Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Kupované plněné papriky - jak uvařit?

Taková blbá situace - manželka je na dovolené a není na signálu, takže se jí nezeptám, dokud se nevrátí a to bude pozdě.

Nechala mi (kromě jiného) v lednici kupované plněné papriky, že si je mám dnes udělat s rýží a "červeným" (tedy rajským protlakem).
Vím, že tam dává i cibuli (jestli ji v hrnci osmahne netuším) a pak tam v nějakou chvíli prskne ten protlak, papriky, nějaké koření, ale netuším co, přiklopí to a nechá vařit. A pak je to hotové.

Smaží se ta cibule, nebo vaří v omáčce? Jaké běžné koření se tam dává? Jak dlouho se to vaří?

(Rýže je v pohodě, tu dělávám já v rýžovaru.)
(Jo, můžu se na to vykašlat, udělat si něco jiného, ale to by pak byly zase kecy, za to mi to nestojí. A ten její recept je cosi triviálního a chutná to stejně dobře, tak proč to nezkusit ...)

---

PS: Samozřejmě jsem už zkoušel googlit, ale vyhazuje mi to samé "domácí recepty podle naší babičky", kde musí být ten správný pravý vývar, desatero koření, čerstvá loupaná rajčata, všechno se desetkrát fitruje a zase slévá a zase dělí, pak peče v troubě na přesně 452 C pak v závislosti na druhu použité papriky - kámen mudrců hadr ... ale jednoduchý recept v pěti snadných krocích, jak zpoživatelnit průmyslové plněné papriky od Nováka z Penny jsem nenašel.

Řešení:

Já věděl, že bude stačit se zeptat :-D
Mezitím volala manželky kámoška, že (cosi sehnala/nesehnala/čert ví co) a nemůže se jí dovolat.
Tak jsem jí vysvětlil, že to asi nepůjde, když není signál ... a zeptal se jí na ty papriky.
A ona, že je to skvělý recept, co od té mojí převzala a od té doby používá:
- volitelně se osmahne cibule na oleji, nebo se s tím ani nezdržuje
- pak se tam dají ty papriky a zalejou rajským protlakem, (kdo nenajde protlak, dá plechovku drcených rajčat, kdo nenajde ani tu, <strike>dá beton</strike>)
- přivede se to k varu a přiklopí pokličkou a nechá na mírném plameni/elektrice 20 minut a je hotovo

Tak jsem tak udělal a bylo to furt lepší, než čím nás krmili ve školní jídelně.

loading...

Sice neznám

průmyslové plněné papriky od Nováka z Penny

, ale asi bych nakrájel cibuli na kolečka či půlměsíčky, dal do pekáče, dvě lžičky sádla, kečup nemusím, koření (jak kdo má rád) a sůl, na to ty nádhery z hypáče, šup s tím do trouby (horkovzduška na cca 200C, tak hoďku - hlídat), vymalováno. Pozdější okořenění či dosolení není na škodu. K tomu bych si dal čínské broky (rýži).

Já věděl, že bude stačit se zeptat :-D
Mezitím volala manželky kámoška, že (cosi sehnala/nesehnala/čert ví co) a nemůže se jí dovolat.
Tak jsem jí vysvětlil, že to asi nepůjde, když není signál ... a zeptal se jí na ty papriky.
A ona, že je to skvělý recept, co od té mojí převzala a od té doby používá:
- volitelně se osmahne cibule na oleji, nebo se s tím ani nezdržuje
- pak se tam dají ty papriky a zalejou rajským protlakem, (kdo nenajde protlak, dá plechovku drcených rajčat, kdo nenajde ani tu, <strike>dá beton</strike>)
- přivede se to k varu a přiklopí pokličkou a nechá na mírném plameni/elektrice 20 minut a je hotovo

Tak jsem tak udělal a bylo to furt lepší, než čím nás krmili ve školní jídelně.

No nevím, já jsem zatím vždy viděl plněný papriky pečený na pekáči v troubě, ale rajská omáčka se dělá zvlášť - udělat jíšku, zalít, rozvařit, přidat nový koření a bobkáč, nechat koření vyvařit a pak přidat protlak a případně dosladit.
Ale chápu, že pro nekuchaře je fakt jednodušší to pečení i s protlakem. Jen upozorňuji, že některý protlaky jsou dost kyselý, takže je lepší ten protlak v hrnku předem promíchat s trochou vody a cukru a teprve pak to zvrhnout na ty papriky.