Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Som stratený

Zdravím neviem, ako začať, ale som už zúfalý z tohto života a neviem, ako mám pokračovať ďalej. V (dlhšej skratke) to vysvetlím takto pomaly mi bude 23 (pripadám si už celkom starý) a som tak nejak zaseknutý v živote dookola a dookola sa ztrácam vo svojej hromade myšlienok (často krát nie zrovna dobrých myšlienok) a neviem ako ďalej. Nepracujem, pretože ma normálne veci nezaujímajú aspoň nie obyčajné veci, ako obyčajná práca a rodina ja som skôr kreatívny samotár milujem video hry (a to hlavne kreatívne, ale aj príbehové) rád sledujem netflix a YouTube a milujem Ferrari. A to je to ja uvažujem ako pracháč aj napriek tomu, že nemám na účte ani vindru a všetky veci, ktoré ma bavia alebo by som do nich chcel investovať čas či rovno z toho vybudovať kariéru stoja peniaze a tie akosi nemám takže som zaseknutý a pomaly to ide so mnou dole vodou. Pretože sa nemám, ako posúvať ďalej hrám atď to je fajn, ale jedna vec sa nedá dookola robiť a všetko do čoho by som sa pustil vyžaduje prvotnú investíciu a ja nemám zrovna peniaze na rozdávanie a tu za dostávame ku koreňu problému. Mám bohatého Fotra, ktorý má peňazí na rozdávanie, ale ja som ho nikdy nevidel nikdy neprejavil ani extra veľký záujem len pri mojom narodení a dobrých 20 rokov sa, ani raz neozval hľadá ho Interpol kvôli neplateniu výživného a hromade ďalších vecí a tá predstava, že som si mohol žiť, ako v bavlnke a nemať neustále starosti, čo do huby (keďže nepracujem tak to, ako rodina sotva zvládame finančne) ale ja proste nie som schopný ísť a robiť niečo, čo ma nebaví a je mi jedno, že my za to budú platiť peniaze to sa radšej obesím. A, keď sme pri tom už som si objednal aj lano a dobrý pol rok uvažujem, čo raz viac a viac nad samovraždou proste neviem, ako z tohto kruhu ďalej je to proste otrasné ta predstava, že vás niekto odhodil bez toho, aby vám dal šancu pripadám si ako odhodená a zabudnutá hračka z príbehu hračiek. Proste pocit hnusu a bez moci asi som k ničomu, keď nikdy neprejavil zajem a ničí ma to až do bodu kedy mi už nič nerobí radosť nehovoriac o mojich psychických poruchách a dlhodobo pretrvávajúcich depresiách, ktoré ma trápia. Proste je to ako, keby mi vesmír dal možnosť pohladiť si jednorožca, ale potom mi ho zobral a ja som sa už nikdy k nemu nemohol dostať ani sa na neho pozrieť (viem divný príklad) je to strašné nemať jedného rodiča a tá predstava, že je finančne zabezpečení a ja som nevidel nič, ani len malú podporu proste je toho na mňa moc. Premýšľam, čo som s týmto chcel povedať asi len to, že tu už dlho nebudem (pravdepodobne) kiežby neboli všetky veci a kariérne cesty v živote, ktoré mňa zaujímajú tak drahé alebo skôr nedostupné pre obyčajného vydláka, ako som ja...

Ahoj, musíš si uvedomiť jednu vec. Ty sám si píšeš svoj životný príbeh, nikto iný ti ho nepíše. Ty sám sa rozhoduješ, ako chceš žiť. Pokiaľ na sebe nechceš začať pracovať a zmeniť sa, tak sa jednoducho budeš aj naďalej topiť v sračkách. Život nefunguje tak že sa napr. vesmír na teba pozrie a povie "joooj chudáčik malý, neboj dobre bude". Nie... Vesmír, život ťa vždy zrazia na zem a už je len na tebe či sa chceš postaviť a byť silnejší alebo chceš zostať na zemi a plakať ako malé decko. Každý jeden človek čo chodí po tejto planéte má nejaké problémy. Či už v rodine, finančné alebo fyzické / psychické. Každý máme niečo. Na svete nenájdeš jediného človeka, ktorý je dokonalý a nemá žiadne problémy. Nenájdeš. Možno sa ti zdá že ľudia okolo teba sú šťastný, ale je to celé len o nastavení v hlave. Nikto ti neprikazuje celý deň ležať na posteli, premýšľať nad minulosťou, plakať, trápiť sa a overthinkovať nad budúcnosťou. Je to len a len tvoje rozhodnutie. Musíš si uvedomiť že v živote nikto nič neurobí za teba. Ty sám sa v prvom rade musíš postaviť na nohy a postupne to pôjde. Malé krôčiky. Ja tiež nemám perfektný život. V 15-tich som prišiel o mamu, otec sa na mňa vykašlal a od 18tich som sa už musel o seba starať sám. Nemám ani žiadnu školu urobenú, nič a žijem. A to len preto lebo som sa rozhodol že nechcem skončiť na zemi. Je to len na tebe. Buď silný, postav sa na nohy, nefňukaj a keď v živote niečo chceš tak si za tým choď. Nikto ti s tým nepomôže. Život ťa vždy zrazí na zem v každej situácii. Môžeš sa snažiť ako len chceš. Ale o tom ten život je. Zrazí ťa na zem a je už len na tebe ako sa ďalej rozhodneš. Ja mám 25 rokov a som kompletne bez rodiny. Nemám rodičov ani súrodencov.