Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Komunikace a mezilidské vztahy

Zdarec. Mám takovou otázku.

Jakou byste mi doporučili literaturu k nastudování argumentaci, schopnosti se přesnějšího vyjadřování, lepšího popisu, jak se "správně" hádat apod.? Myslím něco ve stylu, jako jsou třeba argumentativní fauly nebo knížka Pomalé a rychlé myšlení (kde je to prý dobře všechno vysvětlené, tu jsem zatím nečetl).

Prostě chci doporučit nějaké články, kde bych se dozvěděl věci, jako jsou třeba "argumentativní klamy", jenže nevím, jak se takové věci nazývají. Poradíte? :)

Předem děkuji za odpověď.

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Nejde mi o konkrétní hádku a je mi jasné, že je potřeba spíše více praxe. A ani mi nejde o argumento…
Vilak 17.11.2016 13:28
Vilak
Takže jde o hádku? Slova "diskuze" a "hádka" mají zcela jiný význam a také jde o to, co je tématem.… nový
ms 17.11.2016 14:09
ms
podívej, v práci máme přísně zakázáno mluvit sprostě na ty idioty. takže jsem svýho lenochoda (šéfa)… nový
kmochna 17.11.2016 17:59
kmochna
No prosím, tí Češi večne len kecajú. Namiesto obkecávania to treba riešiť stručne a jasne. nový
čitateľ 17.11.2016 13:44
čitateľ
...Namiesto obkecávania to treba riešiť stručne a jasne. Myslíš fackou? :-D ...Chcu, aby ta "hádka… nový
Yarda 17.11.2016 14:01
Yarda
Oddělení managemant a marketing. Knihovna. Pár knih tam je o tomto tématu. nový
CreativanDevil 18.11.2016 02:20
CreativanDevil
Tebe by sa zrejme zišlo absolvovať odborný kurz asertivity,tam sa "naučíš" priamo reagovať v spolupr… nový
audax 19.11.2016 07:26
audax
Jeden můj zaměstnanec se v životopise chlubil absolvovaným kurzem asertivity. Můžu říci, že mě v živ… nový
qdj 19.11.2016 15:58
qdj
Nejhorší na tom je, že tímhle se živí spousta darmožráčů a ještě ke všemu zcela mimo reality až moc… nový
ms 19.11.2016 20:47
ms
Otázka je jestli ti dva potom opravdu řeší nějaký problém nebo se jen hádají jak blbci. Kolikrát lid… nový
CreativanDevil 19.11.2016 22:07
CreativanDevil
Ale pokud váš šéf automaticky nesouhlasí s tím co mu říkáte, tak se toho dá využít. Napadlo mne, jak… nový
Yarda 19.11.2016 23:33
Yarda
To by ale nesměl být strejda skrblík. Všechny náklady navíc jsou nepřijatelné. Vždycky je všechno po… poslední
CreativanDevil 19.11.2016 23:49
CreativanDevil

Nejde mi o konkrétní hádku a je mi jasné, že je potřeba spíše více praxe. A ani mi nejde o argumentování něčeho, o čem nemám páru. Já mám prostě nějaký názor a někdo jiný má jiný názor. Jde mi o to, jak nejlépe postupovat, jak to nevyhrotit, nepohádat se, spíše jak polemizovat o tom, jak uvádět argumenty, jak co nejlépe popsat věci apod.

Chcu, aby ta "hádka", spíše polemizace, byla spíše vedená, aby měla nějaký směr a neskončilo to tak, že se hádáme třeba o tom, jaké je dobré si koupit auto a ukončili bychom to tím, že den druhý vypadá jako bezďák a tím pádem nemá právo ten názor říkat.

Jde mi o to, aby se člověk trochu naučil hádat, lépe reagovat, lépe vyjadřovat své myšlenky, přemýšlet, které argumenty je dobré říkat apod. Kdy se má cenu hádat, kdy ne...

Jde mi prostě o to umění člověka přesvědčit, zkusit mu změnit názor bez toho, aniž by člověk musel použít sílu. Prostě to udělat slovy. Když to řeknu blbě, tak ho přesvědčit i o názoru, který je třeba špatný.

Chci, abych nedělal sám takové chyby, jako je třeba používání právě těch argumentativních klamů. Jde mi o to, abych si uvědomoval, co říkám a hlavně - proč. Což toto lidi moc často při hádce neví.

podívej, v práci máme přísně zakázáno mluvit sprostě na ty idioty. takže jsem svýho lenochoda (šéfa) vyřídil větou na jinou osobu, že TEN PÁN... velmi správně to pochopil, že myslím pánské přirození a nemohl nic. intonace. ta bezmoc byla k nezaplacení.

jinak platí poučka- hádej se minutu s blbcem a budeš blbec taky. to ti za to nestojí.

...Namiesto obkecávania to treba riešiť stručne a jasne.

Myslíš fackou?
:-D

...Chcu, aby ta "hádka", spíše polemizace, byla spíše vedená, aby měla nějaký směr a neskončilo to tak, že se hádáme třeba o tom, jaké je dobré si koupit auto...

Zrovna o tomhle bych se nehádal ani nepolemizoval. Pokud kouknu na nějakou diskusi na internetu, tak to většinou dopadne tak, že "každý lišák chválí svůj ocas".

Tebe by sa zrejme zišlo absolvovať odborný kurz asertivity,tam sa "naučíš" priamo reagovať v spolupráci so živými luďmi,to je takisto dôležité,nielen čistokrvné čítanie,tam si pod odborným dohladom "live" vyskúšaš priamo reagovať na to,čo spraví Tvoj "protivník",to s čítaným textom nezažiješ a na druhej strane často takýto kurz naučí viac než niekolko prečítaných príručiek/kníh/návodov...

Otázka je jestli ti dva potom opravdu řeší nějaký problém nebo se jen hádají jak blbci.
Kolikrát lidi řeší největší blbosti jen protože ..... .vlastně ani neví proč.

Třeba náš šéf automaticky na názory říká "NE" . Možná si to sám neuvědomuje, ale říká to opravdu pořád. I když máme pravdu i když se nebavíme o něčem o čem je třeba vůbec diskutovat. Vždycky reaguje něčím na naše názory, ale před tu větu dá nějaké slovo/slova jakože nemáme pravdu. I když něco konstatuji tak odpovídá tím stylem že nemám pravdu.

Lidi opravdu si neuvědomují potom co je vlastně problém který se má řešít a co je vlastně důležité. Potom už se jen opravdu hádají jak pitomci a prosazují něco co vlastně není třeba ani prosadit.

Ale pokud váš šéf automaticky nesouhlasí s tím co mu říkáte, tak se toho dá využít. Napadlo mne, jak jsme měli dávat návrhy co by měla umět nová tiskárna, kterou nám chtějí šéfové koupit, tak jsem prohodil, že v minulém zaměstnání jsme měli tiskárnu co sama obracela listy, když měla tisknout oboustranně a že to bylo šikovné, ale teď je to zbytečné protože to nevyužijeme a šéf se toho chopil a prosadil to:-D:beer:

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru