Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Autoškola začiatky

Ahojte mám za sebou prvé dve jazdy v autoškole a po prvej jazde, z ktorej si naštastie veľa nepamätám prišla o deň druhá v ktorej to už bolo lepšie ale môj problém spočíva v rozjazde keď zaradím 1. rýchlostný stupeň, držím spojku, nastavím otáčky na 1500 a potom jemne púšťam spojku a slabo pridávam plyn tak mi to trvá dlho rozbehnúť auto a keď sa splaším tak mi to zdochne. A inštruktor má hneď poslal na prvej jazde do najbližšej obce. Počas druhej jazdy sme nabehali dokopy 30 km ale keď som sa dostal na svetelnú križovatku a on mi vravel že nech sa pohnem tak som spanikáril a dal veľa plynu a spojku som len držal v tom šoku, našťastie on to nejako prešiel. Neviem či som ja nemehlo alebo je toho na mňa veľa nakoľko vravel že dokopy máme 25 jázd.

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Po 25. jízdě napiš, jak to dopadlo. Proto chodíš do autoškoly, aby ses to naučil. To sledování otáče…
karel 27.07.2016 21:31
karel
Vravel to inštruktor asi som len paranoídny že tie rozjazdy nikdy nedám a to mám za sebou dve jazdy.
Utorok08 27.07.2016 21:41
Utorok08
To mne zaujalo, který motor má volnoběh 1 500 ot/min? Stejně podivné je nutit sledovat otáčkoměr, mí… nový
ms 30.07.2016 11:07
ms
To já hned o první hodiny jezdil po městě. nový
Wikan 30.07.2016 11:10
Wikan
Tak to nás ne, asi záleží na autoškole, pak v malém provozu mimo centrum města. nový
ms 30.07.2016 11:12
ms
Tak se tě nejspíš zeptali, jestli jsi už někdy řídil, ne? Dost pochybuju, že někoho pustí do provozu… nový
neoras 31.07.2016 18:53
neoras
Ne, před tím jsem nikdy neřídil. nový
Wikan 31.07.2016 19:58
Wikan
Taky tak. Měl jsem to úplně stejně. První hodinu a hned po městě. :) předtím jsem nikdy neřídil. nový
MartinHL 01.08.2016 09:21
MartinHL
Takhle začínal skoro každý. Někteří se nedokáží v klidu rozjet ani pár let potom, co získali řidičák…
Wikan 27.07.2016 21:42
Wikan
často mi to aj zdochne.
Utorok08 27.07.2016 22:04
Utorok08
To je v pohodě,to budeš časem pozorovat kolik klobouků se nikdy nenaučilo jezdit. Stačí pak vidět ja…
kozakl 28.07.2016 09:03
kozakl
Aha, měšťánek. Malý objev, všichni jsme vesničané, bez ohledu na velikost osady. Pokud jde o svátečn… nový
ms 30.07.2016 11:10
ms
Takový trik. Na rovince při nastartovaném motoru na neutrál sundej pravou kompletně z plynu/brzdy,… nový
Bounty 30.07.2016 02:15
Bounty
Né u každého auta to tak půjde. Nějaký benzínový jednolitr...a většinou se jezdí ve více lidech v au… nový
tsboh 30.07.2016 10:43
tsboh
do kopce to nepujde nikdy takto.. nebo se studenym motorem.. nový
pl 03.08.2016 22:59
pl
Uz je to asi stare ale aj tak napisem - nezameriavaj sa na plyn, ale na tu spojku, pustas ju a akona… nový
MM.. 01.08.2016 23:09
MM..
Já se řídím sluchem. Sešlápnu plyn, tak na půl, pomalu pouštím spojku. a současně jak začíná zabírat… poslední
Yarda 04.08.2016 07:52
Yarda

To mne zaujalo, který motor má volnoběh 1 500 ot/min? Stejně podivné je nutit sledovat otáčkoměr, místo dopravní situace, nehledě na to, že ne všechny vehikly mají otáčkoměr. Každé auto je jiné i z jedné výrobní série.
Nevím jak na Slovensku, ale první hodiny jsme měli někde v klidu, nejlépe mimo dopravní komunikace, kde se cvičilo rozjíždění.

Takový trik.

Na rovince při nastartovaném motoru na neutrál sundej pravou kompletně z plynu/brzdy, levou sešlápni spojku a potom zařaď jedničku, pomalu tu spojku pouštěj a auto se rozjede. I bez plynu. To samé u zpátečky. Kouzlo, že?

Pak stačí už jen zlehka přidávat plyn a plynulý rozjezd je na světě...

Uz je to asi stare ale aj tak napisem - nezameriavaj sa na plyn, ale na tu spojku, pustas ju a akonahle citis ze zacina zaberat tak prestanes pustat resp. len velmi pomaly, regulujes to v tej polohe jemne plynom aj spojkou nech mas otacky a aj zaber, az kym sa auto trochu nepohne a spojka nezabere uplne a potom ju pustis uplne. Neni to nic zlozite len si musis najst tu polohu v ktorej spojka zabera, a v tej polohe sa bude auto pohynat a az po pohnuti ju uplne pustit.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru