Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problémy na dovolené - možné problémy s apartmánem

Koupili jsme předem dovolenou s ubytováním, přes travelking. Teď jsme zjistili, že nové recenze jsou otřesné (z 4 hvězdiček šlo všechno na 1). Dřívější recenze jsou fakt dobré (asi se něco změnilo za poslední dobu). Jde o Chorvatsko.
Víme, ze tam byly/jsou problémy:
- plíseň
- nefunkční spotřebiče či klima
- karty od všech apartmánu odemykaly všechny apartmány
- nevydávaly faktury/doklady
- Dostali jiný pokoj než měli nebo byli do pokoje vpuštění o 13 hodin později (v 6 ráno dalšího dne).

Většina těchto recenzí jsou staré ani ne měsíc a jsou zdokumentované fotkami na Google recenzích, zatímco ty dobré recenze jsou staré rok - 8 let.
Kdyby se něco z toho objevilo, jak se můžeme bránit? Na co máme nárok? Například dveře a bezpečnostní karty nepůjdou opravit/vyměnit za pár hodin. Plíseň taky ne.
Nějaké rady jak se případně zachovat? Co případně dělat během problému? Vše máme na papíře, při otevření vše projdeme s kamerou a nafotíme a vyzkoušíme, co dál?

Hlavně mě zajímá, že když kvůli např. plísni budeme muset změnit hotel a delegát ani cestovka nic nezařídí, a hotel na poslední chvíli bude samozřejmě dražší, kdo a jak nám proplatí tyto vícenáklady?

Děkuji.

Taky to na mě dělá dojem spíš zprostředkovatele, něco jako třeba booking a tucet dalších. No ale tam zase je (nebo by měla být) nějaká ochrana od nich. Za to si berou těch 25% provize (to si bere booking, nevim jak travelling, zadarmo to ale určitě nedělá). Takže by možná stálo za to řešit to přímo s nima, jsou jen zprostředkovatel, ale měli by mít nějaké páky na provozovatele, pro kterého ten pronájem zprostředkovávají. Takže bych našel nějaký telefon na podporu a počkal na spojení s živým člověkem a tomu vylíčil své obavy a zeptal se na vhodné řešení. Taky bude záležet, jestli se platilo přímo provozovateli nebo se platilo přes ten rezervační portál.

Travelking, což je zprostředkovatel ale ne cestovka očividně, upozorněn předem byl. Také jsme spolu volali a žádal jsem záznamy hovoru, že mi vše potvrdili telefonicky i písemně. Podle nich "zbytečně hledám chyby tam kde nejsou". Třeba ano, ale za rok 24 jsme našli jen jednu dobrou recenzi a několik desítek špatných. oficiálně prodávají kupón, který se předloží, aby minimalizovali svoji odpovědnost. Kupon byl zaplacen převodem.

Pole mě ani není problém vyreklamovat třeba nefunkční klimatzaci apod., ale co když pokoj bude celý plesnivý nebo nepůjde zamknout? A náhrada pokoje nebude možná a travelking nenajde jiné ubytování - kdo nám pak to jiné, dražší ubytování proplatí? Na dovolenou máme nějaký budget a toto by nám ho mohlo velmi rychle vyčerpat.

Jednou se mi stalo, že jsem si objednával léčebný pobyt v lázních kam často jezdím. Předtím jsem si to vyřizoval přímo s lázněmi přes internet a v pohodě. Tentokrát jsem se koukal na displej a pomyslel jsem si, že nějaký matla co si chtěl přivydělat a měl známé se pohrabal v jejich webových stránkách.
Ale nějak se stalo že jsem byl přesměrovaný na stránky jedné pofidérní agentury a já jsem si toho nevšimnul. Nabídli mi jiný termín než jsem poptával, nedali mi slevu co mi ty lázně dávají jako stálému zákazníkovi a neposkytli mi informace co jsem potřeboval a co mi ty lázně poskytují když s nimi komunikuji přímo (musel jsem se obrátit na ty lázně abych se k nim dostal).
A měli tu drzost mi poslat dotazník jak jsem byl s jejich službami spokojený.
Odepsal jsem jim, že s lázněmi jsem spokojený byl, jinak bych tam nejezdil a co se týká služeb jejich agentury, příště se nebudu obracet na kovaříčka ale na kováře (a příště jsem si už dal pozor s kým komunikuji :-)

Náhodou jsem padnul na recenze na tu agenturu. Bylo jich tam požehnaně a SAMÉ KLADNÉ.::-(