Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Fórum o skútrech pro seniory

Zdravím
Potřeboval bych typ na dobré fórum o skútrech pro seniory ,tady vás nechci obtěžovat.Mám problém ze skútrem typu PRIDE LUNA VIKTORY ,manipulační páka nechce se zapojit definitivně.Nějakou dobu sleduji že s ničeho nic začne blikat kontrolka manipulační páky na ukazateli nabytí - nemám display tento typ nemá co mám já.S čím mám počítat co mi řeknou v servisu ? je to repasovaný, mám ho 5 let .díky

Předmět Autor Datum
Zkoušel jsem nějaké fórum vyhledat. Nezadařilo se. Ten dotaz je pro mne dost zmatečně napsaný. Bylo…
ST 20.06.2022 22:29
ST
Manipulační páka je na pravém kole slouží odpojení motoru aby se mohlo manipulovat se skútrem to zna…
Víťa 20.06.2022 23:17
Víťa
manipulační páka nechce se zapojit definitivně Čo to znamená? Náhon motora je trvale odpojený od ko…
ok 22.06.2022 05:50
ok
S čím mám počítat co mi řeknou v servisu ? To zjistíš tak, že tam skútr zavezeš. Sám ho asi rozebír… poslední
host 22.06.2022 07:15
host

Zkoušel jsem nějaké fórum vyhledat. Nezadařilo se.
Ten dotaz je pro mne dost zmatečně napsaný. Bylo by možné to napsat pořádně? Přeci jen, jedná se o dost specifickou záležitost a ještě k tomu technickou.

Chápu dobře, že se jedná o "nastavení pákového převodu"? Páka na levém madlu - vepředu? Vede z té páky ocelové lanko? Koukám do dokumentace v angličtině (českou jsem nenašel), ale jsem tak nějak ztracený v překladu.

Pokud jsem se trefil, tak v kapitole VI. se píše o nastavení.

manipulační páka nechce se zapojit definitivně

Čo to znamená? Náhon motora je trvale odpojený od kolies a nedá sa pripojiť alebo naopak, je trvale pripojený a nedá sa odpojiť od kolies? Alebo nedrží v nastavenej polohe?
U týchto skútrov je to riešené čisto mechanicky, je to nejaký veľmi jednoduchý druh spojky. Kontrolka by mala signalizovať len polohu páky (je to polohový spínač, spojka je vypnutá, alebo zapnutá) a o chybe asi nepovie nič. Na opravu bude treba rozobrať prevodovku. Je to jednoduchá, jednostupňová prevodovka s možnosťou voľnobehu, ktorý sa ovláda manipulačnou pákou voľnobehu. Jej súčasťou je aj diferenciál. Obtiažnosť opravy nie je veľká, je treba otvoriť túto prevodovku, ale možno bude potrebný nejaký náhradný diel. To zistíš až po otvorení. Nezanedbávaj to. Ak by ti prevodovka samovoľne prepla do voľnobehu pri jazde na svahu, mohol by si zažiť krušné chvíle.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru