Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Rozumíte někdo ženám?

Dokážete předpovědět výsledky jejich myšlenkových pochodů a třeba se s nimi i ztotožnit? Nepřipadají vám po nějakém čase, že jsou hloupější než natahovací budík? A to bez ohledu na formálně dosažené vzdělání.

Obecně samozřejmě ne. Ale konkrétně:

Dokážete předpovědět výsledky jejich myšlenkových pochodů a třeba se s nimi i ztotožnit?

Ano, ano.

Nepřipadají vám po nějakém čase, že jsou hloupější než natahovací budík?

Ne.

Ne, nekouká mi paní L-Coreová přes rameno.

Tak to vám závidím. Já je nepochopím asi nikdy a jen mi připadá, že jejich mozek je naklonovaný z jakéhosi pravzoru, podle kterého všechny vytvářejí přibližně stejné vzorce mentálních procesů. Nebo také, že mají jakési kolektivní myšlení, které nedovolí aplikovat změny, dokud nedojde ke změně v "centrálním mozku".

Já bych neřekl, že vidím věci černobíle. Naopak, snažím se nalézat co nejvíc aspektů problematiky a z nich vyvozovat co nejpřesnější závěry.
Aby nedošlo k mýlce, já nikde neplivu na ženy a nehodnotím je emocionálně. Na emocionální úrovni k nim mám velice vstřícný vztah, ale to mi nebrání vidět odlišnosti v mentální výbavě, pokoušet se porozumět a najít tak harmonii.

Nikdy nikde, kromě vás samého, jsem se neoznačoval "tak dobrým analytikem". Jen vím, že mi mé schopnosti umožňují proplouvat životem celkem snadno a dost často se mi daří nalézat řešení situací, které jsou přede mě postaveny. Nic víc.
Každopádně váš názor ohledně schopností porozumět mi nepřijde neprůstřelný. Jednak nehledám nutně chybu, stojící za neporozuměním, ale pokouším se přijít na systém myšlení žen. A zadruhé, pokud se skutečně vyskytuje nějaká vada ve zkoumaném předmětu, v jejímž důsledku předmět vykazuje odchylky od logicky předpokládatelných výsledků, není chybou zkoumajícího to, když vyhodnocuje výsledky jako vadné. Například, máte pomyslný automat na něco, třeba na prodej kávy. Nahoře je štěrbina pro vhazování mincí, dole otvor z nějž se nápoj odebírá a mezi nimi tlačítka pro výběr. Vhodíte mince v požadovaném množství, zmáčknete tlačítko dle výběru kávy a čekáte. ...pořád ještě čekáte, ale nic se neděje. Zkusíte tedy znovu zmáčknout tlačítko. Nic. Promačkáte je všechny v nahodilém pořadí a heuréka! Uvnitř se ozve šramocení, syčení a po chvilce se otevřou nápojová dvířka. Odeberete kelímek a v něm je tak velké nic, jak si jen umíte představit.
Dle mého není namístě začít pochybovat o správnosti svých úkonů v procesu obsluhy automatu, ale spíše předpokládat vadu někde v jeho systému zpracovávání požadavků. Už třeba proto, že prázdný kelímek není uvedený v žádné položce menu, tudíž jde o výsledek naprosto nezapadající mezi logicky očekávatelné. Ale můžu se samozřejmě i mýlit.

Nepsala jsem o tom, jak se Vy sám označujete, ale jak se zde prezentujete.
Tím míním Vaše názory (nejen) o ženách, výrazy, obraty, …

Nepsala jsem ani o schopnosti porozumět.
(Rozebíráte můj „argument“, přestože jsem ničím neargumentovala…)

„Systém myšlení žen“ je podle mne nesmysl. Každá jsme jiná a každá uvažujeme jinak.
Totéž platí o mužích → ani vy nejste všichni stejní, také každý z vás uvažuje (trochu) jinak.

Podle mne je chyba pokoušet se lidi (jedno jestli muže nebo ženy) nějak „škatulkovat“.
Nepozapomněl jste, že píšete o lidech? Já bych lidi nesrovnávala s předměty ani se stroji.

Ke schopnosti porozumět:
Chcete-li někomu nebo něčemu porozumět, věnujte mu (tomu) pozornost. Reagujte na to, co
napsal, nikoliv na to, co si myslíte, že napsal. Nezpochybňujte předem, co řekne nebo napíše.
V lidských vztazích nelze „logicky očekávat konkrétní reakce“. Lidé nejsou stroje, na jejich reakce
má vliv více okolností, mj. (po)city. S „pouhou logikou“ v nich nevystačíte.

Lidé nejsou „zkoumané předměty“. Vadný není „výsledek zkoumání“, ale přístup k lidem.
Pokud k nim přistupujete takto, opravdu není chyba v nich.

[Prosba: Budete-li reagovat, čleňte prosím text do odstavců,
bude se mi lépe číst. Takhle mohu snadno něco přehlédnout.]

Pak mi nezbývá než poděkovat za uznání, ale o to mi nešlo.

Jak je nyní již zřejmé, jste tedy žena. Dobře, ale začíná to směřovat ke slovíčkaření, úskokům a ohýbání myšlenek. Mohl bych na to reagovat, ale vedlo by to jen ke konfliktu a toho se nechci účastnit.

Takže děkuji za Váš pohled, který mně však jednoznačnou odpověď nedává. Přesto nepopírám, že i přes vágnost vyjadřování může být ve Vašem pohledu skrytá odpověď, nebo aspoň část pravdy.

Každopádně myslím si, že není rozumné rozebírat toto téma se ženou a tím bych to s vámi považoval za uzavřené. Děkuji za zájem, ale i s ohledem na Vaší duševní hygienu by myslím bylo pro Vás lépe, takováto témata vůbec nesledovat.

To není moc trefné přirovnání. Jezdím. Jezdím už dlouho a zřejmě i docela dobře, s ohledem na skutečnost, že má jízda nevyžaduje každou chvíli výměnu "auta". Ovšem někdy to zaskřípe, občas i chcípne a odmítá nastartovat. Jsem však kutil, takže nakonec to vždy dám zase dopořádku, ale nemůžu říct, že by mi to nevadilo. Vlastně mi každá taková příhoda sebere kus života i nadšení do příštích oprav.

Každopádně mi ale nepřijde nejchytřejší řešit jakoukoli problematiku s někým, kdo je v ní hmotně či emočně zainteresován a má tedy přirozenou tendenci snažit se manipulovat závěry pro něj výhodným směrem. To znamená nebudu zjišťovat kvalitu zboží tím, že se zeptám trhovce, jestli je kvalitní; nebudu zjišťovat vinu podezřelého tím, že se jej zeptám jestli zločin spáchal; nebudu zjišťovat inteligenci ženy tím, že se jí zeptám jestli je blbá; apod.
Když se podržím tvé oblasti aut, nebudu zjišťovat kvalitativní vlastnosti auta na základě informací od prodejce(Jó, to je špičková kára, ta se prostě povedla. Jenom leješ benál a o víc se nestaráš), ale poptám se raději na zkušenosti ostatních uživatelů.

Možná je to zajímavý styl myšlení, každopádně daří se mi s jeho aplikací v životě celkem dobře. Když se kolem sebe rozhlížím, tak bych dokonce řekl že výrazně lépe než mnoha těm, jejichž myšlení se snažím pochopit a stále mi nedává smysl.

Opravdu netuším kde jsi přišel na to, že bych se chtěl ptát prodejce, když výslovně uvádím, že mi to nepřijde jako nejchytřejší nápad. A to jsem se tak snažil, abych se vyjádřil co nejpolopatičtěji, jako na besídce ve školce.
Pod kapotu jsem se samozřejmě podíval a jak plyne z celé této zvláštní diskuse, něco se mi tam nepozdává a tak se ptám na zkušenosti ostatních uživatelů, jestli to mají u svých exemplářů také tak, jestli je to normální a jak to případně řeší.

Nechci se tě dotknout, ale pokud nemáš téma čím posunout dál, možná by bylo dobré pokusit se překonat svou nutkavou potřebu sociální interakce a pokud by tě téma skutečně zajímalo, zkusit něco vydedukovat z toho, co napsali jiní.

V těch bezmála 50 příspěvcích jsou vedle většiny zcestných a rozplizlých štěků možná 3 nebo 4 komentáře, které něco k tématu sdělují a dá se z toho vytvořit i jakýsi závěr. To mi asi stačí a považuji tedy téma za uzavřené.

Auto už zase startuje a děkuji proto všem aspoň za veselou debatu.

A o čem chceš plkat? Tohle téma se řeší už tisíce let, že ženy jsou jiný než chlapi a ty to chceš rozlousknout v této diskuzi. Chceš najít vzorec pro jejich chování a vztekáš se, že ho nikdo nezná a od ženských ho slyšet nechceš a meleš si to svoje.
Ženský jsou jiný, nevypočitatelný. Není moc jiných řešení, než to prostě akceptovat a pokud tě auto náhlými poruchami sere k nevydržení, dej ho pryč a kup jiný. Ta moja mě má za roky našeho soužití přečtenýho jako svý boty, zatímco ona mě pořád dokáže překvapit. Alespoň s ní není nuda. Jak to píše níže kolega tojezdenek - ženu je třeba milovat, ne jí rozumět. Rozklíčovat chování a myšlení ženy by snad bylo možný jen u hodně jednoduché pipky a takovou bych doma nechtěl ani za nic, to by byla nuda.