Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vysoký tlak - hodnoty během celého dne

Pěkný den.

Jaké jsou cca hodnoty pro vysoký tlak během běžného denního provozu?
(Muž 40+ )
Všechno co nacházím jsou hodnoty v klidovém stavu, ale pokud mám tlakoměr celý den, tak nejsou moc odpovídající.
Mám domluvenou konzultaci u lékaře, ale až začátkem příštího roku, tak se snažím posbírat nějaké zkušenosti alespoń takhle.
Pokud mám třeba po hodinovém venčení klidnou chůzí tlak kolem 138/84 je to ještě v pořádku?
Případně v klidovém stavu u compu kolem 127/75?
Předem díky.

Fakt? Tak to díky za uklidnění. Jsem vycházel z toho základu 120/80 v klidu.
A když mi to jednou ukázalo i 135/76 při sledování seroše, tak mě to trochu rozhodilo.
Když má někdo vysoký tlak, tak jsou ty hodnoty vyšší neustále, nebo to taky padá do normálních hodnot?

Důležitější je ta hodnota za lomítkem. To je hodnota, která je v cevách delší dobu. Ta před lomítkem je jenom při úderu srdce.
Aby se mohlo o někom říct, že má vysoký tlak, musí jít o dlouhodobý stav. Že se tlak dočasně zvýši při námaze nebo stresové situaci je normální a za vysoký tlak se to nepovažuje.
Proto se taky tlak měří v klidu a třeba i několikrát za sebou. Spoustě lidem se totiž před měřením tlaku u lékaře ten tlak dočasně zvýší. Nejspíš z obavy, jestli ho nemají vysoký.

Přesně. Na interně mám obvykle o 10-15 větší než doma. Obzvláště, když se měří bezprostředně poté, co se vyškrábu na poliklinice několik pater, a co mě vyvolají bezprostředně po zalogování se do jejich přihlašovacího systému.

Správně se má měřit, když jsi alespoň 5 minut v klidu, vč. nemluvení. Profi měřák, co máme doma, kontroluje i to, zda je ruka v klidu, tlak měří zároveň dvěma metodami a kontroluje i (pravidelný) puls.

Já jsem měl svého času taky celý den nasazený tlakoměr.
Když jsem viděl výsledky. tlak jsem měl normální až na hodinu co mi volali z firmy kde jsem před důchodem měl to potěšení být zaměstnaný, jestli bych se tam nechtěl na čas vrátit, že maník co pracoval na mé pozici hodlá zahnout kramle a vhodného nástupce si z té fronty uchazečů o zaměstnání co se každý den tlačí před vrátnicí si nemohou vybrat, to se mi tlak zvýšil.
Z toho jsem usoudil, že zaměstnání v té Bohu milé firmě škodí zdraví.
:-D:-D:-D:beer: