Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Do jakého sběrného dvora můžu ZDARMA odvést odpad (vyklízení domu)...?

Dobrý den

Vyklízíme Sklep a půdu atd. rodinného domu. Máme různý odpad kterého se potřebujeme zbavit (kov, staré matrace, staré elektrospotřebiče, dřevo různé (desky atd., děda byl stolař)). A prostě podobný odpad. Vím že většinu takového odpadu BYCH MĚL (?) být schopen odvézt do sběrného dvora a oni to tam ZDARMA převzít (většina věcí by měla být zdarma)...? Problém je že ne u všech sběrných dvorů to zdarma je (kromě elektrospotřebičů). Potřebuju do odvézt do sběrného dvora pod který spadám podle bydliště, aby mi to tam zdarma vzali. Problém je že nevím který to je. Bydlím na vesnici a velice pochybuju že má malá vesnice má vlastní sběrný dvůr... Předpokládám že sběrné dvory mají jen města a tedy taky předpokládám že bych to měl být schopen ZDARMA odevzdat v nějakém blízkém městě (pod které spadám podle bydliště). Volal jsem do jednoho města (moje obec je v okresu daného města) ale tam mi řekli že to tam určitě neberou a doporučil mi zavolat si do jiného blízkého města, že snad spadám pod něj (i když moje obec není v okrese daného města, je dané město o něco blíže mojí vesnici). Volal jsme tam, ale neberou mi telefon...

Jak zjistím pod který sběrný dvůr spadám a kde tedy většinu věcí můžu zdarma odevzdat...?? Nemůžu to najít ani na internetu...

Myslím, že ti někdo radil, nabídnout za odvoz něco co by se ještě někomu mohlo hodit.
Já jsem se takhle zbavil starého nábytku, několika televizorů a rádií, gramofonu, časopisů...
Taky jsem získal použitelný kočárek, dětskou židličku, když k nám chtěli přijet mladí s vnoučaty.
Jestli děda byl stolař, možná po něm máte nějaký vercajk co by se ještě někdo uměl použít.
https://www.bazos.cz/search.php?hledat=daruji+za+odvoz
https://www.sbazar.cz/0-vsechny-kategorie/cela-cr/cena-neomezena/nejlevnejsi
:beer: