Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Koupě auta

Ahoj, přemýšlím nad koupí nového auto. Momentálně jezdím ve Fabii 2 HTP. S autem jsem na dojíždění do práce spokojen - nízká spotřeba, lážo plážo po okrskách. Akorát tankuji a měním olej. Problém nastává, když potřebuji vyjet někam dál. Dálnice jsou utrpení a 200 km po okrskách je taky nic moc. Co se týče mně, tak jsem typ řidiče, který má auto rád a nejedu prostě 3 hodiny na 3500 ot./min.

Z firemní flotily jsem si oblíbil Octavii 3 110kw a jsem rozhodnut pro její koupi. Požadavky na auto mám přesně dané a jsem si v nich 100% jistý (110kw TDI, manual, combi, 2017/2018, facelift, LED světlomety, do 115 000 km). Auto v takové specifikaci stojí kolem 400k. Věc, ve které si nejsem jistý je, jestli auto koupit teď nebo rok - dva počkat. Když teď koupím auto se 100 000 km budu vědět, že se s ním nejezdilo kolem komínu, ale že mělo minimální dieselový nájezd. To u 9 let starého auta se 100 000 km vědět nebudu.
Otázka je, jestli za rok, s příchodem faceliftu 4. generace klesne hodnota o tolik, že by se vyplatilo čekat. Nutno dodat, že skrze chabou motorizaci HTP tolik necestuji, což je můj jediný koníček.

Rád bych slyšel váš názor na věc a jak by jste se rozhodli. Děkuji

100 je prd nájezd. Kupoval jsem BMW 2009 s 164k km v roce 2019. Teď má 250k a na drobný servis stále jezdí.
Když se o to budeš starat,měnit olej častěji než 20k, sem tam zkontroluješ hladiny a jestli někde neuniká olej tak ti vydrží i 400.
Tenkrát jsem litoval že jsem koupil hned první auto co mi přišlo pod ruku protože jsem se bál že ho někdo vyfoukne. Ale po 4-5 letech si říkám že jsem možná stejně vyhrál pěkný kus.
Ta cena se za rok o moc nezmění. Lidi co koupí 4kové octavie neřeší peníze a dají je do ruky někomu kdo to neprodá levně a ještě si udělá marži. 3octavie bude žádaná právě kvůli lidem jako ty.

Jen poznámka k tomu "3500 otáček 3 hodiny"
DPF poděkuje když tomu dáváš (regenerace a vypaluje) a pro benzín 3500 je prd. Jezdil jsem každý víkend praha-ostrava a auto dostávalo zabrat jen na podvozek. A to jsem pod 3 tisíce šel zřídka v 2l diesl

Za mě pokud jsou prachy tak můžeš koupit auto. A aspoň už 2 roky budeš jezdit a zesrevisuješ co bude potřeba. Než 2 roky jezdit v něčem co ti nevyhovuje a pak až budeš servisovat a hledat.

PS: 400 za octavku bych nedal :-D Radši bych ulevil na km a rocích a koupil krásný koráb. Servis na tom stejně bude podobně a do autorizaku už s tim ani nemusíš
ale někomu stačí málo