Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prestat kourit travu?

Ahoj je mi 22 a nejsem si zcela jist jestli mam prestat kourit travu (kourim skoro rok). Jde o to ze jsem byl od 18-21 silne zavisly na automatech ktere jsem prokladal pervitinem. Kdyz jsem nastoupil na kolej na vysokou skolu poznal jsem par lidi kteri porad hulili a tak jsem zacal hulit s nema. Uz snad od prvniho brka jsem na automat nesahl a caru jsem nemel dele nez rok, ale rikam si ze je cas se zase posunout dale a ackoliv si to uzivam tak mi to leze celkem do penez ( i s cigaretama celkem 6500kc mesicne).
Nejake navrhy co dal? Cvicim, zdrave jim, ctu knizky, dobre se ucim, mam dve zamestnani , studuju Vysokou skolu.. Mam strach ze me prestane fura veci bavit a i se znamyma nebudu mit za chvili ten hlavni duvod se sejit. Prosim poradte
Ps. Rika se ze jedna droga nahrazuje druhou a tak mam i celkem strach ze zacnu zase blbnout jako kdysi i kdyz se hodne veci od te doby uz zmenilo. Neberte me prosim jako nejakou trosku nebo fetaka. Jsem obycejnej kluk jen jsem poznal i tvrdsi stranky zivota bohuzel nektere veci si clovek nevybere a prijdou sami.

loading...

Přestat. Čím dřív tím líp.

Mam strach ze me prestane fura veci bavit a i se znamyma nebudu mit za chvili ten hlavni duvod se sejit.

To jako že bez drogy tohle nepůjde? Pak možná bude lepší poohlédnout se po jiné společnosti. Dovedeš si třeba představit sebe jakožto seriózního manžela a otce rodiny - a zároveň drogaře?
Každý závislák tvrdí, že to má pevně pod kontrolou. Nemá, lže sám sobě.

Vím, těm, kdo se s drogami a závislosti na automatech u sebe nikdy nesetkali, se to píše jednodušeji.

Spolecnost mam kolem sebe perfektni a denne mi pise ololo 15-20 lidi jestli nemam cas a nechci se videt. Hulici travy nejsou primo drogari tech jsem poznal par a neda se to srovnavat. Znam studenty prava,mediciny, techniky, IT, pedagogiky a tak dale a kazdy si rad zahuli. Jde mi spise asi o 6 lidi se kteryma se setkavam hlavne kvuli brka a mam strach ze se s nema nebudu mit duvod videt (coz by byla skoda,jsou strasne skveli) a nehulit ve zhulene spolecnosti je jako byt strizlivej na diskotece kde jsou vsichni nameteni. A taky se mi jedna o penize.

Ano, je velmi realne, ze nebudes mit duvod se s nimy sejit. Ale sam si musis rozhodnout, co chces dale. Jestli pokracovat s hulenim a schazet se s nemaa a nebo chces svuj zivot posunout dal. Ten druhy bude ze zacatku mozna slozitejsi, z dlouhodobeho hlediska ale ne. Osobne predpokladam, ze jedina cesta bude radikalnejsiho razu a proste musis jit svou cestou. Najit lidi, s kteryma se muzes schazet za jinych okolnosti. Proste pratele, s kteryma podniknes i neco jineho, nez baleni jointu. Jezdit po koncertech,festacich,sportovat, nebo se venovat modelarstvi, kynologii ci jinemu chovatelstvi...cokoliv. Kazdopadne by bylo asi na prd, zakopat se doma a sedet. Musis si zacit hledat asi nejake konicky, kterym se budes chtit venovat a vyplyne to samo a prirozene.

Jedna droga nenahrazuje druhou. Drogama nahrazujes zivot. Pokracuj a pracuj na svem zivote, na pratelich, na konickach, na partnerovi, na vzdelani, na praci...a nebudes mit potrebu se k necemu vracet. Prinejmensim tomu verim.

Riesenie je jednoduche. Prestat hulit pravidelne. Potom to mas napzaj pod kontrolou.
Hulim v priemere raz za rok, fajcim raz do mesiaca (sice skatulku naraz) a takto to robim uz 22 rokov.a nie som na nicom zavisly.
Pokial potrebujes na to, aby ta veci bavili travu uz si zavisly a nejake tlachy na nete ti nepomozu. Pokial nie, nie je co riesit je to o pevnej voli.

Ps. Rika se ze jedna droga nahrazuje druhou a tak mam i celkem strach ze zacnu zase blbnout jako kdysi i kdyz se hodne veci od te doby uz zmenilo. Neberte me prosim jako nejakou trosku nebo fetaka. Jsem obycejnej kluk jen jsem poznal i tvrdsi stranky zivota bohuzel nektere veci si clovek nevybere a prijdou sami.

To su vyhovorky, kto z nas to ma v zivote jednoduche? Niekto viac, niekto menej, ale kecat, ze hulim lebo som poznal aj tvrdsiu stranku zivota, alebo si nieco vybralo mna a ja som tomu nemohol uniknut...

Ono to nemusí být tak pejorativně chápáno.

Kdo kouří, je kuřák, kdo se denně nalévá pivem, je alkoholik. Kafař do sebe ládujé několikrát denně kávu. No a kdo užívá drogy, je drogař. Z pravidelného kuřáka či kafaře se nestane taková troska jako třeba z pravidelného uživatele pervitinu. Drogaři se samozřejmě utěšují, že jejich droga je totéž jako kafe, cigára, pivo.. Není.

Ty necítíš ten diametrální rozdíl mezi "kafařem" a "fetkou"? ;-)
A vůbec to nemyslím nijak osobně.

Ne ja jen rikam ze trava neni droga ale je to jako cigo kafe atd. To mi nikdo neveme, rikejte mi treba hulic ale ne fetak tak uz muzete rikat kazdemu kdo si da aj kousek cokolady. Vim jak to myslite, pak jsou tady narkomani... Slovo fetak pouziva uz jen omezenej clovek a nebo nekdo jako urazku.

Joj synko tieto reci pocuvam uz vyse 25 rokov. Videl som uz v zivote zopar vymletych hlaviciek po pravidelnom dennom huleni a urcite by som netvrdil o trave, ze je to neskodna droga.
Teba ospravedlnuje vek, v tvojom veku som si tiez myslel kopec veci inak.
Btw marihuana by kludne mohla byt legalna a postavena na uroven cigariet a alkoholu, ale ver tomu, ze alkohol a cigarety ta zabiju ovela neskor ako trava pri rovnako pravidelnom uzivani.
Btw sam si na zaciatku priznal, ze si bol uz zavisly na automatoch, takze si rizikova skupina pre akukolvek drohu. To, ze to zlahcujes je prvym znakom toho, ze to nemas pod kontrolou.

No prace jestli ta trava neni pro me nejlepsi deoga, holt lifi jsou ruzni a ja mam tu smulu ze zavislej budu na necem asi cwlej zivot. Ted uz tri dny nehulim ale nevim nevim no chut je velka.. Zkusim najit nwco jinyho co me bude bavit a na co budu mit cas, prece jen finance vesmes neresim ale stare zname a kamarady menit nechci a do nejakyho sportu a tak se hrnout uz je taky pozde :) trava mi otevrela mysl a zachrabila me pred katastrofou za to ji dekuju ale timto bych to ukoncil :)

Joo, to je jen tve zbozne prani.

Cigareta je sice navykova, ale neovlivnuje nijak vyrazne mysleni ani chovani cloveka. Vim to, byl jsem silny kurak, uz nejsem. Krom tohoto faktu, tedy samotne zavisloti, zadna zmena v chovani, mysleni...

Trava zdaleka tak neskodna neni, jak si myslis.A ano, hulil jsem denne nejakej patek, jako mladsi. A pouzival jsem stejne debilni argumenty a opravdu jsem veril tomu, ze trava je vlastne jen takova sranda. Jenze neni. Sice mnohem slabsi, nez pervitin, heroin...ale jako cigo a kava to vazne neni.

Prakticky kazdej, kdo na rozdil od nas (nasi party) neprestal, je dneska jen hnup s naprosto odrovnanou kratkodobou pameti. Ano, mnohdy vysokoskolaci, ale mozek odrovnanej. Roztrziti, hrozne "free" (a ne, neni to vzdycky tak dobra vlastnost) a se schopnosti udrzet myslenku kratsi dobu, nez ji udrzi muj pes. Ano, muzes celej zivot zit v pohode, budes chodit do prace...ale dotahnout to nekam dal? Nechci ti kazit iluze, ale takovyho denodenniho hulice jsem jeste nepoznal. Ono samozrejme i kdysi inteligentni kluk jen tezko muze zvladat opravdu slozitejsi praci. K tomu je treba udrzet myslenku dele, nez 10 minut :) Zni to prehnane, ale neni, mam proste tyhle zkusenosti. Ale mluvim tu o kazdodennim huleni uz asi 15 let. Mas treba zkusenosti s okolim ci se sebou po 3 letech a dobry. No ja po 15ti u nich dobre zkusenosti nemam. Lidi jsou to v pohode, ale ta hlava...tam to proste neslape jako kdysi. Ale treba jsem jen mel smulu a moje zkusenosti nemusi byt statisticky vyznamne...

Nejvetsim problemem travy je ale socialni aspekt a o tom mluvis i ty sam. To je ten stav, kdy bez travy si lidi uz ani nemaji pomalu co rict a jak se bavit. A tak se bud zhulite, anebo vlastne zevlujete a neni co delat. Asi nechapes, jak velkej problem to je. A hrozne smutnej.

Beres zamerne drogu, ktera te negativne ovlivnuje, meni te a jsi na ni zavislej. Nevim, kdo ma k fetakovi blize, jestli ty, nebo pojidac cokolady. No argumentujes jako fetak...pojidace cokolady jsem takhle mluvit neslysel jeste. On ti treba nikdo neveme ani to, jak moc to mas pod kontrolou...my ti to brat ani nechceme, nam je to fuk, je to tvuj boj.

• Podle tvé situace radeji hul nez hrat automaty nebo prat do sebe dokonce anfetaminy, znam 2 lidi co kouri hasis, jsou to normalni lidi, jestli ti to v zivote nak neprekazi, ono casem dostanes rozum a seknes s tim sam, nak bych to neresil jestli to nema zasadni dopad na tvuj profesionalni a osobni...

A co chceš a čekáš, že ti tu poradíme?
Pokud chceš přestat fetovat, přeji ti, aby se ti to podařilo. Ale pokud se budeš sám před sebou vymlouvat že jen někdy, občas, tak se ti to nepodaří.
Někde jsem četl takové přirovnání, že je to jako by ženská byla jen trochu těhotná.

Zdravim. Rekl bych ze trava je oproti pervitinu urcite lepsi volba. To jestli mas prestat musis vedet nejlepe ty. Jasne, jde o to aby jsi taky treba kdyz prestanes hulit nespadnul zpatky mezi pernikare.
Treba ja zacinal hulit s prichodem na stredni a hulil do 21 let. Prestal jsem celkem jednoduse. Byl jsem clovek co hulil prakticky kazdy den a po tech x letech sem se nejak sam sebe zeptal co mi to dava a zjistil sem ze uz nic. Clovek se casem "vytrenuje" a uz ho nezhuli jedno brcko, tudiz do toho nasype jeste vic penez. Ale nelituju tech let, clovek si taky zazil svoje. Ty nekontrolovatelny vybuchy smichu z niceho s kamosema taky nebyli spatny. Ale kdyz si to clovek spocita (200 za gram x 1500 (pocet dni co jsem celkem za tech 5 let hulil) = 300 000). To mas 300 tisic za 5 prohulenych let. A to sem nepocital kazdy den. Za to uz je pekne auto. Takze ano, tech penez do toho vrazenejch lituju hodne. Ale kazdy sveho stesti strujce.
Jinak k tem kamaradum, ja taky prisel o dost kamosu se kteryma sem drive hulil. Najednou sem si s tema lidma nemel co rict, porad resili jen kdy zahuli, kam potom pujdou chlastat a podobne. Ale tohohle se neboj, poznas jine lidi, a, aspon u me to tak je, budou lepsi. Tot muj nazor. Nevim jestli nejak pomuze, preci jen je to predevsim na tobe co udelas ;)

droga zostane stále len drogou,závislák závislákom a nieje rozdiel,či sa jedná o štátom dotované a preferované drogy ako tabakové výrobky a alkohol,alebo mariša a spol,nahradiť jednu drogu druhou je ako ísť z blata do kaluže,dôležitejšie je skúsiť sa zbaviť závislosti od niečoho ako takej,nebyť závislý od cigariet,mariše,alkoholu,čokolády,hracích automatov etc.....a to je ovela ťažšie než nahradiť jednu drogu druhou,ona každá z nich skrýva tie svoje nebezpečenstvá,niektorá menšie,niektorá väčšie,niektoré lezú len do peňazí a následky sa prejavia až po dlhej dobe,niektoré lezú do peňazí a negatíva aj s tragickým koncom nasledujú po velmi krátkej dobe,pokial sa vo volnom čase nudíš a poškuluješ po sprostostiach,radšej si nájdi brigádu alebo nejaký zmysluplnejší koníček,radšej zbieraj známky ako chlastaj alebo vyfukuj peniaze do luftu cez bongo alebo cigarety.....

proste to nehul a ani nehraj. Hratim dlhodobno nic nevyhras, ptz matematika. Hulenim travy tiez nic nevyhras, akurat si vyhulis mozog.
(a ked nevies uz nehulit, lebo ti to furt chodi po rozume, tak si zavisly a o to viac by si mal sa snazit to proste nehulit vobec uz nikdy, aby ti to prestalo chodit po rozume. Potom zistis ze radost sposobuje trebars aj dobre jedlo alebo len sranda s inymi ludmi pripadne si len pozret dobry film apod)

Ked nepochopis co som pisal, tak sa z tej zavislosti nedostanes. Jedine spravne co mozes urobit je prestat s obomi vecami, a vydrzat to nutkanie (TO je zavislost). Nasledne zistis ze ta bavi 350veci o ktorych si si myslel ze ta nebudu bavit. To ze si myslis ze ta to nebude bavit sposobuje mozog lebo chce uz len to na com si zavisly, a vsetko ostatne zavisly mozog odmieta s tym ze to je blbost. Po nejakom case bez zavislej veci sa to znormalizuje a zacne ta bavit zas vsetko normalne.

Přestaň hned,dokud máš ještě snahu a vůli toho nechat.Když budeš pokračovat,bude se to zhoršovat,pak třeba i přejdeš na něco silnějšího,třeba se vrátíš k tomu pervitinu, a už nedokážeš sám přestat.Pak necháš školy,přijdeš o práci,prodáš všechny věci,přijdeš o byt,začneš si půjčovat peníze,později i krást,abys to všechno financoval a všechno Ti bude jedno.Sám se z toho pak už nedostaneš a zkazíš celý život sobě i Tvým blízkým.Nejlepší by bylo asi navštívit nějakého odborníka na tyhle závislosti,hlavu Ti neutrhne a snad i poradí,jak to vyřešit včas.Hlavně si neříkej,že to máš pod kontrolou a nemůže se nic víc stát.Může.

Ten blbec chce přestat fetovat, ale tak, aby nemusel přestat fetovat:-D

...Sex bych bral mit holku, jenze tu si nenajdu...

A pořádná holka se nějakýho blbýho feťáka nedotkne ani násadou od krumpáče.

Hochu, je to tvrdé, ale je to tak.
Tak se rozmysli, co vlastně chceš a co jsi schopen a ochoten pro to udělat. Každý svého štěstí strojvedoucím.

Admine, můžeš s tím tématem něco udělat. IMHO to k ničemu smysluplnému nevede.

:D ale jo vedlo by a vede jen by s k tomu nemel vyjadrovat kazdy kdo si chce zanadavat. Nevim rikam ze vedu spokojenej zivot, plat mam ciste ceskej prumer :D nevim mozna jsem fetak ale nijak mi ta droga neprekazi, neomezuje a ani boze muj nemusim kvuli ni krast nebo lhat. At to admin smaze stejne ses ani nevyjadril k tematu jako 90% lidi tady. Jen mi je lito jak tvoje decko jednou zacne fetovat takovej kreten ale snad mit deti nebude.

Kdo chce kam, pomozme mu tam aneb kdo jinému jámu kopá až se ucho utrhne.

...Jen mi je lito jak tvoje decko jednou zacne fetovat takovej kreten ale snad mit deti nebude...

Pro tvou informaci: Mám dva syny, oba už plnoletí, drogy snad neberou, ani cigarety nekouří a alkohol jen občas (co vlastně z toho života mají?).
A já jsem v tomhle seznamu (a taky se to obešlo bez fetování - i když tohle je taky vysoce návyková činnost:-)
ODZPLST.HTM

Vidis muj tatka je 6let po smrti. Ale ja si nestezuju, ja si holt prosel jinej zivot nez tvoji synove a bohuzel to skoncilo v herne z cehoz mi trvalo se vymotat skoro tri roky a to diky ty trave ktere ty rikas fet. At to zni jak zni ono mi to fakt pomohlo na tom nejvetsim levlu. Ja taky ziju plnohodnotnej zivot - nemam ani pc, protoze 10min na kompu denne je pro me ztrata casu. Staci me mobil na kterem vyridim vse u ranniho kaffe a pak vecer pred spanim v posteli. To ze jsem tu cosik napsal byla asi chyba, omlouvam se. Pokud maji tvoji synove prijem okolo 25k mesicne, 30 pratel a nezastavi se od rana do rana tak gratuluju jsou na dobre ceste. Ja to mam jen si dam cigaretku brcko a nikomu snad neublizuju abych se citil provinile.

Ne ja jen jestli se nekdo nesetkal s tim co mam ja. Ze jedna droga me nahradila druhou tot cele a nechlubim se. Pod kontrolou to mam zas nejsem hlava vyhulena a snad ani nebudu. To je fuk diky za nazor kazdy nazor si cenim uz jen z fuvodu ze clovek obetoval chvili casu pro to, ale hadat se nejdu coz podle me jde u 80% lidi jen o tohle. Koncim mejte se a pokud mate na admina kontakt at to tu cele smaze ja si tu nechci vypisovat s tatikama,ac zkusenyma to rozhodne ano, no v tehle vecech se poradim jinde diky za trpelivost.

To ze jedna droga nahradi druhou je normalna vec ale idealne je prestat s oboma drogami, a nezacat ani s dalsou tretou, ty sam to musis kontrolovat. Neni problem raz za cas povedzme 3x za rok na nejakej party nieco zahulit alebo vypit, ale nerob to pravidelne 3x za tyzden apod, to si proste len ty musis povedat ze ne. Ruky a nohy kontrolujes vedome hlavou a ked hlavou povies nebudem to robit tak to ruky a nohy nebudu robit. Nutkanie prejde po case, hlavne musis robit nieco ine co sposobuje nejake pozitky (ale nesposobuje zavislost), trebars som spominal to jedlo alebo film alebo aj si najdi partnerku apod, potom ta budu uspokovat tieto veci a mozog zabudne na drogu.

Hele, jakym stylem hulis? Jestli je to styl rani joint a kava, jinak nefunguju, tak mas docela problem. Jestli si vecer po praci ubalis relaxacni brcko, tak to zas az takovej problem neni. A ono to pak prejde samo, coz dost vidim na sobe. Hulim furt, i kdyz uz se k tomu spis hlasim - prisli deti, rodina, neni na to cas. Ale jednou za cas si zahulim rad, ne ze ne, jenom z frekvence 6g tejdne jsem se v prubehu casu presunul na 2g na pul roku...

Bez travy funguju v pohode ale vsude kam jdu tam mam moznost si zapalit. Hulim snad kazdej den bud po obede na 2h relax protoze pracuju v noci a pak po praci na uvolneni hlavy, jinak bych neusnul :/. Ted ovsem nehulim 6 dni a uplna pohoda. Uvidime jak se to vyvine no do konce ledna bych s tim chtel na jedno brko tydne a do leta to omezit uplne. Uz to mam spocitany tak snad :)