Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Průměrná výška spodní (podzemní) vody v ČR...? Mapy...?

Jaká je zhruba průměrná výška spodní (použivá se i termín "podzemní" (?)) vody v ČR...?

Řekněmě že chci stavět sklep 3m hluboký třeba a nemám zájem tedy narazit na spodní (podzemní) vodu... Existují online nějaké informace a ideálně mapy hladiny/výšky spodní (podzemní) vody...? Nebo alespoň nějaký "průměr" pro celou ČR jak hloboko je běžně spodní voda v ČR ...?

Ano vím, pokud budu sklep fakt stavět (3m hluboký) můžu (nebo i musím) si zaplatit hydrologa a hydrologický průzkum... To ale stojí čas a peníze atd., zatím si s tou myšlenkou opravdu jen hraji a prostě potřebuju rychle, snadno, dostupně, online a ideálně zdarma zjistit přibližnou výšku hladiny spodní vody...?
Kde to najít? Prosím přesný odkaz případně...

Děkuji

díky
to se zdá přímo to co hledám...

udává to teda "jen" výšku spodní vody NAD hladinou moře (a na přímo nad určitým povrchem), ale když použiju mapy.cz , turistické mapy a dám změřit vzdálenost, tak tam je i údaj o nadmořské výšce přímo toho kterého místa které chci měřit... Když si obě hodnoty odečtu, tak bych měl zjistit přímo (asi cca) hloubku podzemní vody přímo nad konkrétném místem (tedy jak hluboko je přímo pod konkrétním povrchem) (namísto její nadmořské vzdálenosti).

Díky.

Já informace kdysi naháněl pro vrt na pitnou vodu. Mám známé geology a ty mi ukázali mapu vrtů v ČR. U toho místa kde jsem chtěl provádět vrt tak ale v mapě nic nebylo. V okolí je však minimálně 5 vrtů (4 obecní a 1 soukromý). Bohužel nikdo z nich to nedal do té databáze a tak jsem musel ptát soukromníka a na obci. Nakonec jsem od toho ustoupil i když nyní soused se o to bude asi snažit.