Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno športová obuv Gore-tex(GTX)

Nazdar, má niekto skúsenosť ohľadne Gore-tex(GTX)? Budem potrebovať nové športové topánky prevažne na jar/jeseň. Začal som hľadať a znova všade tie GTX. Ja totiž mám jednu jedinú skúsenosť a zrovna moja skúsenosť je negatívna. Šlo o topánky za 50-60€ a mali GTX membránu. Takmer vôbec to neprepustilo vlhkosť, dlho trvalo kým sa vysušili a pri nosení len samé problémy. Lenže je to len jedna skúsenosť. Má niekto pozitívnu skúsenosť napríklad na drahšie od Salomon? Vopred ďakujem...
https://www.sportrysy.sk/salom.x-ward-leather-gtx-dlicgrblackol
https://www.sportisimo.sk/salomon/x-reveal-2-gtx/588833

Předmět Autor Datum
Mam pozitivni zkusenost s Merell. Mam sirsi nohu a jejich strih mi sedi. Po spouste let se mi me obl…
Jan Fiala 02.03.2023 18:57
Jan Fiala
Jde o to kde s tím budeš chodit. GTX se dává do bot kvůli nepromokavosti, bohužel jeho životnost nen…
nerady 02.03.2023 23:33
nerady
To je gore-tex ,kto sa dá nachytať ,bude mať rovnakú skúsenosť ,za predpokladu,že tú skúsenosť prizn…
audax mobile 03.03.2023 11:05
audax mobile
Takže ak to zhrniem tak gore-rex škrtám a budem sa tomu radšej vyhýbať.
KMX 03.03.2023 15:29
KMX
Gore-tex je dobrej, taky jsem měl jedny boty s jejich membránou a výborný. Akorát se z toho postupem…
RedMaX 12.03.2023 10:24
RedMaX
Gore-tex som vylúčil a vzal som https://www.sportisimo.sk/adidas/eastrail-2-r.rdy/498489/?varianta=2… poslední
KMX 14.03.2023 11:47
KMX

Jde o to kde s tím budeš chodit. GTX se dává do bot kvůli nepromokavosti, bohužel jeho životnost není mnohaletá. Jelikož se ti nohy potí, postupně mastný pot zalepí membránu a máš to jako galoše. Pokud chodíš po horách ve vysoké trávě když je mokro či rosa tak jsou dobré GTX návleky na lýtka a část boty. Když GTX začínal v 80 letech tak jsem se snažil získat GTX větrovku, s tím, že ji budu mít na několik let. Znalec mi řekl, že ji špičkový horolezci využívají ve velehorách pouze na jednu akci a pak ji vyřazují jelikož ztrácí díky zanesení potem prodyšnost.

To je gore-tex ,kto sa dá nachytať ,bude mať rovnakú skúsenosť ,za predpokladu,že tú skúsenosť prizná ,keď už kvalitu,tak hľadaj vekmi overenú pravú kožu,naimpregnuješ raz za čas včelím voskom a prežije to aj Tvoje pravnúčatá a nepremokne …. Ako kompromis by som pozeral po topánkach z Cordury,ak to rozpočet dovolí….Colmar,Bennon,Hanwag,Lowa a spol…

Gore-tex je dobrej, taky jsem měl jedny boty s jejich membránou a výborný. Akorát se z toho postupem času stala značka a dneska se za Gore-tex připlácí, takže se to moc nevyplatí a některé firmy si teda začaly raději dělat vlastní membrány, přitom princip je podobný.
Problémy se zanášením membrány vlastním potem byly a budou, nicméně není to nic tak hrozného a bota se dá jednou za čas propláchnout vodou a nechat usušit.

dlho trvalo kým sa vysušili

Tak to vypadá spíš na nekvalitní obuv než na problém Gore-texu.

Já nosim už jedině boty od Garmische, membránu si dělají vlastní. Ostatním je ale necpu, protože každý má nohu jinou a každému sedí jiná bota. Mně jejich boty sedí svou šířkou na noze dokonale a to je mnohem důležitejší než studovat použitou membránu a podobný nesmysly.

Takže, pokud ti boty od Salomonu na noze sedí, ber je, je to dobrá obuv, pokud ne, poohlédni se jinde.

Například hodně široké boty dělá Prabos. Používají Gore-tex. Já jejich boty taky měl a strašný, nechtěl bych to podruhý! Přitom ale jsem mluvil s několika lidma, kteří zase jedině boty od nich, že prostě nic lepšího neexistuje. Jen to potvrzuje to, že bota člověku musí padnout na nohu a nějaké "texy" jsou naprosto podružné.

Nebo jak už tu je, tak Merrell si také lidi chválí. U tich mám zajímavost, že si je chválí dva známí, jeden má úzkou nohu a druhý širokou a každý z nich tvrdí naprostý opak (perfektní široké boty, perfektní úzké boty), tak je možný, že dělají různé šířky, což teda u jiných výrobců neznám.

Gore-tex som vylúčil a vzal som https://www.sportisimo.sk/adidas/eastrail-2-r.rdy/498489/?varianta=2207167 v čierno/modro/sivej vyzerajú aj pomerne dobre. Už ich mám doma a vyzerajú kvalitné a síce nemajú GTX čo je podľa mňa výhoda ale majú R.RDY čo je podľa výrobcových stránok nepremokavosť. Môžem to aj potvrdiť, určite to neprepustí v prednej časti vodu. Nepotrebujem ultimátnu nepremokavosť, stačí ak to zvládne pokryť bežný dážď. Nebudem v tom brodiť rieky :-)
Tieto topánky sú dosť tuhé a pevné čo beriem ako veľké plus, nie sú ale menej pohodlné. Mal som predtým adidas terrex tracerocker a tie boli dosť voľnejšie, vydržali 4 roky a už sú dosť zničené. Ešte 1-2 roky a končia úplne. Tieto čo som vzal teraz vyzerajú že vydržia minimálne 5-6 rokov.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru