Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tanec na plesu

Ahoj, je zdvořile, když s manželem půjdu na ples s kolegyní z práce a jejím manželem a manžel kolegyně mě výzvě k tanci?
Přu se s manželem, že to se nedělá, můj manžel žárlí a zbytečně.

loading...

Možná to je podle etikety, ale nemá to logiku.

... nejprve požádat partnera dotyčné ...

Co když dotyčnou ženu nebo jejího partnera neznáš? To se budeš ptát: "Prosím vás, patříte k sobě?" ]:)

... potom teprve vyzvat dámu "smím prosit?"

Předpokládejme, že od jejího partnera dostaneš souhlas, celý natěšený se obrátíš na jeho ženu a ta tě pošle do háje (nebo někam dál). Tak jaký to má smysl, proč se zdržovat nějakou etiketou? ;-)

Pokud neznáš a ta žena tam je s někým (ať už je to její partner, nebo ne), tak se zeptáš dotyčného. Pokud tam nikdo s ní takhle není (po tanci opustí tanečníka a nikdo jiný se k ní nepřipoijí), tak se nikoho neptáš.

Pokud dostaneš od partnera souhlas a ona tě odmítne, tak máš smůlu, stejně jako když tě odmítne rovnou. Stejně tak když odmítne jít stebou na hotel, tak proč se zdržovat nějakou etiketou - rovnou ji bacíš přez hlavu kyjem a odtáhneš do jeskyně?

A partnera se ptáš právě proto, abys zjistil, zda mu to nebude vadit a požádáním té ženy nepustíš místo toho hádku. Viz unicorní manžel. (Nebo kdokoli, kdo si vyrazí zatančit s hezkou ženskou, ale furt mu tam oblejzají jiní, kteří by s ní chtěli taky tančit. A jeho nebaví furt mlátit konkurenci kyjem po hlavě a přemýšlí, jestli by to v moderní době nešlo řešit nějak příčetně ... a proto se právě vymýšlela ta etika a etiketa)

Nebo ji aspoň odmítnout bezdůvodně (například když si novomanželé vyrazí na svatební cestě na ples, tak není divu, pokud chtějí raději tančit spolu, než navazovat nové kontakty).

A na druhou stranu se zase často považuje za nezdvořilé nepožádat dámu o tanec, zvláště pokud jde o společenskou událost, kde jste celá skupina a její partner (kolega a tak) zrovna o tanec nejeví zájem ...

Pokud jdete s kolegyní, tak se s ní předem domluv, aby její manžel pro tebe nechodil. A kdyby pro tebe měl jít někdo cizí, tak se omluv, že máš nějaké zdravotní potíže kvůli kterým nemůžeš tancovat.
Třeba manželka má problémy s klouby a netancuje ani se mnou.
Případně ať s tebou chodí tancovat manžel, aby nikdo cizí neměl šanci.

Já v lázních chodím na taneční zábavy pro lázeňáky.
https://debaty.net/discussions/3080707-otazka-pohlavi-a-vubec
Když vidím, že je někde u stolů společnost, tak tam pro dámy nechodím, leda že by všichni šli tancovat a jedna lichá zůstala sedět. Nebo když je dvojice, to by mi nepřišlo fér chodit pro dámu do které partner už investoval nějaké frťany a vůbec se jí vnucuje.
Obvykle je vidět, že si tam dvě nebo víc dam přišlo posedět a chybí jim mužský element, tak to někdy zkusím.
:beer: