Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kam s kočkou

Zdravím, nevím jestli jsem to dal dobře , každopadně mám velký problém jsem z Brna a dnes budu odjiždět na služební cestu, ale nevím co s kočkou napadl mě nějáký depozit či utulek, chci si nechat poradit kde a jaké s tím jsou zkušenosti?

( bohužel kamarády jsem zkoušel a já jedu pryč na 3 roky)

Ono správně česky je to "Kam jsi ji dal?"

Nikoli "si" a nikoli "jí" (s dlouhým í)

edit: když už tu je jazykozpytné okénko tak:

si = zvratné zájmeno, např. "Dělal si ze mne legraci."
jsi = sloveso (od "být"), např. "Kam jsi mi dala brýle?"

ji = zájmeno v 4. pádě, např. "Viděl ji sedět v hospodě"
jí = zájmeno v ostatních pádech, např. "Mám jí zavolat?"