Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Výběr pánského obleku

Dobrý den,

potřebuji poradit s nákupem kompletního pánského obleku - kalhoty, sako, košili a boty. Potřebuji co nejlevnější, proto jej chci koupit přes internet. Velikost se u obleků udává stejná jako u běžných věcí? Když mám kalhoty v. 30 bude mi stejný oblek? Znáte hlavně někdo dobrý eshop s obleky, kde mají popsaný velikosti, které skutečně pošlou a odpovídají skutečnosti?

Děkuji za pomoc.

Na obecné velikosti zapomen (ta tvoje v.30) a vůbec se tím neřid. Já si kupoval nový a nenošený oblek na aukru, kde mi psali rozměry, na jaký typ postavy to je - extra gatě a extra sako. Potom jsem se poměřil sám podle toho, co psali za rozměry (přes hrudník, délka rukávů ...) a ejhle - sedělo to jako hrnec na prdel - vůbec jsem nepotřeboval nic, jen krejčovský metr. Nový oblek mě přišel na 1.200 i dopravou a maximální spokojenost. Jen si dát pozor - u koho se nakupuje, aby s prodejcem nebyly problémy, kdyby byla vada. 8-)

Na e-shop rovnou zapomeň.
Zajdi si do HM, či CA kde se do třech tisíc dá sehnat sako, kalhoty, košili + samozřejmě počítej s úpravou (rukávy apod) která udělá tak 1000. Polobotky jakž takž slušné si kup u Bati do 1500. Se vším všudy do 7000 se vlezeš. Samozřejmě kvalita to bude mrzká, ale za ty prachy se to taky dá očekávat.

Výběr vhodného obleku (tedy takového, aby si děvčata neťukala na čelo) je celkem jednoduchý, pokud nezapomeneš na dámský doprovod (mamka, přítelkyně, kamarádka).
Samozřejmě pak musíš škrtnout "co nejlevnější" . Což je ale v případě tohoto artiklu stejná blbost jako nákup obleku v eshopu.
Mám popsanou metodou vybraný drahý pohodlný oblek a vydržel už 15 let pohřby, srazy, přednášky, plesy i taneční bez poskvrny. Takže byl vlastně levný.

První oblek jsem měl do tanečních, byl levný, dokonce přežil maturitu a pár zkoušek na VŠ. Následně jsem si na pokračovaní VŠ dopřál koupit dražší oblek zkrácený na míru (sako+kalhoty) - cena cca 10. tis. - Když jsem je porovnal, musel jsem se stydět, jak jsem léta chodil jako hastroš. Takže rada zní - na obleku nešetřit!

Kvádra zrají jako víno ]:). Mám maturitní oblek (pravda, i za bolševika nebyl vůbec levný) a prošel se mnou svatbami (i mojí), funusy, pozvánkami na kulturní akce. Pokud v tom nevypadáš jak troglodyt, vydrží ti na celý život. Do truhly jej zřejmě nafasuju taky. Moje rada: vezmi sobě pod křídlo přítulku/mamku a vybírejte. Ale to už tam kdosi radil. Nešetři.