Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaké první auto do 50 tisíc? :))

Hezký den přeji.. Jelikož si dělám řidičák, rád bych se už teď podíval po nějakém ojetém prvním autě..
Bohužel názory každého jednotlivce jsou zcela odlišné a jeden doporučí to a druhý zase tamto.. Každý má nějaké své zajeté značky a modely.. Ke koupi si s sebou samozřejmě vezmu syna mé kolegyně, který je automechanik, aby se podíval na stav..

Po všech názorech a vlastním stylu mám pár vytipovaných aut:
1.) Mazda 6
2.) Nissan Almera
3.) Škoda Octavia (1)
4.) Honda Accord
5.) Hyundai Accent
6.) BMW řady 3
7.) Audi A3
Všechny tyto auta rok výroby 1998 - 2007 s cenovkou okolo 50.000,- hotově.

Samozřejmě to je první auto, jsem mladej a trochu mi záleží i aby nevypadalo jako Fiat Multipla :D Konstrukcí Sedan/Hatchback.
Benzín, s klimatizací (jedno jestli manual nebo auto), na typické městské ježdění + občas někam po republice na výlet.

Zajímalo by mě jestli někdo máte zkušenosti s takovou ojetinou, co byste doporučili, čemu se vyhnout a proč.. atp.

Má bonusová otázka: Jsou AAA opravdu ojebávači? Mám se tomuto bazaru vyhnout obloukem nebo stačí s sebou mít znalce a nechat auto zkontrolovat?

Díky za diskuzi a rady ;)

Rada nad zlato...kupuj auto od cloveka co poznas, co ta neodrbe a mal ho aspon 2 roky.
Znizujes tym sance na nepredvidane poruchy.
Kedysi som tak kupil Lagunu od kamosa za 180k korun, aj ked na nete sa dali zohnat za 150k.
A spravil na nej 100k bez vaznejsich poruch.

no Já mám BMW E39 530D r. v. 2000 předfacelift M packet 3.0 V6 150 KW. Jako jsem spokojen, lepší než nějaký průměrný (podprůměrný) auta jako fobie, pežot, renoš atd. Samozřejmě pár oprav po koupi bylo, ale vyšlo to hodně levně, takže pohoda. Celkem tak asi 80K se vším všudy, proto jsem ho nedoporučil, ale žere 8l, takže uživit ho není problém.

Teď ještě prozraď, jako dlouho už ho máš a kolik jsi na tom najezdil?
BTW - jedním z průserů na silnicích je syndrom "nadauta a podauta". Jednoho takovýho magora potkávám každej den v Yettim, předjíždí všechny i v nepřehledných úsecích, aby si pohonil ego a aby se pak nechal dojet na první křižovatce.

Mám ho 1,5 roku a najezdil jsem zhruba 25000 km. Yetti teda spadá do toho podauta, to je jen předražená ošklivá škodovka nic víc. Já si ego honit nemusím, protože to auto mluví samo za sebe a je slyšet i vidět zároveň. Když už bych třeba toho yettiho předjížděl, tak už by mě viděl jen na krátkou chvíli jak mizím.

Tak chce si to auto prohlídnout odborným okem, jestli je vše ok, to je samozřejmost. Porucha může být v jakémkoli autě. Novým autům bych se vyhýbal, protože ty jsou většinou dělané tak, aby dlouho nevydrželi a samozřejmě jsou to předražené rachotiny. Chce to jen správně hledat a nekoupit něco jen tak naslepo.

Novým autům bych se vyhýbal, protože ty jsou většinou dělané tak, aby dlouho nevydrželi a samozřejmě jsou to předražené rachotiny.

Je zaujimave, ze par rokov dozadu by som nove auto nechcel. Kupil som si nove a uz by som nechcel ziadnu ojetinu. Mam v okruhu cca 3 kamosov, ktori si kupili nove auto tiez (kazdy si kupil nieco ine) a maju podobny nazor.
Ja tomu hovorim, ze musis dospiet. AK si nasetris na svoje prve nove auto mozno pochopis.

Já stále říkám, když auto tak buď nějaký starý vergl na přibližování do práce/školy/na nákup u kterého když se něco posere tak se zlikviduje a nebo nové auto, nic ale mezi tím.
Sice takovou Dacii Duster za 250tis nebude soused obdivovat tolik jako nějakou vylítanou limuzínu ve full výbavě za 200tis, ale ta spolehlivost tam alespoň prvních pár let je zaručena.

Bohužel mluvím z vlastní zkušenosti, kdy jsem byl neskutečný debil a jako své první "lepší" auto jsem si pořídil 12 let starou limuzínu za 225tis z které jsem byl nadšený možná jen cestou domů od prodejce. Doma jsem postupně přicházel na nedostatky a když jsem si "googlil" jejich opravu nestačil jsem se divit. Bylo to jedno z mých nejhorších období v životě, kdy jsem si za všechny mé naspořené peníze koupil problémy. Na druhou stranu poučení bylo dokonalé. :)

Ony totiž i ty dráže koupený "luxusnější" ojetiny v ceně novýho auta nižší třídy mají jeden zásadní neduh - náhradní díly jsou na stejné cenové vlně, jako to auto. I když takovou ojetinu někdo koupí a nechá si rezervu na to, že to dá "do kupy", tak jsou stejně věci, do kterých nevidí, dokud se nepodělají. Dám za příklad to, co mi zdechlo na Oktávce - starter, prochcávající řízení. Opotřebení těchto dílů prostě nikdo nevidí, dokud je nerozdělá a kdo to preventivně dělá?
Pak jsou lidi, co tvrdí, že nový auto by si nikdy nekoupili, že prakticky po vyjetí ze salonu ztratí 20 - 30 % na ceně. Jenže auto se nekupuje jako investice na zhodnocení.

Dam priklad.
Zene som kupil Scenica (2001) za cca 1600 eur a za 2 roky ma uz stal nieco cez 1000. Oprava elektriky, kompletne brzdy, rozvody, stierace...atd. Teraz zacal tiect olej a mechanik povedal, ze sa to uz neoplati ani riesit, takze len dolievame
Prave preto som pozeral prave dnes na nete noveho Dustera a ked ten Scenic si este vypyta nejake peniaze pojde do prdele a kupim nove.
Som uz stary na to, aby som furt riesil lietanie po servisoch, s Meganom som bol akurat na servisnej prehliadke a 50k nalietanych bez akeholkovek problemu s priemerom 4l. Co dodat,

Já se raději nebudu do threadu zapojovat ]:)

Sice jsem také "čekatel" na jiné auto (něco ve stylu citroen berlingo či fiat qubo - prostě vysoká sedadla vpředu a vzadu něco "jako" dodávka, zadek otevírat jako skříň), ale to nehoří. S klimou, dám klidně 150 táců.

Nové auto si už pořizovat nebudu, poslední/jediné nové už máme 1/4 století (127 tisíc km). Kdybych ale po dceři "zdědil" Priusa (až/pokud půjde do Tesly), nezlobil bych se ]:)

Na tohle jsem narazil na jiné poradně:
https://list.hw.cz/pipermail/hw-list/2018-May/508610.html
Sám s nimi ani jiným autobazarem zkušenost nemám.

BTW: Tchán prodával auto, nový majitel za nějakou dobu přijel, že mu špatně dobíjí baterka a když chtěl dát auto do servisu, tak mu pan podnikatel řekl, že jen za to, že mu otevře vrata aby mohl vjet dovnitř bude chtít tisícovku. Tak jsem vzal metr, chvilku měřil než jsem našel šroubek který bylo potřeba dotáhnout a bylo po závadě.