Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak přírodně zvýšit TESOSTERON ?

Dobry Den
- Máte někdo zkušenost ze zvyšením TESTOSTERONU přírodní cestou ?
- Slyšel, nebo čel jsem i o prostředcích jak T-Matrix, Tribulus a podobně, je opravdu pro osobu kategorie třicatečník (kategorie 35-45 let) zapotřeby pro zvyšení testosteronu už zapotřeby globat do sebe klepky ?
(I když jsem ze Zlýna dojíždím pracovat do Prahy kde jsem 5 dni ze 7, ale nic jsem nesehal, v Palladium, DR Max v centru mi byly nabízeny jen nějaké vitaminy, zinek etc nějak ty specializované obchody neznam a vlastně ani nevím čím vlastně začít hledat)

- Od kdy je Tribulus umělina nebo dokonce stereoid ? Tribulus byl dávno užíván i Rímany a né jen .
(steroidné prípravky o proti Tribulus nekoupíš v lékarně)

riziko poškodenia zdravia je velmi vysoké

- Ano, tak jako vitamin C, ty nemáš v těle testosteron, nebo zabil někoho v tvém okoli ? Taková cukrovka, která může být potlačena nedostatkem testosteronu je horší nemyslíš ?

neškodné zvýšenie testosteronu neexistuje....

- To neni pravda, testosteron se uvolnuje i přírodně při cvičeni velkých svalů (dle věku a svalu), tak se radči nehybej "a sed radeji za počítačem" at za to neneseš následky..
(Ma chyba; měl jsem dodat at odpoví pokud možno někdo kdo o tom něco ví, nic se neděje)
PS : Slovo Andropauza slyšíš poprvé co ?

Lenze on ma pravdu. Neskodne umele zvysenie testosterone neexistuje. To, ci si ho dodas prirodne cez Tribulus alebo cez steroid je uz defacto jedno.
Uz som tu ten problem vysvetloval. Ked mas prirodzenu hladinu hormonu 50 a chces mat 100 dokazes to dajme tomu tymi liekmi spravit. Ale po vysadeni liekov ti prirodzena hladina klesne na 40, pretoze si umelym dodavanim zhorsil uz beztak zlu produkciu hormonu (podla teba zlu).
A to je problem, ak zvysis produkciu testosteronu upravou stravy, spankom, ci cvicenim si na tom sice tiez zavisly, ale vzdy lepsie byt zavisly na cviceni ako na nejakom lieku nemyslis?
Takze Audax ma pravdu.

, ak zvysis produkciu testosteronu upravou stravy, spankom, ci cvicenim si na tom sice tiez zavisly, ale vzdy lepsie byt zavisly na cviceni ako na nejakom lieku nemyslis?

- Co jsem nak našel, ta tvá uprava spánku "spankom" : je mít jen delší spánek, mín stresu, změna stravy byla omezení tuku jíst vic zeleniny a hlavně pochyb, na tom mám byt zavyslí a ma to byt špatné ?
- 4 příspěvky, ale žadná odpověd, příspěvek označují jako vyřešeno.

Odpovede si dostal, tvoj problem je, ze nie take ake si chcel.
Mat dlhsi spanok nie je riesenie, u spanku je napriklad podstatna kvalita a nie dlzka. Tebe sa nikdy nestalo, ze si spal par hodin a zobudil si sa oddychnuty a inokedy 12h a zobudil si sa unaveny?
Vysvetlil by som ti to aj o tom pohybe a strave, ale ty evidentne mas zaujem len o vyhovujuce odpovede a tam tie moje podla teba nespadaju.
Btw moj kamos uziva Tribulus uz dlhodobo (oficialne neschvaleny, dovoz z Bulharska, takze kvalita) a o jeho ucinkoch nieco viem. Ponukal ho uz aj mne a odmietol som...preco asi myslis?

Ponukal ho uz aj mne a odmietol som...preco asi myslis

- Nevím a ani mě to nezjima co do sebe zakázaného perete.
("oficialne neschvaleny" nebude asi pronic za nic)

- Tribulus je volně dostupný, ale asi o tom opravdu hodně víš (navíc je Tribulus dobrý i na srdce, cévy a všeobecně cirkulaci krve).
http://www.naturvita.cz/cz/tribulus-arginin-cz.php?utm_source=seznam&utm_medium=cpc&utm_campaign=5299205203+-+Naturvita+produkty&utm_content=Tribulus&utm_term=tribulus
PS : Mé nalezené informace byly hlavně (kdyby někdo hledal podobnou informaci at má alespon jednu odpověd) :
1) Změna jidelicku, používat víc olivový, ryby, avokádo, vajicka (hlavně odstranit palené tuky ze stravy)
2) Doplnit vitamíny typu : Omega 3 + Zinek (který mimo jiné drží i hladinu testosteronu) + Magnesium
3) Pohyb.
4) Kvalitní spánek
5) Obědnal jsem "Tribulus-Arginin", výsledek ješte nemohu ohodnotit, ale každopádně jde je o doplněk ke zdravé stravě tak jako pohybu!!
- Pro vysedavače u počítace to může byt zavyslé a nebezpečné, já v tom nic nebezpečného ni zavyslého nevidím, od kdy je zdrava výživa a pohyb nezdravá ? [sg3agcomprends_pog3ag.gif]
(pro ty co cvičí, cvičte nebo zahrnujte/nevynechávejte do tréningu velké svalové partie jako nohy, záda, které tostestoren vytvaří nebo napomahají vice jak menší sval bicepsovy atd)

Jenze ono je to tady tak uz nejakou dobu, jak se zde na PC obevi nekdo novy jako Parek a nedej boze ze ma i znalosti, vetsinou jsou rychle vysunuti mistnimy, kteri uz tak nak maji sve pravidla a hlavne sve pravdy.
rokator neznam, ale Karel4 a ten druhy Dwane Dibbley (toho uz nevedeli jak se na kutilske zbavit) , se tady nechali dlouho odhazovat a urazet, ted mi pripadane ze to jen vraci, vylivaji na druhych, neni divu ze i Radci od tud odchazi.

Já si na nikom nic nevylévám. Jen si myslím, že když někdo zadá dotaz na československé poradně, tak by měl psát česky nebo slovensky. Za prvé - v úvodním dotazu je přes 20 chyb, celkově to působí jak psané nějakým negramotem. Za druhé - když dostane slušnou odpověď, reaguje agresivně a neslušně. Mimochodem, podle stylu komunikace mi přijde, že jste s Párkem spolužáci...

Hosi ja vam nieco prezradim. Parak v rohliku nie je parek v rohliku. Najdite dalsie podobnosti a budete vediet kto to je. Nie je to take tazke.
A btw reagujete tu a rozberate dalsieho jedinca, co ma v tomto vlakne uz treti nick a odpoveda si sam na seba (ako poznamenal Kurt), takze logiku by som sem netahal.

Nevím,jestli jsem se já nechal urážet,občas se najde někdo,kdo nesouhlasí a vzteká se,že pravda není jen ta jeho.Určitě se necítím ukřivděný a poškozený.A i kdyby,tak abych se mstil na někom úplně jiném tím,že mu připomenu do očí bijící hrubku v textu,to mi asi pohodu nepřinese.To je holt život a jelikož jsme ve správné sekci poradny,tak o tom lze polemizovat.

pro KAMD : Jenže výluh z čaje má pramalou účinnost, musel bys toho vypít za den litry a i tak by byl vliv na testosteron minimální ...

U TERESTRISU není důležité kolik obsahuje celkově steroidních SAPONINŮ, ale % PROTODIOSCINU ! Takže i tablety od různých výrobců, kteří lákají na neuvěřitelná čísla třeba i 90% Saponinů, mají ve výsledku jen 10-20% Protodioscinu ;-)

A právě Bulhaři, jak bylo zmiňováno výše, než se tady začali hádat dementi kvůli pravopisu, mají jednoznačně nejkvalitnější a patentované výrobky, právě z Kotvičníku.
Nejkoncentrovanější a tím pádem nejúčinnější vyrábí firma VemoHerb : http://www.f-sport.cz/eshop/print.php?id=1738#nadpis.

Jinak po přečtení mnoha studií, diskusí a recenzí a hlavně po osobním vyzkoušení ( je mi 40 let ) několika firem, výrobků můžu směle konstatovat, že Tribulus jako takový žádný testosteron nezvedne, ani nemůže, nejedná se o steroid !

Pomůže zvýšit tvou přirozenou hladinu, takže pokud ji máš danou vysokou a s věkem klesá, zvýší ji na tvou PŘIROZENOU hodnotu . Pokud ji máš nízkou = bude nízká i nadále, bez steroidů s tím nic nenaděláš .
Jediné co se mi zvedlo, bylo libido a to teda fungovalo u všech, někde méně, někde více, ale fungovalo, jenže pro mě věc, které mám dost i tak :-D

Čekal jsem od toho větší sílu při tréninku ve fitku, výdrž, větší přírůstky svalů...nic se nekonalo ...