Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Váha

Dobrý den,

hrál jsem závodně fotbal do svých 21 let a pote jsem měl sedavé zaměstnání asi 4 roky a nesportoval. Vážil jsem při fotbale 75 kg při výšce 186 cm a poté přibral na 92 kg a šlo mě to trochu do břicha a do prsou. Není to tak hrozné při mé výšce, ale štve mě nejvíc ty prsa, když zatnu tak svaly stále mám ale je to prostě obalené menším tukem. Jak se toho zbavit? Mám začít něco dělat nebo by stačilo změnit jídelníček? Jako jim čokoládu, sladké nápoje a sirupy, občas si dám KFC tak 1 – 2x do měsíce jinak jim co se doma uvaří s normálních kupovaných surovin.

Děkuji za radu

Změnil bych jídelníček a půjde to. Já měl před měsícem 110kg (měřím 195, ale už jsem se zakulacoval) ze dne na den jsem přestal žrát sladké, nejím bílé pečivo a po měsíci 11kg dole. Hlavně to je znát na břichu, prsou, obličeji. Vynech tu čokoládu, sladké nápoje a bílé pečivo a uvidíš jak se během chvíle změníš.

Já dost dobře nechápu, proč a kdo vymyslel, teorii o škodlivosti bílého pečiva. Zejména, pokud se jedná o redukční dietu. Vždyť stačí pohled do některých kalorických tabulek a zjistíme, že rozdíl obsahu kalorií je velmi malý. Dokonce u některých celozrnných výrobků je kalorická hodnota i vyšší, než u běžného pšeničného pečiva. Též obsah jednotlivých živin, jako tuky, bílkoviny atd, se příliš neliší.
Tmavé a celozrnné pečivo, má přínos v tom, že obsahuje více prospěšné vlákniny. To ale na vlastní přísun energie nemá v podstatě vliv.
Srovnej například -- Pečivo pšeničné běžné 243kcal/100g a rohlíky celozrnné 286 kcal/100g.
Poněkud více je uvedeno u bílých rohlíků 308kcal/100g. To je však nepatrný rozdíl.
Tedy podle mého názoru. Například dám li si ke svačině salám, třeba vysočinu a k tomu rohlíky, tak pokud ušetřím třeba několik slabých plátků salámu, bez problémů můžu z kalorického hlediska sníst o dva rohlíky více. (jen odhad pro představu). To proto že tuk v salámu je mnohem kaloričtější, než pečivo. --- http://www.kaloricke-tabulky.cz/kaloricke-tabulky-potravin
--- Jen můj názor, někdo asi vyvrátí 8-)

Beru to tak, jak to působí na mě. Nic si nepřepočítávám ..... Já když si dám 4 rohlíky tak mě to absolutně nezasytí, potřeboval bych takových 6-8, abych se najedl - což už je slušná dávka.
Oproti tomu, když si dám jednu mrkev, papriku a jablko tak jsem na spoustu hodin zasycen.

však ja práve napr. minulý týždeň som mal na večeru 9 rožkov, 400g parížsky šalát, 400g jablkový žávin, 240g ruské vajco s ďalšími 3 rožkami, 1 jablko, 3 crossainty, 2 mily, a 1 puding (rožky samozrejme biele, v obchode písali na že sú 60g, mne sa tak nezdali, skôr 40-50g bych povedal). To som zjedol v priebehu necelých 2 hodín, v ten deň som jedol celkovo 8 krát. Ale na raňajky jem menej, to skôr večere mám hodne výdatné. Raňajky len praženička zo 6 vajec a 2 rožky. Na večeru bych zjedol praženicu ale aj z 20 a viac vajec. Môj najväčší rekord je ale když som mal iba 5 rokov, zjedol som 60 šišiek, zaujímavé že som sa vygrcal a pak hneď pokračoval v jedení, pak som skončil v nemocnici....

a nie je to žiadny troll, myslím to fakt vážne.

Já jsem začal nabírat nějak po čtyřicítce. Zřejmě zpomalený metabolismus. Sportem neshodíš - chce to nežrat (nebo žrát míň a bez "balastu"). Hodně pomůže dělená strava (nekombinovat cukry a bílkoviny) - osobní zkušenost /za měsíc pět kilo dole/. A nechlastat.

Jestli opravdu jíš tímhle způsobem a máš 61 kg, je něco špatně a to myslím i zdravotně. Nech si udělat testy a směle s tím můžeš aspirovat na Nobelovku .
Máš asi hyper-ultra rychlej metabolismus a asi i disbalanci štítné žlázy . Možná seš jeden ze šťastlivců, co můžou žrát jak kyselina a nepřiberou ani deko, možná máš jen tasemnici a nevíš o tom...