Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Vyfocen radarem ve městě.

Ahoj, tak mě vyfotil ve městě radar, bylo to v noci a krásně jsem viděl jak zablikal. Jak když Vás někdo fotí na diskotéce. :D Chtěl bych se zeptat, kolik mám čekat pokutu? Vím že to nevíte, a záleží na městě kraji atd. Ale byl bych rád, kdyby jste si tipnuli, jel jsem asi 70.... Až dojde dopis napíšu, kolik jsem byl povinen zaplatit. Díky za váš čas...

Téma se zvrhlo do politiky. Lock. (mif)

loading...

Kdyby jsi byl pojištěn jako já, tak by si to nemusel vůbec řešit, akorát když překročíš poprvé, tak ti přijde dopis a holt si zasknenuješ, ale potom už tam můžeš jezdit rychle jak chceš a už ti pak žádný dopisy nechodí a je to pohoda. Na co se nechávat omezovat, když si můžeš užívat radosti z jízdy.

Já už s tím mám zkušenost několik let a bohužel tě musím zklamat, protože to pojištění opravdu funguje, to je jen sen těch rádoby haterů, kteří neví už co by, tak sdělují světu, že to nefunguje, i když s tím samozřejmě tyto lidi nemají žádnou zkušenost, tak si vymýšlí, že to měl nějaký jejich známý, popřípadě někdo, kdo už o řidičák přišel a obrátil se na pojišťovnu až, když už bylo pozdě a myslí si, že se stane zázrak. Holt pojištění je tu hlavně kvůli prevenci, aby nevznikl problém.

Tak může být naštvaný hlavně z principu, že vlastně to hlídání ještě musí platit ze svých daní a ještě má někdo tu drzost ho třeba pokutovat a zdržovat. To že jedeš v obci maximálně 50, to ještě neznamená, že nemůžeš mít problém s policií, protože občas je potřeba si někoho najít na to podojení a naivita, že zrovna tobě se to nemůže stát je dost riziková, protože i nevinní občas bývají odsouzeni. Lepší je prevence než pak litovat, ono 1000x se nic nestane po 1001. můžeš přijít o papíry jen proto, že si to někdo usmyslí a správní orgán zpravidla souhlasí s policistou než s nějakým vzorným řidičem.

Ze svých daní toho platíš,že vyjmenovávat vše,co někomu nesedí,je na několik tisíc stran. Ale neutíkejme od tématu - že tady kolegu chytil radar že jel rychleji,je v pořádku. Nějaké pojištění na rychlost je z nějaké telenovely ? Nevím,nesleduji je.

Z televize to fakt není, kdybych se řídil tím, co dávají v televizi, tak bych se dnes za pasem nedržel. Ono se mnohdy dá udělat i to, že tam kde měření začíná jedeš v pravém pruhu, ale na konci měření můžeš přejet do protisměru a ten radar tě nezměří, to bych doporučil těm, co nejsou pojištění a chtějí jezdit nějak normálně. Ono pojištění proti pokutám je úplně v pohodě, nevím proč s tím mnozí mají nějaký problém, to jsou opravdu jen tupí lidé, protože co by se mělo řešit je to, proč vůbec existuje havarijní pojištění, protože to nabádá akorát někoho schválně bourat, ale to je zřejmě asi pohoda, no každopádně dokud bude existovat havarijní pojištění, tak nemám problém s tím, když někdo s pojištěním na pokuty přejede třeba dítě, protože havarijko je taková lehce dostupná atomovka, proti které je pojištění na pokuty nevinná sranda, která ani přejetí dítěte neobhajuje a to že to někdo udělá, tak je vina jen na tom dotyčném. A ono obecně dokud vůbec budou existovat jakékoliv pojištění, tak je něco špatně. Každý se má chovat tak, jakoby žádný pojištění neexistovalo a né se proti něčemu vykoupit, když se ti něco stane, tak máš mít nějakou výhodu oproti ostatním co to nemají? Holý nesmysl. No zkrátka pojištění na pokuty je snad jediný, co má nějaký význam, všechny ostatní pojištění by neměly existovat.

Ono pojištění proti pokutám je úplně v pohodě, nevím proč s tím mnozí mají nějaký problém, to jsou opravdu jen tupí lidé

Vidíš, a já si naopak myslím, že mezi tupé lidi patří ti, kteří si takové pojištění sjednají.

Dobré je, že na každou svini se vaří voda: https://www.novinky.cz/krimi/483351-pojisteni-proti-pokute-za-pohrdani-pravidly-vam-mohou-naparit-jeste-vic-rozhodl-soud.html

Doufám, že nebydlíš/nejezdíš někde poblíž mě.

To je právě ten problém většiny lidí, oni vidí problém v tom, že si někdo sjedná pojištění. Já vidím problém v tom, když někdo způsobí nehodu a rozhodně mě nezajímá jestli byl pojištěný nebo nebyl. Ono dokonce to pojištění neobhajuje nehody, ale jen údajné přestupky, to řeší akorát havarijní pojištění, ale to je svaté, to když s tímhle někdo způsobí nějakou nehodu, tak je to ok, ale když někdo sjedná pojištění proti pokutám, tak už jen za to sjednání je nejhorší na světě a ani nemusí nic spáchat.

Kdyby jsi byl pojištěn jako já, tak by si to nemusel vůbec řešit, akorát když překročíš poprvé, tak ti přijde dopis a holt si zasknenuješ, ale potom už tam můžeš jezdit rychle jak chceš a už ti pak žádný dopisy nechodí a je to pohoda. Na co se nechávat omezovat, když si můžeš užívat radosti z jízdy.

Srovnávat havarijní pojištění s tím tvým nejde. Havarijní řeší tvé auto, když s tím někde ťukneš/bouchneš. Povinné ručení (či jak se to jmenuje) řeší škody, které způsobíš jiným. Ani jedno - předpokládám - se cíleně nevyužívá; těch, co bourají sami nebo jiné úmyslně, asi moc nebude. Zato ty dopředu prohlašuješ, že chceš jezdit jako prase.

Tak to je tvůj názor, ale já tohle teda rozhodně neprohlašuji, já mám to pojištění z titulu kdyby se něco náhodou stalo, že by potřeboval někdo vybrat peníze navíc za údajný přestupek, rozhodně to nevyužívám cíleně, jestli někdo jezdí jako prase ať už s pojištěním nebo bez, tak až se stane nehoda, tak je to jen jeho problém a nikdo mu v tom nepomůže, dokonce ani to pojištění, protože to nehody neřeší. Když někdo jezdí jako prase, ale umí to tak, že je to v pohodě, tak to není sice úplně ok, ale je to podstatně lepší než aby byl potrestán on a zároveň s ním další nevinní lidé jen kvůli tomu, že město potřebuje peníze do rozpočtu, to radší ať existuje to pojištění proti pokutám.

že by potřeboval někdo vybrat peníze navíc za údajný přestupek

Ty žiješ v nějaké exotické banánové republice? Netvrď mi, že tohle se u nás běžně děje, že si policie přestupky řidičů vymýšlí. Takové poměry možná panují v sérii Just Cause, ale ne v reálu. Tím netvrdím, že se to stát nemůže - ale bude to naprosto zanedbatelné.

Když je v obci padesátka a ty jedeš 60, není to údajný přestupek, ale přestupek. Ba i 54 je přestupek, za který můžeš být policií řešen. 53 tolerují, 3 je možná chyba měření. A je úplně jedno, co si o tom myslíš ty, já, kdokoliv.

U Mikaela Oganesjana, který se chtěl se státem soudit o jakési odškodné za stíhání či průtahy. No proč ne. Jenže onen Mikael proprcal lhůtu, kterou měl na podání té žaloby. Argumentace? Advokát umíral na rýmičku…
Zřejmě slušnej oddíl, těm bych teda posílal prachy.
Jezdím 22 let a za celou tu dobu jsem platil dvě pokuty. Jednu za rychlost (PČR, na 50 km/h jsem jel 69 km/h; ještě nebyl bodový systém, 500 Kč) a druhou za nedání blinkru (100,- Kč).
Ale jo, každý zboží má svého kupce.

No ono Pro Mike Pána to odškodné, které za to měl dostat, což bylo 500 000 Kč nebude ani jedna měsíční výplata, protože on se pohybuje v milionových částkách, takže sice tohle prošvihl, ale zase je dost pravděpodobné, že si jinde vydělal mnohem více, takže nač se ohýbat pro pár drobných, když opodál mi leží na stole bankovky, které můžou odletět. Ono říkal, že i ta zlatá mládež pro něj byla důležitá hlavně kvůli sledovanosti, aby se ještě více zpopularizoval, těch 700 000 Kč co za to dostal, pro něj byla jenom taková malá náplast za to, že tam ztratil tolik času, když by mohl vydělat daleko více. Navíc věřím, že má radost, že i když nemá těch půl milionu, tak zase ho to o trochu více zpopularizovalo. Já jím posílám prachy, protože věřím, že oni ví, co je důležité zařídit hned, a co počká. Navíc říkají, že kdyby něco nezvládli, tak to zaplatí oni.

Jezdíš možná 22 let, ale záleží kolik jsi toho najezdil a taky jaké jsi měl štěstí. Takovým řidičům z povolání věřím, že policie napaří podstatně více pokut než svátečním řidičům.

To nevím, to by jsi se ho musel zeptat, ale vypadá to, že ne, protože to by přece věděl, že alkohol pojišťovna neobhajuje a kdyby to nevěděl, tak by aspoň řekl, že se lekl a opil až po zastavení vozidla. Škoda toho stříbrného BMW 530, protože to mám taky, ale já mám starší typ, což je vzácnější, hezčí a lepší než tohle.

No rozhodně pokud bude někde povoleno 90 km/h, tak určitě nepojedu za někým 60 km/h, to ho radši velice rychle předjedu a když to okolnosti dovolí, tak trochu povolím plyn, aby si uvědomil, že dělá něco špatně. Pro rýpaly nemyslím to vybržďování styl Kostner, Trpišovský a tak podobně, ale zhodnotím situaci, a pak něco spáchám.

pak to akorát nutí normální řidiče předjíždět i třeba na plné čáře do zatáčky, a pak můžou normální řidiči nabourat kvůli těmto amatérům.

jenže Ty nejsi normální řidič,ale magor,co musí machrovat a ukazovat,že má lepší auto a nějaké zákony na něj neplatí,když ho ostatní zdržují a ještě nutí platit pokuty.
Doufám,že Ti to pojištění nikde neuznají a budeš platit a sbírat body,až nakonec bude na silnicích na pár let bezpečněji a klidněji.

Normální jsi akorát podle tvých měřítek. Podle většiny ostatních jsi akorát debil, co jezdí jak hovado, sere na předpisy, udělá si spornou pojistku na pokuty a ještě si myslí, že je něco víc, než ostatní účastníci silničního provozu. Ten olítanej bavorskej střep je jen potvrzovací třešnička na dortu, protože takový auta si pořizují přesně takoví rádoby "Übermenschen", alespoň ve svých očích.
Až se někdy důkladně rozstřelíš, možná ti to cvakne. A o to víc, až si pořídíš rodinu.

Spíš jestli se to stane, protože co by se mělo stávat, když mám všechno skvěle poladěné a umím hodně dopředu předvídat. Sice se nedá uhlídat úplně všechno, protože bezmozků na silnicích je hodně a jsou vynalézaví, ale aspoň když už by se mělo něco stát, tak se to stane někomu jinému, a já budu ten, co to odskáče kvůli tomu, že se třeba jenom na vteřinu někdo nesoustředil. Rozhodně mě ten průser může postihnout, ale já ty následky eliminuji na minimum.

Já jsem si nalepil na zadní sklo samolepku co tu mám u svých příspěvků obrázek. Ve smyslu: "Klidně mne předjeď, frajere. Já si nepotřebuji v autě dokazovat, jaký jsem king."

Kdysi jsem se sešel s týpkem co jezdil automobilové soutěže. Povídal, že když je po závodě, tak lze poznat, kdo je závodník a kdo pouhý divák. Závodník sedne do auta a nikdo nepozná, že se něco děje. Divák co by to taky chtěl umět ale neumí, sedne do auta, jednička, plný plyn, kola se protáčejí, drny lítají a divákovo auto mizí v oblaku prachu a kouře s velkým randálem.
:-D:-D:-D:beer:

Já si to přes plnou netroufnu. Ne, že bych favošem traktor nepředjel, ale náhoda je blbec, něco mě vyfotí a budu platit*. Ten traktor určitě nejede kolem plné čáry kilometr. Jestli je to třeba před kopcem, tak prostě pojedeš 200 metrů pomalu, snad se z toho neposereš :-/

*Tobě to zaplatí ten podivný pojišťovací podnik?

Pokud to bude 200 metrů, tak s tím nemám problém, ale když bude možnost ho hnedka předjet, tak ho předjedu, protože nevím, jestli když to předjetí odložím pak nevznikne „nekonečná” šňůra protijedoucích aut a nepojedu za tím traktorem až tam, kam potřebuju spousty kilometrů.

Pojišťovací podnik by to zaplatil, ale z drtivé většiny to obhájí a pak si nárokuje výdaje s tím spojené od města.

Já se kdysi chystal předjet kamion v kopci přes plnou, pak mi to nedalo a jel jsem za ním a možná mi to zachránilo život. Vyjel ožrala co se pohádal asi z přítelkyní, nebo manželkou ze zatáčky. Měl nějakou dodávku a přívěs. Na přívěsu naložené závodní auto. Jel s tím jak debil, to auto z přívěsu spadlo a narvalo se pod ten kamion co jsem se chystal předjet. Ve mě hrklo a od té doby sundám nohu z pedálu a dojedu raději později, než vůbec.

To je tvůj pohled na věc, nicméně spousta lidí má pojištění proti pokutám a ztotožňuje se s mými názory, takže o tvém pohledu na mojí „pochybnou” pravdu by se dalo úspěšně pochybovat a překlenout jí v bezchybnou pravdu.

Sice se to trochu odklání od původního dotazu, ale může to tazateli v budoucnu pomoci předejít těmto zbytečnostem.

Mě se líbí, jak se tu hádáte, jak je pojištění proti pokutám nemorální... Ano, asi je, ale v trošku jiném smyslu než si myslíte. Ono ve skutečnosti totiž daná "vzájemná pojišťovna" nic nepojišťuje a mnozí její "pojištěnci" to již poznali na vlastní kůži, když jim přišlo oznámení, že pro postupné udělené 12 bodů přicházejí o řidičák plus exekuční příkaz na nezaplacené pokuty... Celé je to jen podvod, jak si na pitomcích může nedostudovaný Kocourek s nevystudovaným Mikem nahrabat nějaké ty peníze od důvěřivých pitomců.
Je to v podstatě na téže úrovní jako prodávat oprýskané super hrnce důvěřivcům za 30k. Jen v tomto případě nemusí žádné hrnce na prodej z Číny objednávat a namísto obírání důchodců obírají takovou tu střední lůzu, která si myslí jak za pár tisíc ročně získá renomovaného právníka na obhajobu všech svých přestupků....

https://cs.wikipedia.org/wiki/Petr_Kocourek
http://garaz.autorevue.cz/viewtopic.php?f=819&t=1170661
https://www.motorkari.cz/tema/?t=163255
https://g.cz/budvar-kocourek/
https://www.docdroid.net/nz0H7xC/mike-je-jeden-velky-podvod.pdf

Takže rozvíjet tady tezi jak je pojištění amorální, protože řidiči páchající přestupky budou se "vzájemnou pojišťovnou" jezdit pořád, je úplně stejné jako řešit tu problematiku chovu létajících prasat.... Jak by to bylo složité vybudovat ohrazení se střechou a jaká krytina by na to byla nejlepší. A co by na to řekli chovatelé nelétavých prasat...

Přemýšlím, na co potřebuji renomovaného právníka při řešení banálních přestupků, když třeba při vyfocení radarem není ztotožněn řidič, tak jak by někomu mohli odečítat body natož odebrat řidičské oprávnění? Zajímalo by mě ty tyhle informace co tu píšeš víš od někoho známého nebo s tím máš vlastní zkušenost?

Slyšel už jsi někdy o prolhaných a zmanipulovaných médiích?

1. Není třeba renomovaný právník. Není třeba ani právník. Není třeba ani člověk s nadprůměrnou inteligencí.
Zrovna tak je ale (bohužel pro vás) důležité si říci/uvědomit, že už na vystudování vysoké školy stačí ve skutečnosti pouze půlka mozku. Takže někdo, kdo ji nebyl schopen ani napotřetí alespoň "vychodit" není ten nejlepší adept na obhajobu čehokoli.

2. Ano, při vyfocení radarem přijde "pojištěncům" jen exekuční příkaz.
Při (několikanásobném) zastavení policíí přijde kromě exekučního příkazu pozastavení řp jako bonus.

3. Já se s lůzou moc nestýkám (spíše výjimečně a v takových případech s ní neprobírám její osobní život, protože mě prostě nezajímá). Když 30 různých lidí (styl psaní a vlastní věrohodný a ověřitelný popis událostí) bude psát jednu věc a ten, kdo od nich kasíruje peníze bude vykřikovat něco jiného, tak to je pro mě dostatečné vodítko, aby mi bylo jasné, která bije.

4. Internetová fóra a názory "klientů" (občas si mohu dovolit použít eufemismus) nemají s "prolhanými médii" moc společného. Podívej se na Amy`s baking company. Stejný případ.
Úspěšná společnost se pozná tak, že u ni je na 100 spokojených klientů maximálně 1 řvoun, ne naopak...

1. To je pravda, protože v drtivé většině se jedná o banální přestupky, které se dají v pohodě uhrát na spoustu věcí.
Vysokou školu je jednoduché získat, ale není jednoduché dostudovat právnickou školu.

2. Nestalo se po letech, takže asi jsem pojištěň u jiné pojišťovny.
Mám štěstí že když mě jednou zastavili, tak bylo vše v pořádku, takže se nemusím strachovat.

3. To mi připomíná různá hodnocení u internetových eshopů, kde si samozřejmě může každý napsat kladnou i zápornou recenzi a určitě to je u všeho necenzurované a pravdivé. Samozřejmě se tam mnohdy najde i více než 30 různých komentářů, u kterých můžeme s jistotou říci, že je psalo 30 různých lidí.

4. Samozřejmě internetové fórum se nedá koupit, to je nedotknutelné, nezávislé a necenzurované. Když má někdo hodně peněz, tak je schopen tak manipulovat médii, že v parlamentních volbách může získat přes milión a půl hlasů z republiky která má zhruba 8 a půl milionu potenciálních voličů. Samozřejmě když má někdo prostředky, tak je opravdu problém sehnat 30 lidí. Jenom říkám, že mě nějaký plky z internetu nepřesvědčí o tom, zda to funguje nebo ne. Nejlepší možnost jak se dovědět pravdu je si to vyzkoušet sám nebo druhá možnost je to probrat s někým komu věřím a vím, že se v tomto pohybuje a má kontakty i přehled. Já jsem vyzkoušel obě možnosti.

Ano, argumentovat se dá proti čemukoli a čímkoli.Na cokoli lze nalézt argument. Vždy a bez výjimek.

2+2 jsou 4
-> To není pravda, záleží na tom, jak se nadefinuje operace sčítání.

Tráva je zelená
-> To není pravda, například existují vodní trávy, které jsou celé červené.

Dostudovat právnickou školu je jednoduché.
-> To není pravda, podívejte se například na pana Kocourka. Ten se o to pokoušel třikrát.

Pojištění na pokuty nefunguje.
-> To není pravda, Jsem si jistý, že peníze od 6 733 099 řidičů jsem ještě nevybral, takže každého jsem ještě nepodvedl, takže určitě existuje mračno ještě nepodvedených řidičů, kteří nemohou tvrdit, že byli podvedeni.

Ano, jde to... jde všechno....
Jen tak nějak každý cítí, kdy je "argumentace" takříkajíc na vodě. Počínaje argumentovat obtížností vystudováním čehokoli v Plzni a argumentací stáčející se k Babišovi konče.

Tohle je všechno hezký, ale stejně když si uvědomím, že fakticky říkáš, že ta pojišťovna nefunguje na základě nějakých náhodných internetových fór, tak mi to připadá přehnané, kdyby jsi aspoň napsal, že si mluvil třeba s nějakým kamarádem, který s tím měl nějakou zkušenost nebo má informace od někoho, kdo se v tom nějakým způsobem angažuje, ale já tady vidím jen tvoje úvahy z neověřených zdrojů a to mi prostě nestačí.

Takže ty jsi pojištěn, ale ještě jsi jejich služeb nevyužil?
V tom případě ti dám životní radu - hodnocení pojišťovny dělej až tehdy, až použiješ jejích služeb. Do té doby seš jen sponzor s nadějí, že to k něčemu bude.
Jenže ty říkáš hop, ale ještě jsi nepřeskočil. Možná jsi opravdu jen hejl, kterýho škubou a ty pozitivní recenze si můžou na netu klidně psát sami.

Stalo, asi to není z toho co jsem odpovídal na první pohled patrné, ale měl jsem problém s jedním radarem, který změřil, že moje auto údajně projelo „nepatrně” rychleji, než by si někteří přáli. Komunikace jak s úřady tak s pojišťovnou byla a dalo by se to ohodnotit jedním slovem a to je samozřejmě pohoda.

Jen doplňuji Tvůj příspěvek,na toho pomatence už nehodlám reagovat.Ono to "pojištění" funguje na principu,že převezmou zastoupení klienta ve správním řízení a pak se pokouší nekomunikací,nepřebíráním pošty a dalšími fintami prodlužovat vše až do promlčení.Dřív jim to šlo,byl na to jen rok,teď jim to trochu zkomplikovali a jsou to 2 roky.Když už k nějakému jednání dojde,označí jako řidiče nějakého bílého koně,kterého pak zase úřady nemohou dohledat.Občas jim to nevyjde,když třeba nahlásili jako řidiče invalidu,který ležel ochrnutý v nemocnici už pár měsíců před přestupkem.Prostě šmejdi-podvodné jednání,obelhávání úřadů i klientů a hyenismus.Ale asi se jim to pořád vyplatí a vydělávají na blbosti druhých dál.

Já jsem názoru, že pokud je systém nastaven špatně, tak nevidím morální problém v jeho obelhávání. Já vidím hyeny v těch, co ho nastavili a je potřeba se proti nim bránit a nenechat se od nich okrádat. Když pojišťovna nahlásí jako řidiče někoho, na koho nikdo nemůže, tak v tom nevidím problém. Když to funguje, tak ať ty přestupky tímhle stylem klidně obhajují.

Ono samozřejmě inteligentní člověk by ten podnik dokázal rozjet úplně jinak.
Nabízí se například vytvoření "armády" bezdomovců s řidičáky, na které by se daná firma odkazovala a oni by ,na základě plné moci od nich, jen vesele potvrzovali, že auto v době spáchání přestupku opravdu řídili a ať jim tedy pošlou pokutu.
Jenže vtip je v tom, že aby bylo něco takového funkční, musel by to opravdu řídit někdo, kdo je alespoň schopen vystudovat tu vysokou a kdo by pak opravdu každý jednotlivý případ řešil a ne prostě přestal s úřady komunikovat, takže to nakonec ten řidič odskáče....
Zákony v ČR jsou na dvě věci a nikdo línější než státní úředník neexistuje, takže když se toto vezme v úvahu, je spíše s podivem, že nejsou schopni prorazit/být úspěšní ani v takto jednoduché věci....
Na druhou stranu je to samozřejmě dobře, že nikdo schopný se v této oblasti neangažuje a každý se tak musí mít na pozoru před zákonem.

To, že to nefunguje to si jenom myslíš, že víš, samozřejmě nikdo skutečně nevíme jak je to s těmi procenty, ale co já vím, tak rozhodně to úspěšnost má a není zanedbatelná. Věřím, že nějaké složitější přestupky skutečně neobhájí, taky proto jsem žádný složitější přestupek nespáchal, jen moje auto si údajně vybralo ten jednodušší přestupek na spáchání, já jsem samozřejmě nikdy žádný přestupek nespáchal.

Právě že je to tak, že radar tě vyfotí, ale nepozná se kdo sedí za volantem. Rozpozná se akorát spzka a dopis se pošle provozovateli. Provozovatel je pak vyzván úřadem o podání vysvětlení kdo řídil, případně proč tak jel. Samozřejmě za určitých okolností provozovatel může říci, že se ho to netýká, ale ty už vymýšlí profíci.

To, že jde skoro použít fotka z měření rychlosti na občanku ještě neznamená, že je správnímu orgánu k něčemu platná, respektive může třeba rozpoznat kdo řídil, ale nesmí ji použít, to je podobný případ jako s odposlechy u Davida Ratha, se kterými také měli problémy u soudu a nakonec je neuznali, takže zatím je Rath z toho venku a je čistý jako lilie.

Fascinují mě tvé znalosti (respektive názory, jak je prezentuješ), jak s kdečím vydrbat, abys mohl porušovat jeden předpis za druhým. Doufám, že si jednou pořádně natlučeš hubu (obrazně, samozřejmě).

O tvém tvrzení, co smí správní útvar použít a co ne, o definitivní čistotě D.R., si myslím svoje, ale nejsem právník a neznám podrobnosti (a nemíním je hledat), abych to vydával za hotovou věc.

Tak pokud jsou ty předpisy nesprávné, tak proč je neporušovat? Každý předpis nemusí být 100% správný pro všechny, protože předpisy vymýšlí lidé a ti se čas od času mýlí, takže například někdo může jet po dálnici mnohdy i 200 km/h a všechno je pohoda a někdo tam může jet 100 km/h a průser je na světě. A jenom kvůli tomu že někdo nepřizpůsobí jízdu stavu vozovky a nemá prakticky žádný odhad a předvídavost, tak já se kvůli tomu přizpůsobovat nesmyslným předpisům nebudu, a takových lidí je více, akorát zřejmě na téhle poradně jich moc není.

já se kvůli tomu přizpůsobovat nesmyslným předpisům nebudu

S takovými názory bys mohl začít porušovat třeba i zákaz přecházení vozovky na červenou,alespoň by bylo brzy na světě o jednoho blba-anarchistu míň.Protože zrovna pojede někdo podobný a proč by jezdil pomalu nebo dával pozor u přechodů,když on je král silnic,že?

Tak pokud u toho přechodu nejsou lidé a nejsou tam třeba žádné překážky jako třeba zaparkovaná auta, přes které by nemuselo být vidět na kraje přechodů, tak nevidím důvod proč tam jet pomalu. A jinak já se držím zásady, že dávám pozor když řídím, ať už jsem kdekoliv.

Koukám, že nakonec jsi změnil názor a přece jenom jsi na mě zareagoval.

On takový existuje? Mě teda žádný nenapadá, taky je to možná tím, že já jich moc neznám, takže asi neprozradím.

Na dálnici jsem jel i rychleji a naopak musím říci, že to byl nejlepší pocit v mém životě, takový osvěžující nezapomenutelný zážitek na který rád vzpomínám. Favoritem jsem dříve také jezdil, ale také jenom jako spolujezdec, bohužel jsme ho prodali kvůli nedostatku místa pro další auta a ten dotyčný s ním ani nedojel domu a už byl favorit rozstřelenej.

Ahoj, tak už je to víc jak měsíc a stále nic. Dám tomu ještě nějaký čas a uvidím, kdyby mi něco přišlo určitě dám vědět. Asi toho mají hodně, tak si dávají na čas.
Týý jo, kdybych věděl, že se tu spustí taková diskuze vůbec bych tohle téma neotvíral. Přijde mi docela vtipné, že největšího všeználka dělá někdo, kdo se jmenuje MikeForever. :--D

Tím co spáchali, ale spoustu tehdejších pravidel porušili a taky za to následně zemřelo dalších asi 5000 lidí. Tehdejší systém to moc neschavaloval, ale stejně mají kladné ohlasy, jak je to jenom možné? Taky by mě zajímal tvůj názor na bratry Mašíny, jestli taky uměli respektovat pravidla nebo udělali správnou věc, i když byla proti pravidlům.