Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co vařit - řidič

Zdravím,
potřeboval bych poradit co vařit jako řidič z povolání. Mám jen plynový vařič, hrnec, pánev. Hlavní problém je, že nemám v autě lednici. Takže normální maso odpadá.
V práci jsem od pondělí od rána a v pátek večer se vracím domů. Přes týden se do obchodu nedostanu, takže si nakupuji jídlo na týden v neděli.
Přes den na vaření není čas. Volno mám až večer. Tak nejlépe kdyby se to jídlo dalo večer uvařit a další den by se přes den dalo ještě jíst.

Teď to řeším tak, že si nakoupím chleba/rohlíky a kvalitnější hovězí/vepřové konzervy(95% masa) + občas nějakou polívku v prášku a tím se nějak přes týden živím. Od rána až do večera většinou nejím vůbec, maximálně nějakou horalku, jablko a až k večeru kolem 18:00 je čas si něco uvařit a najíst se. No prostě nic moc zdravá strava. Rád bych to změnil.

Říkal jsem si, že by se dala uvařit čočka/hrách to se dá jíst i studené přes den.
Dala by se uvařit rýže, těstoviny i brambory. Ale co k tomu? Koupil jsem si minulý týden nějakou omáčku v plechovce na těstoviny, ale větší sajrajt jsem v životě nejedl tak celý obsah hrnce putoval do koše a byl jsem raději hladem. A to nejsem v jídle vůbec vybíravý.

Budu moc rád za nějaké recepty.

Bez lednice to nejde.Teda jo, ale člověk to musí hned sníst.Teď už bude chladno, takže jídlo vydrží v kastlíku za boudou.
Já jsem si vepřovky zavařoval sám, jednu sklenici s půl bochníkem chleba a bylo to jako oběd a večeři.Jinak sem si vařil guláše, zavařil a bylo do zásoby.Taky ostravský klobásky zavařené ve sklenici neměly chybu.V autě jsem měl dvě lednice, origo a svoji kompresorku.Origo jen chladila a tu svou jsem zapnul na mrazák.Tak byly zmražený vývary, hranolky, nanuky.
Až si budeš kupovat lednici, vybírej kompresorku.Ta s peltierovým článkem s vrtulkou je na prd.Já získal tři kompresorovky v ceně 18 tisíc za kus zadara, dvě sem opravil, jednu bouchnul na aukru ajednu mám doma pod stolem na chlazení pivka :beer: ta třetí je na díly.

Osobní zkušenost nemám, kolegové to berou na lyže do Alp, chuťově to je prej dobré a k tomu uskladnění píšou:

Skladují se v temnu při teplotě od 1°C - 28°C

Takže pokud by to vydrželo, nejlépe asi sám vyzkoušet, tak by to šlo.

Spoustu věcí. Nejvíc ale asi ty luštěniny a zeleninové omáčky, k rýži, k těstovinám, k bramborám...
Super je třeba červená čočka.
Cibule na olej, na to dvě rajčata (vše pokrájené samozřejmě na menší kousky), přihodit tak dvě tři brambory (opět na kostičky), asi tak půl hrnku té propláchnuté červené čočky, někdy přidám lžičku hořčice a tak dvě rajského protlaku, jo samozřejmě asi tak dva hrnky vody, ta čočka jak bobtná, tak cucá vodu a něco se vyvaří.
Povařím tak cca 20 minut, do uvaření té čočky.
Nakonec (čočka se pak rychleji uvaří) osolím a je to. Je to supermňamka a zdravá.
pokračování zítra :-)

Takže ingredience bez potřeby ledničky, vyjma snad toho kečupu. Ale když to nebude kečup ve skle, ale plastu nebo se holt otevře menší protlak a zbytek obětuje, tak v poho.
No a ty omáčky na těstoviny a tak. Základ taky cibule, na to nejčastěji rajčata, trochu brokolice, papriky, super je cuketa, dávám steakové koření, ale dá se dát cokoliv, od papriky přes kari, česnek, protlak a kečup, no a je to.

Na rýži je skvělý tuňák v konzervě. Opět cibule na olej, na to ten tuňák, já dávám ještě eidam, ale ten potřebuje lednici, ale i ta samotná kombinace cibule s tuňákem je dobrá. Dá se asi přidat taky nějaká zelenina.

Mě se to taky nejřív nezdálo, ale je to fakt dobrý. Možná zkusit nejdřív i s tím sýrem, pak teprve bez.
Ona se i dělá tuňáková pizza a tam je taky základ cibule, sýr a tuňák. Dá se to i s těstovinama, ale rýže je fakt lepší. Dělám to z kulatozrnné, ta je taková lepivá a jak se tam roztaví ten sýr, je z toho taková patlanice, ale všichni byli unešení.
Podobně dělám kombinaci brambory, brokolice, trochu másla, eidam. Rozvařím, smíchám. Je to taková sýrovo bramborová kaše, ale opět výborný. V jednoduchosti je krása.
Jo a ta čočka je návyková. Kdo ji vyzkoušel, už ji nedělá jinak :-).