Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem posilování zápěstí

Ahoj, chci se zeptat, co bych si měl ve zdravotnických potřebách koupit za účelem posilování zápěstí, jestli jsou lepší míčky, kroužky, jaká velikost, jaký materiál atd.

Slabost se projevuje např. při posilování (kliky), kdy jich prostě udělám 20 a dost, zápěstí mi více nedovolí. Nebo při sportu (tenis a držení rakety).

Internet je toho plný, proto bych rád slyšel vaše zkušenosti, co opravdu pomáhá atd.

Nemusíš si nic kupovat. Kulatina, kus větve, délka 40 cm. Provaz uvážeš do středu, zajistíš, aby se neprotáčel. Na konec provazu kyblík s vodou, nejdřív málo, později můžes přidávat. Nějakou podporu pod předloktí, třeba zábradlí obalené složenou dekou. Oběma rukama držíš kulatinu vodorovně a navíjením provazu zvedáš kýbl. Pak zase pomalu spouštíš. Podhmatem i nadhmatem. Místo kýblu lze nějaké jiné závaží, kotouče, menší tolik nepřekáží, ale musí to být dost.

Nebo hůl se závažím na konci a zvedat do vodorovné polohy a držet. Můžeš dělat různě oblouky, abys měl sílu i v pohybu.

Nebo lámat klacky. A lámat. A lámat. Sběrači chrastí v lese ti založí kult a budou tě vzývat jako božstvo.

Na to je dobrý ten kroužek. Kup si nějaký, co ti bude připadat docela tvrdý. Jsou i hodně měkké, to nemá cenu, to je pro lidi po úrazech. Já jsem si kupoval vždycky tvrdší jako výzvu. V krámě jsem vždycky zkoušel tvrdost a poslední, co jsem kupoval, sotva zmáčkl i profi bodybuilder, co mu patří obchod. Dal jsem před ním desítku a teď už jsem běžně na 25-30 stiscích. Musíš až na doraz, co zvládneš a pak ještě pokračovat. Ruce přivykají námaze nejlíp z celého těla, i ten kroužek trochu povolí teplem ruky a zahřátím při deformaci. Před posilováním si dávám kroužek. 25 ten nejtvrdší na každou ruku a 3x opakovat. Jedna ruka mačká, druhá na to čeká. Perfektně se tím rozehřeješ a pak nějaké dřepy s výskokem a můžeš na činky.
Dlaně a prsty posílí i z přítahů na hrazdě. Až pak už neuzvedneš tělo, aspoň se co nejdéle ještě drž. Až ti budou klouzat ruce, jsi na správné intenzitě. Břicho procvičuj taky ve visu, z toho taky sílí dlaně a prsty.

Starý test je uzvednout v natažené ruce židli. Chytit za jednu nohu těsně u země a pak se postavit, aby zůstala ve vzduchu stále svisle jako když stojí. Pak křeslo. Pak židli i se svojí milou, aby nespadla :-)

ty mě napadly.. ale hodně lidí psalo, že se zkrátka po určité době zničí.. to sice kroužek taky (změkne), ale za 30 Kč si koupim novej a jedu..

hlavní je fakt strčit to do kapsy a vozit všude s sebou :)

ganglion nemám, ale tak před rokem (hodně jsem dělal práci na PC + nějaké ty hry) jsem trpěl na karpální tunely (ovšem to jsem vyléčil)