Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak sehnat neobvyklá jídla v Pze

Dobrý den,

ráda bych se zeptala, jak sehnat v Pze velmi neobvyklá jídla. Nevím jak to přesně popsat, jde mi o něco o čem opravdu člověk běžně neslyší a bez gastroturistiky. Níže dávám odkaz na jeden článek, aby to pomohlo objasnit kam dotazem mířím. Předem děkuji.

https://cestovani.idnes.cz/nejbizarnejsi-jidla-na-svete-dic-/kolem-sveta.aspx?c=A150323_215838_kolem-sveta_skr

Proc? Sem projel galerii a vetsinu toho jsem jedl, byt treba v jiny uprave. Snad akorat to rorysi hnizdo jsem nemel. Vetsina toho je naopak chutna az velmi chutna, treba potkan je mnohem lepsi nez treba nutrie - kralik mu nesaha ani po drapky.
A pokud o me nekdo tvrdi, ze jsem prase, tak budiz. Klidne i, kolega Prasak promine, prasak.

V pohodě, neberu si to osobně, prostě jen sklízím následky nicku, vymyšleného v postpubertální euforii.

Ono to žrádlo je často o zvyku a kulturním prostředí. Hmyz leckde žerou, ale v Evropě to není zrovna běžný, takže psychika se samozřejmě vzpírá, taky bych to nedal. Maso z potkana by mi nevadilo, je to taky jen hlodavec, jako králík. Naše jelita, či jitrnice by taky leckde nedali - je to koneckonců zpracování zbytků a odpadu ze zabíjačky. Prakticky je to navoněná bída, ale šmakuje nám to.

Já jsem zase někde četl, že zajíc nemá s králíkem moc společného, spíš s koněm.
Jinak od doby co byl otec u myslivců a občas přinesl domů něco střeleného, převážně zajíce nebo bažanta, mám ke zvěřině na talíři vztah spíš mírně negativní.
A totéž ke králíkovi, nejlepší je, když ho někdo umí upravit tak, aby nechutnal jako králík.
Ale od smrti hladem asi zachránit dovede.

Dnes jsem náhodou narazil na tohle, tak jsem si vzpomněl na tenhle dotaz:
https://www.lui.cz/co-se-deje/13631-kam-v-praze-zajit-za-nevsednimi-gastronomickymi-zazitky-podivejte-se-na-tipy-nasi-redakce
Ale asi jsem tam nikdy nepoobědval.
Když jsem v Pze a mám čas, zajedu metrem "C" do stanice Opatov a tam si v bufetu přímo v areálu stanice dám 15dkg uzeného kolena s kremžskou hořčicí a křenem a k tomu tři chleby, když mám štěstí, tak v košíčku s chleby je i patka.
:-D:-D:-D:beer: