Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tipy na výlet - západní Slovensko

Ahoj,
chtěli bychom v létě navštívit pár míst na Slovensku, ale tak nějak v rozsahu jednoho dne, tj. dojezd autem/vlakem tam i zpět. Výchozí bod dejme tomu Brno.

Co mám v plánu:
- hrad Beckov, nebo Čachtice, možná oboje, je to kousek od sebe. Je tam něco v okolí ještě k vidění? Abychom to neměli jen hop tam, hrad, hop zpět. Archeoskanzen v Modré u Hradišťa jsme už navštívili. Nemusí to být vše nutně na Slovensku, ale i něco po cestě. Buchlovice/Buchlov už známe.

- Bratislava - mrknout na hrad, ale co dál? Děcka by jen takový chození po městě nebavilo. Děvín - možná, ale dostat se tam bude už komplikovanější, chceme do Blavy vlakem, takže po městě MHD. Děcka by chtěly omrknout ZOO, takže tam se dostaneme snadno busem. Ale k tomu MHD v Bratislavě, máte na SVK nějakou aplikaci do mobilu na veřejnou dopravu, podobně jako u nás IDOS? Určitě jo.

Již jsme byli v Trenčíně. Bojnice je trochu dál, ale to si nechám na jindy, příliš hradů a zámků v jeden den je prostě moc. Obecně nás zajímají hrady, zámky, jeskyně, přírodní zajímavosti, ne však celodenní pěší tůry, na to jsem línej a asi mám v řiti kolena :-(

Díky za tipy

loading...

Zdarec, poradím aspon trochu. Sice SK apk pro mobil nemám, ale obdobně IDOS poslouží i apk, co je CZ. Mám na mysli CG Trans, kde jsou i SK vlaky, busy a města, vč. Pressburgu. Bojnice jsou parádní - nad městem se tyčí i Stezka v oblacích. Nicméně, když jiné tipy, pak určitě stojí za prohlídku prales Šúr u Blavy a z hradů třeba Červený Kameň. 8-)

Beckov a Čachtice odporúčam spojiť.

Piešťany - malá prechádzka po Kúpeľnom ostrove, ochutnávka kúpeľných oblátok, kto chce, môže okoštovať aj tamojšiu vodu "vajcovku" (aspoň nosom), kúpeľ vo vodnej nádrži Sĺňava. Asi sa dá vliezť aj do termálnej piešťanskej vody, ale pozor, nie na verejnom kúpalisku na ostrove, ale normálne v niektorom z hotelov Balnea, v rokoch, keď som tam chodil ja, neodmietali turistov. Pozor, toto sa mohlo zmeniť, na webe som k tomu, či ešte stále ponúkajú aj služby pre neubytovaných, nenašiel, ak by si mal záujem, odporúčam si najprv zavolať/napísať.

Bratislava - na skok od ZOO je aj botanická záhrada. Z hradu buď zbehnúť na Most SNP a vyviezť sa výťahom na vyhliadku UFO, alebo prejsť 2 km na pamätník Slavín (pekný výhľad). Nevýhoda Slavína - prevýšenie, je to ďalších cca. 60 - 90 výškových metrov. Značná časť tejto trasy sa však zrejme dá preklenúť autobusom. Zo ZOO sa dá ešte odviezť na Železnú studničku do prírody na Partizánsku lúku, je tam ihrisko, možnosti športovania (pinpong, futbal, tuším už aj člnkovanie), priestor na opekanie.

Ak by si zvažoval ten Devín, tak by možno stálo za úvahu sa namiesto toho odviezť autobusom až do Devínskej Novej Vsi (je to rovnaké smerovanie, dokonca do Novej Vsi sa dalo busom z centra dosta podstatne lepšie než do Devína), prejsť po rovine 2 - 2,5 km na rakúsku stranu a užiť si zámok Schloss Hof.

Asi už na inú cestu na západné Slovensko tipnem Jaskyňu Driny a Smolenický zámok (naraz), hrad Červený Kameň (všetko v širšom okolí Pezinka a Modry). Nesúvisiac s tým malú prechádzku po Skalici. Z južnej Moravy klasika - Lednice, Valtice, Mikulov (asi nepíšem nič, čo by ste nepoznali). Zoo v Hodoníne.

Z Brna som sa vždy chcel vydať na výlet na zámok v Kroměříži (zatiaľ sa mi nepodarilo) alebo do Znojma, ale to už je zase iné smerovanie.

Díky za výklad o Blavě, protože tam prakticky nic neznáme, jen to, co najdu na mapě.

Jeskyně Driny, Červený Kameň, to je taky ideální na jeden den, super.

O Jižní Moravě máš pravdu, co stálo za vidění, jsme už projeli. Máme jisté mezery na Hodonínsku, ale tam toho není moc, co by bylo "musíme vidět". Ale třeba Milotice, kousek za Kyjovem, tam mají krásnou zahradu u pěknýho zámku.

Necetl jsem vse, ale Ceske svycarsko ste uz navstivili ?
Na slovensku okolo tater znam nejake mista, ale zalezi jestli a jak dlouho by ste tam chteli byt i ubytovani. Jako rovnou, na jedno dopoledne to nema cenu.
Pak nevim jak mas velke kluky, protoze je to dost fyzicke (na chuzi) do tech chatovych oblasti. Ale jako stoji to zato.

České Švýcarsko ještě ne, možná někdy jindy. Letos už máme zajištěno ubytování v Českým Ráji, hnedle u Prachovských skal. Na to se těšíme.
Západní Slovensko teď obhlížím z toho důvodu, že to máme v dosahu jednodenního výletu autem, takový ty nárazový akce "hele, zítra bude pěkně, tak můžeme někam jet". Zajímavý místa na Moravě (střed, jih, něco na severu) už máme povětšinou projitý, ještě tak Ostravsko, ale to nám časově vyjde skoro stejně, jako to západní SK.
Začínám už též plánovat akce i přes víkend, ať můžeme omrknout více míst v Čechách. Takový vojenský muzeum v Lešanech, to se nedá zvládnout za jeden den, pokud si to chci prohlídnout pořádně, zvláště když je hnedle vedle Konopiště. Takže sehnat ubytko někde v Benešově, ale to by neměl být problém, je to jen na jednu noc.

Děcka jsou v před/pubertálním věku, sice něco ujdou, ale nejsou to žádní zkušení harcovníci, takže žádný náročný tůry s nimi nehodlám absolvovat a žena má bolavý záda.

(takova bokovka) Kdybys ses chtěl trochu projet, a vidět neco zajímavého (alespoň mě se to libilo) tak se můžete podívat do C.E.R.N.
Kromě toho, znám kousek z tama studanku kde teče zdarma Absinthe :)
Tak ono už projížďka SWI je sama osobě docela zajímavá, hrady, zámky, šunka sýr.

Kvůli elektronice do švajcu asi nepojedu a futrovat se tam paštikama, no fuj, jako čehůni v Chorvatsku.
Díky za tip, ale ne, tam opravdu nepojedu, resp. ne na vlastní pěst, zas tak dobrej plánovač nejsu a francouzsky neumím a německy jen základy. Bez toho bych tam jen čučel a nevěděl, na co to vlastně čučím.

Tak jsme za den zvládli jeskyni Driny a o kousek vedle hrad Červený kameň. Je tam fascinující sklepení, něco v takovým rozsahu jsem ještě neviděl. Ostatně, každej hrad má něco unikátního.
Chtěli jsme se mrknout ještě na Plavecký hrad, ale děcka už hlásily únavu, takže si to necháme na příště. Vůbec je v Karpatech kvantum zřícenin, kam se stálo za to se podívat.
Co musím ocenit, tak kvalita silnic přes Karpaty, zvláště cesta Pezinok - Malacky je úplně nová.