Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Psychická újma po fyzickém útoku ex

Zdravíčko,
abych nastínila situaci. Vztah trval asi 2,5 roku,já tehdy 18 a on 25, rozešli jsme se 11/2014. Bohužel rozchod nebyl úplně ideální a já skončila s rozbitým nosem a velikými šrámy jak na duši tak na kůži. Po incidentu si jej odvedla záchranka protože si šáhl na život, všude jsem si ho zablokovala a protože bydlel daleko tak jsme se další rok vůbec ani nepotkali. Přemýšlela jsem či si zajít k psychologovi apod. ale nakonec jsem s pomocí přátel a rodiny zapomněla, teda myslela jsem si že jsem zapomněla.
Uplynul rok a půl, a já s vědomím že už jsem zcela připravená na další vztah, jsem potkala někoho nového, a zamilovala se. Avšak někde v nitru mi ty vzpomínky, a ta bolest pořád zůstávaly. Nyní když jsem ho potkala, nebyla jsem schopna slova a schovala se aby mě neviděl. Mám v sobě strach, ale chtěla bych ho překonat. Teď když jsem na to zase začala myslet, mám neustálé noční můry jak se chci udobřit ale on mě jen znásilňuje.

Chtěla bych to celé ukončit a mít konečně klid. Stalo se vám něco podobného ? Jak jste situaci řešili a co by jste případně doporučili mě ? Děkuji mockrát za nápady!

Musíš si uvědomit důvod proč jste se rozešli. Nikdo není dokonalý a vztah není vězení. Když jste si nebyly souzeni tak budiž.

Ale z příspěvků vidím pár věcí.
On byl sobec. Hulvát k tomu.
Žena se nebije ani kytici. A on očividně miloval víc sebe než tebe protože on nechtěl ztratit tebe kvůli sobě. Proto si to vylil na tobě pěstmi. Ty jsi mladá a nového sis našla tak to v mládí bývá.

Další věc, byl sobec tak si sahnul na život. Nezáleželo mu na tvoji pocitech nebo pocitech jeho okolí. On chtěl prostě zdrhnout od utrpení a světa do kterého se postavil svými myšlenkami sám.

Neměla by ses trápit.
Ps: nechci tady dělat reklamu ale snad ti pomůže jedna stránka Firstclass.cz
Věnuje se tam vztahům a většině lidí tam pomáhá překonat něco co ve vztahu zažili svými články.

Mě docela rozšířila obzory a pomohla mi po rozchodu také.

Hodně zdaru v překonání těchto myšlenkových pochodu co máš.

"Ale z příspěvků vidím pár věcí."

Z příspěvku vidíš pouze to, co tazatelka zmínila. Všechny ženy si vždy přikrášlují pravdu k obrazu svému, otázka není jestli, ale pouze jak hodně. (a abych nekřivdil, dělá to i spousta mužů)

Taky je třeba si uvědomit, že ať dotyčný udělal cokoli, tak to byla rovněž ONA, kdo se rozhodl s ním mít vztah. To je docela podstatná informace na kterou nějak všichni vždycky zapomínají. Chodit s někým 2,5 roku a nepoznat ,že je to magor schopný něčeho takového jako zmlátit ženu nebo předvádět demonstrativní sebevraždy apod. je vážně na pováženou.
A tipuji že z ono popisovaného napadení určitě nic jako policejní protokol neexistuje, že ?

---------------------------
"Mám v sobě strach, ale chtěla bych ho překonat."
Tedy tě ani tak netrápí to, že vztah skončil, jako že máš strach z něj. Toho se dá zbavit více způsoby. Buď se drž svého nového přítele nebo se nauč sama bránit.

Něco podobného si určitě zažil každý. Kdo tvrdí, že se nikdy nebál, tak mu doporučuji, aby si zašel na večerní procházku Chánovem. Ale jak jsem napsal výše i strachu se dá zbavit a pomůže tomu zejména vědomí toho, že kdyby se něco semlelo, jsi schopná reagovat a ochránit sama sebe. I kdyby si měla zvolit "jen" jednoduchou variantu zbroják -> revolver/pistole.

Komentoval jsem to co jsem v tom viděl já. Ty jsi v tom viděl svoje věci. On je debil pro ublížení na zdraví. Proč se rozešli nevím tak jak mám čmuchat co ona udělala nebo on.
Dal jsem radu jak se teoreticky může vyhrabat z toho "strachu" a jít dál.
Dle komentáře jsem si toho hocha zařadil někam. Nemám tady jeho životopis ale jen a pouze její příspěvek a z něj momentálně jsem vycházel.

Jeho demonstrativní sebevražda kdyby skončila úspěšně tak by to byla dle mého přírodní selekce a já bych se pozastavil tak nad jeho okolím a bývalkou tak možná a pomáhal jim se z toho dostat. Na něj bych se díval do nebe (kdybych byl věřící) s pohrdáním a dumal bych akorát nad tím jak si někdo může vzít život který mohl ještě prožít a přitom ovlivnit bezmyšlenkovytě takhle ostatní. Jeho matka by na něj byla určitě hrdá kdyby se zabil. Nebo je taky šáhlá a obviňovala by jeho bývalku z toho že on byl vlastně slabomyslné pako které se neumělo poprat samo se sebou.

Největší nepřítel v takových chvílích k jaké nás ona připustila svým komentářem je její hlava a né ten kluk.

Btw něco bych ti rád řekl. Vztah není vždy stejný. A když se s někým seznámíš tak ti nepustí úvodní ukázku jak váš vztah bude vypadat nemám pravdu ? Lidé se mění, mění se jejich názory a postoje a pohledy na svět. Uvědom si to.

ONA VLASTNĚ ZA TO MŮŽE. MŮŽE SI ZA TO SAMA. ROZHODLA SE MÍT S NÍM VZTAH. CO ČEKALA ? <--- tohle vidím v tvém příspěvku hned na začátku.

Kazačenko netřeba komentovat. Nechej si na hlavu vytetovat buď #kappa nebo #slabomyslný .

Pokud je pravda, co o dotyčném napsala, je škoda, že ho udrželi při životě. Souhlasím.
A ANO. Může si za to i ona sama. Každý musí nést zodpovědnost za svá rozhodnutí. Pokud to neumí/nechce, nechť se nechá zbavit svéprávnosti nebo zavřít do ústavu.
Pokud se někdo rozhodne jet do Pákistánu a tam ho unesou, tak bez ohledu na to, jakými slovy lze nazvat únosce, je to JEHO CHYBA a fňukání jak je svět nespravedlivý ho z toho nevyviní.