Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kalorie vs aktivita vs váha

Chlap,23. DLouhodobě rostoucí váha (2-4kg ročně)Momentálně 123kg
Aktivita: 15km týdně nachodím. Jinak velmi pasivní styl života.
Co se týče jídla:
Kalorické tabulky říkají, že při mé váze můj bazální metabolismus spálí 2500kalorií denně.
Dlouhodobě jím okolo tisíc kalorií denně. Zvýšení kalorického příjmu nepomohlo.
Už jsem zkoušel různé stravy. Různé stupně aktivit.
Nějaké nápady jak zhubnout? Z hlediska stravy už kaloricky dolů snad jít nejde. Z hlediska aktivity dělám co můžu.
Díky za rady.

Maso vajíčka a mléčný výrobky je to čemu se snažim dost vyhejbat. V naší rodině jede masná konzumace ve velkym a díky tomu nemálo lidí už mělo rakovinu.
Zeleninu bych jedl rád víc ale nechci jenom chroupat papriku...nemam moc fantazii jak z těch věcí nedělat jen stereotypní jídla.. Chia semínka jsou super...ale to je mám zobat samotný?

Rakovinu dostaneš, když to v tobě bude hnít. Když zvolíš stravitelné množství masa a necháš ho projít až do střev než se znovu najíš, nic hnít nebude.
Na úpravu zeleniny se inspiruj u vegetariánů a makrobiotiků, ti to mají zmáknuté desítkami receptů. Čistě rostlinná strava není dlouhodobě zdravá, chyběly by ti některé aminokyseliny.
Ideální je všechno vařit, nevznikne tolik karcinogenů jako při pečení a smažení.

...Jinak velmi pasivní styl života...
...Z hlediska aktivity dělám co můžu...
...Praci na PC tam pisu s mirou. Pisu tam 3hodiny a realne je to tak 8+.Neverim tomu, ze by 8hodin prace na PC bylo to stejne jako ujit 7km rychlym tempem...coz ty kaloricke tabulky tvrdi...

Budu krajně politicky nekorektní, ale buď se jen "baví" na náš účet, nebo je opravdu takový debil, viz níže!
Tomu puberťákovi chybí VZS, po týdnu by byl rád i za kousíček chleba a místo osmi hodin u počítače by těch osm hodin vypadalo zcela jinak.
Může si zkusit "leningradskou dietu", jen k tomu patří také dvanáct hodin kopání zákopů, nebo ekvivalentní fyzická zátěž a k tomu obvyklých mírných -25°C.

Já pořád nechápu, co se tu někteří snaží radit. Borec si vycucává z prstu příjmy, výdaje, trpí jakýmisi fobiemi z jídla a navíc o něm nevíme zhola nic - ani o tom, co během dne dělá, ani o tom, jaké má přidružené choroby (a to si pište, že při tom nastíněném životním stylu a obezitě jich bude mít slušný seznam).
Samozřejmě si tu můžete plácat játra dál, ale tohle bez doktora prostě nevyřeší - a tím méně vy.