Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Aká autoškola v Bratislave?

Chcel by som si spraviť vodičák v Bratislave. Lenže neviem akú autoškolu zvoliť. Chcem si robiť autoškolu na automatickú prevodovku, viem že moj vodičský preukaz potom bude obmedzený len na jazdu s automatom. Pozeral som na internete a našiel som autoškolu AS trend. Ak máte niekto z touto autoškolou zkúsenosti, tak mi poradíte kde sa tam mám prihlásiť na skupinu B (osobný automobil) a aby mi tam dali automatickú prevodovku? Nechcem to mať napr. tak, že sa tam prihlásim a dajú mi auto s manuálnou prevodovkou :D. Chcem len vedieť, kde sa v tej autoškole (AutoŠkola AS trend) dá zaregistrovať na auto s automatom.

Tak ako mne to problém nerobí, ale automat sa mi zdá taký viac priehladnejší. Aby som povedal pravdu tak za volant s maunalom sa netrufam posadit. Ale z automatom hej. Proste... automat rozhodne ulahčuje život za volantom :). Minule keď som išiel do obchodu, tak vedľa seba parkovali 3 autá. A všetky tie 3 autá mali automatickú prevodovku. Ja som normálne závidel majiteľom. Viete, lebo máte manuálnu prevodovku, musíte tam všeličo postláčať aby sa vobec auto pohlo. Na automate stačí len zaradiť D (Drive), dupnúť na plyn a auto ide. Zkrátka netreba nič riešiť. Ja som asi mesiac uvažoval, či si mám spraviť vodičák manuálna prevodovka, alebo automat. Zo začiatku to bolo:

Maunál: 60%
Automat: 30%

Ale teraz, keď pozerám aj tie videá ta:

Automat: 100%
Manuál: 0%

Nechápem čo všetci máte s automatickou prevodovkou. Stavím sa, že keby ste sadli za volant s automatom, zasa by ste hovorili "Maunál je na prd". Veď na automate stačí len zaradiť D, a dať plyn to je všetko. Na manuále musíte nmastavovať otáčky, dalšiu pól hodinu dávať spojku do záberu a zdržiavate autá za vami. Na križovatke z automatom pekne zastavíš, nič nerišiš, padne zelená, dáš nohu z brzdy, dúpneš na plyn a ideš.

Pokud se to naučíš, tak rozhodně nikoho nezdržuješ.
Osobně bych do toho nešel. Pokud si uděláš řidičák na manuál, tak pak klidně může řídit i vozidlo s automatem, opačně to nejde.
Ale pokud máš opravdu takový strach že se nenaučíš řadit, tak to udělej jak plánuješ.

Zmíněná autoškola nabízí výuku na automatu, takže v tom není problém.

Rozmysli si to, opravdu ti to bude stát za to?
Až ti třeba v práci dají služební vozidlo a požádají tě aby jsi pro něco dojel tak jim řekneš že máš řidičák jen na automat a manual neumíš řídit tak s tebe budou mít jen legraci.

Teď se ti to tak zdá, že řadit při jízdě je něco otravného. Ale věř mi, že po pár jízdách v autoškole ti to příjde v pohodě a poté co uděláš řidičák a začneš trochu jezdit tak naprosto přirozené.
Já si vyzkoušel automat i manuál. A nepřišla mi jízda s automatem nějaká pohodová, spíše naopak. Neměl jsem v autě takovou důvěru. A hlavně, automat je jen další udělátko co se může na autě posr**.
V práci bych automat určitě uvítal, ale to je něco jiného když máš řadit celý den 16 stupňovou převodovku.

Tak hej no ale niekto má rád automat a niekto manuál. Mne manuál príde moc zložitý. Napr. sa bojím. Čo keď mi inštruktor povie "Preraď na dvojku", ja preradím a prutko pustím spojku a tím pádom zdochne motor. Zkrátka, na automat je viac šance že spravíš autoškolu, na manuál ju spravý len človek ktorí má štastie. Minule som zkúsil jazdit (mimo mesto, taká opustená cesta kde nič nejazdí) na otcovom aute a dokonca som ani rozjazd nespravil. Zaradil som jednotku, nastavil otáčky a spojku som pustil do záberu a držal. Síce som sa pohol ale keď som pustil spojku tak motor zdochol. Ako zistím na manuále kedy sa vyrovnajú otáčky motora a kolies? Ako som už písal. Auto sa mi rozbehlo, ale keď som spustil spojku tak to chcíplo. Taktiež neviem napr. dajme tomu idem po dialnici 70 km/h a chcem odbočiť. Zákruta je ostrá tak si musím preradiť až na jednotku. Ako to je potom na jednotke? Ak preradím z 2 na 1 tak musím držať spojku? Je to na mňa moc zložité. Automat sa mi zdá pohodlnejší.

Tohle se ale naučíš za pár hodin. Ze začátku to může vypadat složitě (sám jsem se při první jízdě rozjel asi tak napodesáté), ale po pár jízdách to budeš dělat naprosto automaticky.
A neznám nikoho, kdo by neudělal zkouškovou jízdu v autoškole kvůli špatnému řazení.

Zaradil som jednotku, nastavil otáčky a spojku som pustil do záberu a držal. Síce som sa pohol ale keď som pustil spojku tak motor zdochol.

Asi to takhle nebylo. Pokud jsi spojku držel dostatečně dlouho, auto už "zdechnout" nemohlo. Fyzika.

dajme tomu idem po dialnici 70 km/h a chcem odbočiť. Zákruta je ostrá tak si musím preradiť až na jednotku.

1. po dálnici 70? Vážně?
2. nevím jaká by musela nastat odbočka, abys musel tak prudce odbočit a zpomalit. A pokud, tak se většinou přeřazuje na 3, max 2, podle rychlosti. 1 je pouze na rozjezdy a hodně pomalé ježdění třeba v koloně.

Ak preradím z 2 na 1 tak musím držať spojku?

Spojka se sešlapuje na každé přeřazování.

Řešíš kraviny. Tohle se učí jak teoreticky, tak prakticky. Jakmile pochopíš princip spojky, je to jednoduché. Učí se to dostatečně před ostrým provozem.

A jak tu bylo poznamenané, umět jen s automatem je kravina. Ať chceš nebo ne, manuál se ti dříve nebo později nevyhne.

Naprostá kravina. Shodou okolností jsem teď dodělal autoškolu. Za volantem jsem předtím nikdy neseděl. Rozjezdy a přeřazování jsem uměl během první hodiny, během pár dalších nebyl problém ani v provozu. Není v tom nic těžkého a není to až tolik práce. Stačí vědět, jak pouštět spojku a to je skoro všechen "problém" manuálu. A ten cit do nohy chytneš velmi rychle.

Pokud nebudeš umět s manuálem, tak v životě budeš nahranej. Nikdy nevíš, kdy se prostě s manuálem budeš muset rozjet a jet někam. Nedejbože, když budeš potřebovat někoho někam naléhavě odvést.

Další problematika jsou samozřejmě auta jako taková. Dražší na pořízení, z bazaru hodně velký risk, starší auta a automat je sebevražda a o poruchovosti automatu jako takového raději nemluvit. Samozřejmě pokud si nekoupíš moderní (tím myslím max pár let starý) auto.

Každý co má řidičák si tím prošel. Valná většina se toho bála jako ty a stejně všichni (až na pár vyjímek možná) ten řidičák mají.