Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jak získat sebevědomí a díky tomu vztah?

Pokud existuje to, že mám tři diagnózy (adhd, asperger a lehká emoční nestabilita) je možnost že budu mít někdy někoho kdo mě bude chtít? Protože v to nevěřím, lidi už nemám absolutně sílu oslovit, můj sociální život opadl kvůli zdraví. Kvuli mnoha faktorům věřím, že už mě nikdy nikdo upřímně nebude chtít, jelikož jsou lidi povrchní a jdou za úspěsnými zdravými lidmi s charismatem. Nevím co dělat dřív, ani nevím zda existuje šance zdravého sebevědomí a upřímné lásky. Máte nějakou radu, jaká by mi pomohla? (mám strach z lidí a moc jich mě neosloví při jakémkoliv koníčku když už) Jak mi pomůže, pokud budu žít život pouze pro sebe, když potřebuji sdílet? Co dělat s pocitem, že nikoho nezajímám?

Ono dosti záleží i na tom, jestli jsi introvertní nebo extrovertní povahy. Všeobecně extroverti razantní zdravotní změny v životě, které je vyřadí z jejich společenského života, na kterém jsou existenčně závislí, tak bez pomoci psychiatrů a notné dlouhodobé dávky antidepresiv neustojí. V tomto mají introverti navrch, protože samotu vyhledávají, cení si soukromý a nestojí o pozornost. A úplně nejlíp jsou na tom introverti typu flegmatik, protože introvert-melancholik celý život spíše balancuje na hraně mezi melancholií a stavy připomínající deprese a má větší tendence se dobrovolně uzavírat do sebe a izolovat od společnosti. Takže, pokud jsi extrovert bez společnosti se neobejdeš. Nakonec i covid to ukázal v celé nahotě, kdy se nejvíce z té nucené izolace hroutili právě extroverti, protože jejich společenský život, kterým žijí byl tím silně zasažen. Lidé jsou různí, dnešní doba dosti nahrává povrchnosti a pozérství a kdo není vidět, není IN. Tito lidé ti ale v životní krizi nepomůžou, protože pro ně budeš prostě divný nebo simulant, co chce být něčím zajímavý a nedokážou to pochopit, protože se nikdy v takové situaci neocitli, ani neznají nikoho takového ze svého okolí. Prostě si vyselektuj své opravdové přátele od těchto povrchních lidí, dělej a zaměř se na to, co tě baví a právě tady můžeš narazit na nové lidi, kteří mají stejné zájmy a časem se to určitě zlepší. Tlačit na pilu a dělat unáhlené závěry ve smyslu "všechno skončilo" nemá smysl a v ničem ti to nepomůže.

dělení lidí na melancholik/flegmatik/cholerik/sangvinik je naprostá bagatelizace lidských osobností a absolutně se rozpadá pokud člověk chce udělat psychoanalýzu trochu vážně...
Je to spíš vtip pro mladé aby se zaškatulkovali, nelze brát vážně... Když už tak bych spíš použil model Myers Briggs který je o trochu detailnější ale i tak se v reálně psychologii jedná spíš jen o zajímavost jakej asi člověk +- je než že by se to skutečně dalo aplikovat na problémy a jejich řešení :)
Celkově myslet si že se někam dostanu na základě toho že budu celou společnost škatulkovat do 4 (potažmo 16) typů na základě nějakých skoro podobností je prostě směšné

"Hippokratova typologie temperamentu je i dnes jedna z nejpřesnějších"... Na základě čeho? Psychologů samouků? Tohle tvrzení snad nemyslíte vážně.

Zrovna v tomhle konkrétním případě kdy tazatel má problém s vlastními pocity je jednoduché "jo seš introvert noooo, seš tahle skupina" naprosté flusnutí do tváře moderní psychologie

Jinak se omlouvám že jsem se tak rozvášnil, jsem na téma psychických poruch docela citlivý a když mi někdo pošle odkaz na wikipedii popisující melancholika tak to spíš beru jako špatný vtip než jako vážný argument.

Edit : Tak po proklikání se vašima webovkama jsem zjistil že jste alťák... nebo spíše propagujete a živíte se alternativní medicínou... Jistě pochopíte proč s někým takovým nehodlám dále ztrácet čas diskutováním o mentálních problémech. Někdo kdo se živí podvodem jako biorezonance by se k tématu zdraví neměl ani vyjadřovat.