku tam projede jen sem tam někdo.
(Nemluvě o tom, že se v Praze stává celkem často, že někde někdo překopne drát, nebo dojde k jinému výpadku, jenom jak je Praha veliká, tak na většině míst k tomu dojde velmi zřídka. Ale pak se hodí, aby se i v případě takového problému "nic nedělo" a byl tam nějaký příčetný default.)

No a protože už auto má kde kdo a z vidlákova do prahe je to chvilka a furt někdo courá sem a tam, tak holt musí i ve vidlákově vědět, čím se řídí provoz na ulici a že poledne jde ohlásit i jinak, než plácáním prkna o žabinec na návsi, stejně jako v prahe musí poznat značku "pozor dobytek" a zvládnout i křižovatku bez semaforu a značek :-D