Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Pracovní doba - váš názor?

Ahoj, jelikož se jedná o dotaz z části právní, z části ekonomický a z velké části ze života (vaše zkušenosti) - tak píši sem.

Jedná se o celkem významnou ekonomickou funkci ve střední firmě (cca 60 zam.)

Pracovní doba (8 hodin) stanovena příchodem mezi 8-10h (dle svého uvážení) a odchod +8 hodin tj. 16:30 - 18:30 (půl hodina oběd).

Píchačka která je ihned po ruce krade 5 minut při příchodu a 5 minut při odchodu (nezáleží na tom, že vlastně ihned pracujete - argumenty převlíkání, zapínání pc apod. neberu - pracujete ihned - šanony, papíry, už na vás mluví kolegové co potřebují atd.) Dále píchačka, pokud odejdete v 16:29 zaokrouhlí odchod jako 16:15 atd.

Přijde vám tento bolševický výdobytek zcela normální? Nemělo by se to zaměstnanci počítat přesně na minuty (určitě to systém umožňuje). Já to chápu jen jako buzeraci a neschopnost vedení si poradit s flákačema. Defacto vás systém okrade denně klidně o 20 minut a víc, které musíte buď v průběhu měsíce nadělat (aby seděl uvázek 8 hodin denně) nebo dostat srážky ze mzdy. Zrovna u profese, kde není nutnost být přítomen např. u pásu tohle beru jako sprosté.

Setrvali byste v takové firmě pokud vás netrápí žádné závazky a máte široké možnosti nechat se zaměstnat jinde? Jaké to máte ve firmě vy a hlavně, co si o tomhle přístupu myslíte?

Přece nejsem placen za sezení a čumění do zdi - jen aby seděly minuty, ale za splnění termínů všech možných úkolů a za přidanou hodnotu kterou přináším, vymýšlením nových, kreativních nápadů, usnadnění zaběhlých procedur a zlepšování ekonomiky (ušetření nákladů, zefektivnění procesů, výnosů atd.) vlastně všech stránek firmy jako takové.

+ nemožnost odskočit si na chvíli na vzduch po x hodinách čumění do kompu (příp. si tuto pauzičku samozřejmě musí člověk nadělat).

Srovnám-li dnešní trh, kde se ve 3/4 firem na toto nehledí (jsou-li si vědomi, že zam. přináší dostatečnou přid. hodnotu za kterou je placen, příp. kde některé odvážné chtějí přebírat skandinávský model 6h denně při stejné mzdě tak mi tento přístup prostě řiká - ano jsou tady zabedněnci, s neprogresivním přístupem.

(o benefitech se ani mluvit nedá - žádný home-office, žádný 5. týden dovolené).,

Do práce můžu chodit mezi 7-9 hodinou.
V kolik si pípnu v tolik jsem přišel, žádne zaokrouhlování na čtvrt či jiné nesmysly.
HomeOffice,5t dovolená,stravenky,příspěvek na duch.spoření, notebook i mobil pro soukromé použití(ne volání jen přístroj), přestávka se nadělává 30min, ale toleruje se příchod z oběda do 60 min. Pokud potřebuji odejít dříve není problém, čas musím naddělat.
Náhrada mzdy za doprovod dítěte k lékaři, vlastní ošetření taky náhrada mzdy. OČR bez problému.
Při práci můžu poslouchát hudbu. Málé přestávky na protáhnuti povolené, procházka do kuchyňky debata u čaje o čemkoli.

Peníze by mohly být lepší,ale mám tady pohodu což je pro mně duležitější.

Práce snů. Já to mám takhle(řidič sk. C):
V pondělí vstanu ve 3:00 a ve 4:00 musím vyjíždět z prace. Nasnídám se za jizdy.
Přijedu na vykladku, zastavím odmačknu na tachografu začátek přestavky a jdu litat na auto paleťakem. Uřícený vejdu do auta a na tachografu vidim, že mam "přestávku" hotovou. Vyjedu tedy na další nakládku po cestě se naobědvám... A takle prožiju celý den do večera. Teda max 13h výkonu toleruje se ale i 15h.
Takto vypada celý týden, spánek na mizerném lůžku v autě. Mnohdy na na pochybných mistech kdy vam v noci klepou ožralci, nebo policie na okna. Strava taktéž mizerie.
V pátek se vrátím domů - lehnu a spim. V sobotu si peru a jdu nakoupit na další pracovní týden. V neděli zrobim cosi na zahradě a jdu se balit a brzo spat protože ve 3:00 vstavam.
Dovolená jen od vánoc do nového roku.
Toto vše za podprůměrnou mzdu. Ale jak se říká, každý svýho štěsti strůjce. Praxe se někde nahnat musí.

Snažím se jíst co možná nejméně nezdravě. Ale ono se toho moc vykouzlit nedá, když si člověk musí nakoupit na celý týden hned v sobotu-neděli. Bez lednice jen s plynovým vařičem. Bagety rozhodně nejím, na to nemam ani prachy :D.
Nikdy jsem nekouřil a alkohol také nepiji. Plánuji změnu povolání, ale až trochu naberu zkušenosti. Jako 22 letej pásek si nikde moc diktovat nemůžu no.

Přemýšlel, ale dovolit tu pořádnou co stojí kolem 10000kč si dovolit nemohu. A takové to prdítko za 1200 stojí za nic. A navíc zrovna místa v autě není moc nazbyt.
Momentálně to řeším tak, že na po-ut mám nějaké jídlo z domova co si jen ohřeju. Prokládám ovocem, občas zeleninou.
Středu-Čtvrtek si udělám třeba těstoviny s nějakou lepší konzervou masa, rajčetem atd... Občas, když se zadaří po cestě zastavit u nějakého obchodu tak koupím kuřecí maso a udělám ho na kari s rýží.
Vždy večer uvařím, najím se a zbude ještě na oběd na další den.
Pátky většinou držím půst než se vrátím dom.
Na týden kupuji i 10 rohlíků a nějakou tu paštiku. Když zrovna není co do huby.
V zásobě mám ještě takový ten jedlý "polystyren" když je velká nouze :-)

Mám to podobné. S tím že do práce můžu chodit defakto mezi 3:00 - 8:00 , ale mám ty 15minutovky. HomeOffice u mé pozice naštěstí není možná, 5t dovolená též, místo stravenek závodní jídelnu (2 polévky + 6 jídel na výběr), příspěvek na penzijko 500 Kč, notebook, slevy do kina, hobbymarketů apod., Přestávky nám tu nikdo nehlídá, ty si určujeme sami - člověk je na pracovišti většinu času zcela sám (hudba + klimatizace jak chci já). Ale samozřejmě je nutné plnit svou práci. Dříve můžu odejít v kolik chci, samozřejmě si to pak musím naddělat, nebo si to strhnu z přesčasů. Peníze by mohly být lepší , ale ta pracovní pohoda je důležitá.

Nepoplets to trochu? "HomeOffice u mé pozice naštěstí není možná"? To co je za konstrukt? Nebo vážně vidíš jako výhodu nemožnost HO? Nevím, školy nemám, jen se ptám, ale to mi přijde hodně ujetý vypichovat tohle jako výhodu. A mimochodem se to taky vztahuje k těm pěti týdnum dovolené, to jako že jí nemáš a považuješ to za výhodu??

Jsem rád, že nedělám ve větší firmě, je nás 5,5. Šéfovi tykám, píšu si hodiny, nikdo žádné příchody/odchody/obědy neřeší. Můžu si vzít volno kdy chci.

Tu tvou situaci chápu, sám jsem zažil, podle mě to takhle chodí skoro všude.

Když už to někdo exhumoval.
Sytý hladovému nevěří.
Jsou obory, kdy ani tak nezáleží na tom od kdy a do kdy (případně kde - Home Office) zaměstnanec zahřívá židli, ale co a v jaké kvalitě vyprodukuje (pokud tomu jeho magor...eee manager rozumí a dokáže to zhodnotit).
Ale existují i obory, třeba třísměnný provoz v hutích, sklárnách, v nemocnicích (nebo třeba v dopravě asi těžko si může řidič, pilot, mašinfíra a obory co to zajišťují požádat o pružnou pracovní dobu)... kde se předpokládá, že zaměstnanec bude úderem začátku pracovní doby na svém pracovišti umytý, převlečený do pracovního oděvu a připravený začít pracovat.
:-(:beer: