Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vitamíny a jejich účinnost

Zdravím a měl bych dotaz na někoho, kdo tomu trošku rozumí. Na internetu jsem četl několik článků o tom, že vitamíny v tabletách jsou vlastně pro člověka úplně k ničemu a nemají žádný účinnek. Ale prodávají se normálně v lekárnách, tak by mě zajímalo, co je na tom pravdy? Když budu jíst vitamíny z lékárny, dá mi to vůbec něco, nebo je to vyhazování peněz?

Myslím si,že to je vyhazování peněz. To jsou vitamíny chemické. Nikdy nenahradí vitamíny v normální stravě,ovoci,zelenině,pivu. Vše musí být bráno s rozumem. Někteří lidé to dělají tak,že dostanou rýmu a hajdy do lékárny pro tuby vitamínu C.

Aky je rozdiel medzi chemickym a prirodnym vitaminom smudlo? Ziadny.
K ktomu asi len tolko..momentalne sa za drahe prachy predava novy hit...RAW voda. Ide o neupravenu vodu, ktora vyviera zo zeme a medzi ludmi je strasne popularne lebo tam nie su tie chemtrails, ktorymi nas ovlada vlada v pitnej vode.
Fajn, ale molekula H20 z vodovodu je ta ista ako H20 v RAW vode a na rozdiel od tej RAWky mam istotu, ze tam nebude nejaky mikroparazit, ci ine svinstvo, ktore sa prave filtruje pri vode z vodovodu.
Tym chcem povedat, ze chemicky vitamin ma uplne rovnake chemicke zlozenie (z pohladu vitaminu) ako prirodny, takze doplnanie vitaminov z umelych zdrojov je uplne nromalne.
Samozrejme ak si mam vybrat medzi kiwi, citronom, ci pomarancom vs tabletka rozhodnem sa pre ovocie, nie som idiot.