Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rychlé vystřízlivění/detoxikace těla

Hezké odpoledne,
jelikož se chystám na 4 denní festival, kde se každý den pije do nějakých 3:00 ráno alkohol, poté se jede domů a později odpoledne zpátky na festival, tak se na zkušenější obracím s radou:)
Máte zkušenost s něčím co se dá volně koupit na rychlejší vystřízlivění/konkrétněji řečeno rychlejší detoxikaci těla od alkoholu?
Vyprošťovák moc nepomáhá.
Zatím mám v dohledu pouze Psyllium.
Rád bych přes den normálně fungoval a další den začal na festivalu s čistým štítem, kdy se nebudu cítit na umření:)

Poprosím si odpovědi od lidí, kteří mají alespoň 50IQ. :-)
Vždycky se mi líbili internetoví trollové, kteří ti odpoví na úplný opak, než se člověk ptá.

Co nás učili na školách? To je velmi dobrá otázka - odpovídat na to, co se nás ptají.
Co prosím pěkně učili Vás na zvláštní škole, že to zanechalo takové následky?

Odbourávání alkoholu z krve zajišťují játra a s rychlostí se nic moc dělat nedá. Psylium neznám, ale podle toho co jsem vygooglil, je to na lepší fungování střev, takže to nebude ono. Spíše je důležité (z vlastních zkušeností):
- nepij, když jsi hladový
- minimálně 1 - 1,5 hodiny předtím, než půjdeš spát, už alkohol zcela vynechej a pij jen vodu, neslazenou nesycenou minerálku apod.- minimálně 1 litr. Když se v noci probudíš, napij se (aspoň 2 - 3 deci vody). Odbourávání alkoholu totiž silně dehydratuje tělo a proto je třeba vytvořit zásobu
- být v dobrém psychickém stavu
Ne, že by se těmito opatřeními odbourávání alkoholu zrychlilo, ale minimalizuješ tím pocit, že jsi "na umření".

Ze životních zkušeností, abych byl ráno "ready", tak důležitý je během chlastání něco jíst (tuk zpomaluje vstřebávání alkoholu do těla, takže klobásky jsou vhodné) a hlavně nejít spát úplně na šrot, tj. aby ti hučelo v hlavě a měl narušenou motoriku. To ti pak ráno nepomůže vůbec žádný preparát.

Tak mě napadá:
rusové, bělorusové i ukrajinci při konzumaci vodky přikusují i okurky.
Jeden příbuzný to párkrát zkusil, když tam byl pracovně a ohromil pak svou výdrží spolupracovníky.
Nemáš s tím zkušenost? Mně to přijde z hlediska následků, alespoň pro mne, zdrcující.

Kdysi nám profesor chemie na VŠ vykládal, že nejrychleji se alkohol odbourá dýcháním kyslíku. Ale nepředpokládám, že O2 lahve potáhneš s sebou, pokud bys ji vůbec sehnal a dokázal provozovat.

Nejjednodušší řešení nastínil nahoře gilhad, ale když to nechceš akceptovat, budeš muset bojovat jinak:
- prý pomůže během chlastání pít i hodně nealka, nejlépe asi vody
- prý pomůže během chlastání jíst mastná/tučná jídla, třeba chleba s husím sádlem, škvarky