Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odchod z prace, proplaceni dovolene

Ahoj,

dal jsem výpověď dohodou a v dohodě jsem dal podepsat zaměstnavateli že mi proplatí zbytek dovolené.

Má otázka(y) zní:
a. Kdybych mu to nedal podepsat, musím mi to proplatit stejně?

b. Jakým způsobem proběhne výpočet kolik mi má doplatit pokud mám 10dní a hrubou mzdu například (POUZE příklad) 100 000 ?

100 000 / 20 (dni za mesic) = 5000
5000 * 10 = 50000 hrubeho mi musi proplatit?

Díky za odpovedi vsem.

Pokud jsi nevybral ani jeden den dovolené, proplatí ti 10 dní. Budou to stejný peníze, jaký bys dostal za dovolenou během pracovního poměru. Bývá to z průměru za čtvrtletí.

Za dny, kdy zaměstnanec čerpá dovolenou, nepobírá mzdu, ale náhradu mzdy. Při jejím výpočtu se vychází z průměrného výdělku za kalendářní čtvrtletí, které předchází čtvrtletí, ve kterém čerpáte dovolenou

https://www.penize.cz/kalkulacky/nahrada-mzdy-za-dovolenou

Výpověď dohodou je nesmysl. Buď je to výpověď (jednostranný akt) nebo dohoda (oboustranný akt). Obojí najednou to být nemůže.
Dovolená se proplácí ve výši průměrné mzdy za minulé kalendářní čtvrtletí. Pro zaměstnance, který vydělává stále stejně, to bude zhruba ve výši jeho běžné mzdy. V praxi to bývá o něco více - hrají tam roli např. přesčasy, příplatky, odměny atd.