Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaké děláte sushi?

Přiznám se, zachutnalo mi to, ale tak trochu jinak, než to asi japonci kdysi vymysleli. :-)

Zatím děláme sushi klasicky s řasou venku (nori) a bez řasy.

Dovnitř mi chutná:
- krabí tyčinky (mírně opečené)
- losos (rád uzeného)
- houby (osmažené)
- mrkev+okurek (syrové)

Máte nějaké další ověřené ingredience? Podělte se! :-) (prosím ne chobotnice a mořské plody, tyhle žvejžužu já fakt nerad)

Já na sushi nedam dopustit. Pro mě je to delikatesa a navíc i zdravý jídlo. Co jsem ale vypozoroval je to, že dřív, když jsem si sushi koupil, tak jsem ho jedl jako by to bylo něco extra. Každý sousto jsem vychutnával a dával si načas, než jsem to sežral. Pravda za ty peníze to neni velká porce. Ale teď poslední dobou to jim jako normální jídlo, prostě se chci najíst... a to je teprv ten pravej gurmánskej požitek :-)

Principielně to bojkotuju.
Je to podobné módní hysterie jako s kdysi expandujícími čajovnami, následně coffee shopy atp.
Pokud člověk nedodržuje přesně postup který si kdysi vymyslel nějaký suši guru, tak je za barbara a je předmětem posměchu a opovržení ostatních hustokrutopřístných sušáků.

Lososa si děláme na másle nebo zapečeného s brokolicí.

Řasy jsou pro mě ten kentus v přehradě.

Amen. Konec výblitku.

Sushi je něco jako dršťková polévka. Je in, protože na ni každý nemá. Miluji ji celý život. Za hluboké totality jsem byl za socku, protože to bylo levné. Dnes jsem za labužníka, protože si dávám talíř za padesát. Kdyby stála porce sushi jako porce hranolků,nebo se to podávalo bezdomovcům v charitě, tak by to nikdo nejedl a na nějaké obřady a máčiičky u toho hodil bobek.I já si dávám rýži, ale preferuji k ní závitek či španělského ptáčka. A je to zdravé? Koho to zajímá.