Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jak sbalit kamarádku

S jednou holkou jsme asi 2 roky kamarádi. Cca ped rokem jsem ji začal mít rád více než kamarád, ale ve stejnou dobu si ona našla přítele, kterého zatím chválí že jí s vším pomáhá. myslíte, že se v této situaci dá z kamarádky udělat přítelkyně? Zkoušel jsem jí to několikrát naznačit (říct jí to narovinu je v tomhle případě asi nejhorší možnost), ale nic moc nezabírá. Dá se nějak holka přimět, aby o mě začala přemýšlet jinak než o kamarádovi a nechala současného přítele?
Vím že mi plno z vás asi napíše že se na to mám vykašlat a najít si někoho jiného, ale to je pro mě nyní docela složité, protože už když se dívám po někom jiném, tak jsem se přistihl, že přemýšlím nakolik se podobá té kamarádce o které mluvím.
Co je podle vás nejlepší? Jak byste se zachovali vy? Velmi bych uvítal, kdyby mi i nějaká holka poradila co by mohlo zabrat.

No to mi přijde jako utopie - jít k němu do pokoje ( jak asi?) a pak .... . Jde mi spíš o to co udělat - jestli je to beznadějné, neo jestli jí to mám dát jasně najevo že ji mám rád, nebo radši neříkat nic abych ji neztratil úplně, popř jetlina to jít víc napřímo a doufat že to dopadne dobře .

Zdravím
Jak bylo již řečeno, řekněte jí to úplně na rovinu a bez obalu, řekne-li ne "mám již přítele" alespoň budete vědět že nebyla šance a později si nebudete vyčítat že jste to nezkusil, kdysi velmi dávno jsem to měl podobně zeptal jsem se na rovinu odpověď zněla ne, ale člověk si pak nemusí nic vyčítat a může to "uzavřít"ze zpětného pohledu takového dotazu nikdy nebudete litovat, nejhorší jsou dohady kdy jeden se "domnívá" a druhý to "vidí jinak" tato cesta nikam nevede......

Ne, že bych byl častým přispěvatelem do poradny "život", spíše je to tedy poprvé, ale tohle mě opravdu tak nakrklo, že se zde musím vyblít.

Začnu otázkou - přijdeš si zcela normální? Duševně a mentálně naprosto zdráv?
Polož si otázku.. byl si vychován rodiči a nebo si přišel z pralesa a vyrostl si tak, jak tě příroda stvořila?
Předtím, než uděláš jakoukoliv nemorální prasárnu, tak se zkus nad sebou a svým uvažováním alespoň trochu zamyslet. Po světě totiž chodí miliony holek, které jsou sami a dali by třeba všechno za to, aby nějakého toho kluka měli. Opravdu dost na to, aby si měl z čeho vybírat a nemusel si být takový chudák, aby si kazil štěstí někomu, kdo už je šťastně zadaný.

Nevím sice, kolik té holce je, ale zcela jistě je svéprávná a dost inteligentní na to, aby sama dokázala posoudit, s kým chce a nechce být. Kdyby chtěla tebe, dala by ti to určitě najevo a nejspíše by s tebou už chodila. Ale vybrala si prostě tak, jak si vybrala a ty bys to jako logicky smýšlející jedinec měl plně respektovat. V opačném případě.. pokud nejsi schopen toto přijmout a žít s tím pocitem, běž raději skočit z mostu. Mohu ti ale zaručit, že uděláš pořád 100x lépe, než když uděláš to, co se ti honí hlavou a co máš v plánu. Totiž.. pokud jí máš opravdu tak strašně rád, jak se tu chvástáš, tak ti asi snad nemusím říkat, že takovému člověku bys měl přát, aby byl šťasten a spokojen (ať už má životní situaci jakoukoliv , tím myslím - buď s tebou a nebo s někým úplně jiným).
Ale tím, že do ní začneš dělat, blbnout jí hlavu, odrazovat jí od jejího současného přítele - to jí opravdu rád nemáš. A opět.. nevím, kolik je tobě. Ale chovej se jak dospělý člověk, který se bude muset naučit v životě přijmout mnohem větší rány než je to, že tě někdo "předběhl" a ukořistil "lásku tvého života" - kterých v životě potkáš ještě stovky... a nechovej se jak malý a rozmazlený fakan, který musí mít hned nutně to, co si umane - a to za každou cenu.

Říkám si, kam to ta doba spěje. Vidím to dnes a denně všude okolo sebe. Aneb "budeme balit a přebírat zadané holky a ty osamělé necháme na ocet". Když opomenu celou tuhle prasárnu (jelikož tenhle čin se opravdu jinak a lépe nazvat nedá), viditelně ti asi moc nedochází, že si mimo jiné i zahráváš s ohněm. Být na místě toho kluka a tohle zjistit, že se mi někdo sere do zelí, že mi někdo kazí to, co už takovou dobu pěstuju, zakládám si na tom a dávám do toho všechno, tak si tě najdu a po naší schůzce by tě už v životě ani v tom nejhorším snu nenapadlo se na jakoukoliv zadanou holku jen z dálky podívat, natož cokoliv zamýšlet.

Sorry, ale takové jako jsi ty bych vážně střílel na potkaní. Větší ubohost, hnůj, odpad a plevel společnosti pro mě opravdu odjakživa neexistuje. Než ty exempláře, kteří se nezmohou na nic jiného, než se srát do lidí, do kterých jim nic není.

Na závěr se tě ještě na něco zeptám..

Kdyby ta tvá "jediná" princezna na světě byla v trochu pokročilejším stádiu a.. měla manžela, měla dítě - choval by ses úplně stejně? Měl bys i tak stejné myšlenky a choutky jako teď?
Spoustu lidí totiž řekne, že tohle je něco úplně jiného, ale ne - není. Když se nad tím zamyslíš, je to úplně ten samý princip. A pokud by tě opravdu ani v tomto případě tohle všechno neodradilo, tak seš opravdu existence, která by zasloužila vystřelit na Mars - bez letenky zpět.

Ještě se zkus tak zamyslet, kdyby ty si s nějakou chodil a já na ní měl úplně stejný zálusk, jak ty na tu jeho. Myslíš, že by ti to bylo příjemný? Spal by si v klidu? Těšil by tě ten pocit, že si s ní každej den píšu a nedám pokoj, dokud ti jí prostě nevezmu?
Celý život nemám strach ani tak ze smrti, jako spíš z toho, že za chvilku budou naši společnost tvořit převážně tito jedinci, kvůli kterým aby člověk už i tu přítelkyni tahal všude sebou pomalu na vodítku. Aby ji nevpustil ven, do toho nenasytného a uslintaného davu, který asi ani trochu neví, jak se má chovat.

Úplným závěrem bych chtěl říci, aby sis jen uvědomil, že by byla hloupá, kdyby ho nechala (kvůli tobě), jelikož tohle se opravdu nedělá. A kdyby náhodou jo, tak věř, že ti z celého srdce přeju to samé, aby si s ní chvilku byl a pak potkala někoho, kvůli kterému tě pošle k vodě. Protože není totiž nic lepšího, než osobní zkušenost a pak bys možná konečně dospěl a neměl potřebu vymýšlet podobné hovadiny.

Neber si to osobně, neznám tě a nic proti tobě nemám. Ale tohle bych řekl každému, kdo by měl něco podobného v úmyslu.

Ámen.

" a nemusel si být takový chudák, aby si kazil štěstí někomu, kdo už je šťastně zadaný."
"ale zcela jistě je svéprávná a dost inteligentní na to, aby sama dokázala posoudit, s kým chce a nechce být. "

Tak si prosím tě vyber. Buď je holka slabomyslná natolik, že stačí aby o ni někdo projevil zájem a ji se rozpadne její úžasný dokonalý vztah jenom proto, že se ten někdo jiný projevil a nebo je to svéprávná samostatně uvažující bytost, která svého partnera miluje a neopustí ho ani kvůli tisícovce jiných chlapů.

"že do ní začneš dělat, blbnout jí hlavu, odrazovat jí od jejího současného přítele"
Nějak zapomínáš, že toto na svéprávnou samostatně myslící bytost, která je do někoho zamilovaná, nezabírá.

" který se bude muset naučit v životě přijmout mnohem větší rány než je to, že tě někdo "předběhl" a ukořistil "lásku tvého života"
Zase další perla. Takže holka přeci jen podle tebe evidentně JE nějaká věc, na kterou získává vlastnický nárok ten, který ji první opíchá, dokud veřejně nedeklaruje, že ON s ní už skončil a někdo jiný ji MŮŽE zkusit sbalit. A jinak si duševně zdráv ?

"Aneb "budeme balit a přebírat zadané holky a ty osamělé necháme na ocet".
Ty osamělé by si mohli zase rozebírat ti, od kterých holka odešla. Tipuju to i na tvůj případ podle té tvé eseje fňukající nad tím, že holka by neměla mít právo opustit vztah kvůli někomu jinému.

"že se mi někdo sere do zelí"
Takže už je holka přímo jen na úrovni hlávky zelí. Jen tak dál. :)
"tak si tě najdu"
:-D Ano, neschopen udržet vztah s holkou a uvést ji do stavu zamilovanosti do tebe, zbývá už jen poslední možnost a sice vybít si svou neschopnost na někom jiným. (jen tak mezi námi tě mohu ujistit, že každá lůza snažící se si svoji frustraci vybít třeba na mé osobě (bez ohledu na "oprávněnost" jejího důvodu) by se probrala (možná) až poté v nemocnici.

"kteří se nezmohou na nic jiného, než se srát do lidí, do kterých jim nic není."
Ale ? Já mám za to, že dotyčnému jde o tu holku. Její současný přítel mu je naopak absolutně u p*dele. Tedy ano, absolutně nic mu po jejím příteli není. Je mu ukradený. Projevuje zájem o samostatnou svéprávnou bytost nazývající se žena.

"Ještě se zkus tak zamyslet, kdyby ty si s nějakou chodil a já na ní měl úplně stejný zálusk,"
Pokud by například holka ode mě odešla k někomu takovému jako seš ty, koupím ti láhev šampaňského a budu ti do konce života vděčný, žes mě takové kravky zbavil. Pokud by si ji otravoval a moje holka tě nedokázala poslat do p*dele, poslal bych ji do p*dele já sám. O tom buď ujištěn. Protože přítelkyni mám jako rovnocennou partnerku, která dokáže věci řešit a ne jako kus nábytku kterému každou chvíli hrozí zcizení...

"kvůli kterým aby člověk už i tu přítelkyni tahal všude sebou pomalu na vodítku."
Když ji zastřelíš a vycpeš, můžeš si ji pověsit třeba na zeď.

Jen tak na závěr. Vůbec neřeším to, jak kvalitní má daná holka vztah nebo nemá. Je to irelevantní.
Zamilovanou a ve vztahu spokojenou holku nikdo nikomu nepřebere i kdyby tisíckrát chtěl a snažil se o to od rána do večera. Tečka.
Od zamindrákovaného jedince vnímající holku jen jako nástavec na své péro (ego) či jako sponu na pásek, kterou se ohání ve společnosti, holka nakonec stejně odejde i kdyby ji nikdo nepřebral. Tečka.
Holka je svéprávná bytost se schopností rozhodovat sama za sebe. Tečka.

" a nemusel si být takový chudák, aby si kazil štěstí někomu, kdo už je šťastně zadaný."

"ale zcela jistě je svéprávná a dost inteligentní na to, aby sama dokázala posoudit, s kým chce a nechce být. "

Oni si tyto 2 věty snad nějak odporují?

která svého partnera miluje a neopustí ho ani kvůli tisícovce jiných chlapů.

Nějak zapomínáš, že toto na svéprávnou samostatně myslící bytost, která je do někoho zamilovaná, nezabírá.

Ano, ale logicky ani toto mu nedává právo a důvod k tomu, aby do ní bezduše dělal. Nebo snad máš pochopení a nějaké vysvětlení proto, když člověk dělá něco, co podle tebe "stejně nemá smysl"? Nebo ty když na ulici potkáš holku a UVIDÍŠ, že je zadaná, budeš do ní i tak bezhlavě bušit? Jen hlupák by se takto choval.. já tedy ne. A důvod je jednoduchý.. nemám důvod.
Ale to je jen základ inteligence a určitého charakteru chování, které (jak vidíš) nemá každý.

Zase další perla. Takže holka přeci jen podle tebe evidentně JE nějaká věc, na kterou získává vlastnický nárok ten, který ji první opíchá, dokud veřejně nedeklaruje, že ON s ní už skončil a někdo jiný ji MŮŽE zkusit sbalit. A jinak si duševně zdráv ?

Řekl si to naprosto správně, až na 1 detail. Holka není VĚC (asi máš velkou fantazii, když sis to z mých vět takto odvodil), nýbrž ČLOVĚK. Ale ano.. já pokud s někým chodím, beru toho člověka tak, jakože patří ke mě. Ale to podle mě každý člověk.. tedy ten normální. Jelikož opravdový VZTAH není jen VĚC, ale něco, do čeho člověk vloží opravdu dost, pokud to bere alespoň trochu vážně. Ale přes tohle všechno to má do "ONA JE MŮJ MAJETEK" asi tak daleko, jako Hitler ke svatosti.
Nebo ty kdybys s nějakou byl, chodil bys s ní v náručí a "nabízel" jí každému, koho potkáš? Ty to běžně praktikuješ tak, že žiješ s pocitem, že ti jí kdykoliv kdokoliv může "ukrást" a vlastně je to úplně normální? Pak tohle celé ale nenazývej vztahem..

Tipuju to i na tvůj případ podle té tvé eseje fňukající nad tím, že holka by neměla mít právo opustit vztah kvůli někomu jinému.

Opět si vůbec nic nepochopil.. příště se zkus vyjadřovat bez urážek, možná pak budeš působit alespoň trochu více chytře. Ano, holka MÁ PRÁVO kohokoliv opustit a jít si za jiným. To ovšem za předpokladu, že si SAMA najde někoho jiného, SAMA tak usoudí a SAMA si za ním půjde. Ale opravdu ne tak, aby to bylo díky tomu, že jí nějaký oslík zblbne natolik, aby najednou nevěděla, kde jí hlava stojí a nakonec se tak třeba rozhodla jen proto, že "on to tak prostě přece chtěl" a sama ani nevěděla proč. Aby to bylo na základě jeho neúnavného vlezdoprdelství a z její strany v tom nebyl žádný hlubší smysl.

Takže už je holka přímo jen na úrovni hlávky zelí. Jen tak dál. :)

Tohle dětinské chytání se za slovíčka pořád nějak nemohu pochopit. Holka není na úrovni zelí. Na úrovni hlávky zelí je maximálně tak ten šašek, co se do toho zelí sere někomu jinému.

Ano, neschopen udržet vztah s holkou a uvést ji do stavu zamilovanosti do tebe, zbývá už jen poslední možnost a sice vybít si svou neschopnost na někom jiným. (jen tak mezi námi tě mohu ujistit, že každá lůza snažící se si svoji frustraci vybít třeba na mé osobě (bez ohledu na "oprávněnost" jejího důvodu) by se probrala (možná) až poté v nemocnici.

Ty jsi snad naprosto zabedněný člověk (odpusť mi mé urážení, aby si náhodou nekonstatoval, že výše tě o tom poučuju a sám to dělám). Kdo tu mluvil o "neschopnosti" si udržet vztah? Mluv o tom, když ten kluk JE SCHOPEN si udržet vztah a ta holka je spokojená. Proč by TEN KLUK měl sebeméně AKCEPTOVAT to, že se někdo jiný o cokoliv pokouší? (i když to pro něj stejně nemá smysl, jak ses sám zmínil výše).

:-D nevím jak tobě, ale mě není 5, abych se tu s tebou přetahoval o to, kdo z nás by toho druhého dříve poslal na JIP. Každopádně pokud si člověk, který má nutkání se chovat stejně jak tazatel a chování tohoto typu je pro tebe každodenní chleba, tak kdybys to někdy zkusil na tu mou, třeba se někdy potkáme a budeme se o tom moct přesvědčit. Svět je malý..

Ale ? Já mám za to, že dotyčnému jde o tu holku. Její současný přítel mu je naopak absolutně u p*dele. Tedy ano, absolutně nic mu po jejím příteli není. Je mu ukradený. Projevuje zájem o samostatnou svéprávnou bytost nazývající se žena.

Pořád ta samá nudná pohádka.. on možná projevuje zájem "POUZE" o tu holku, jenže ti asi unikl takový detail, že ta holka taky POUZE někomu patří a POUZE s někým žije. Tudíž se celá tato situace plně týká právě i jeho. Tedy především spíše jeho. Jelikož ty mu BEREŠ něco, co TI nepatří. A navíc.. on neprojevuje zájem o "samostatnou" osobu, nýbrž o ZADANOU.. a to je (světe div se) opravdu obrovský rozdíl. I když samozřejmě asi jak pro koho, jak koukám..

Protože přítelkyni mám jako rovnocennou partnerku, která dokáže věci řešit a ne jako kus nábytku kterému každou chvíli hrozí zcizení...

Aha.. takže ty očividně žiješ s přesvědčením, že zrovna tobě se nic takového stát nemůže a že zrovna ty si svatoušek, který nebude nikdy nucen tyto věci řešit.
"která dokáže věci řešit".. takže ty si vlastně jen takový její pobočníček, kterého když potká situace, že ti do ní začne někdo dělat, tak jí vlastně necháš, aby to celé vyřešila za tebe, jelikož tebe se to absolutně netýká. Něco jako "mouchy vemte si mě".. "buď se rozhodne tak, že mě nechá a nebo budu mít náhodou štěstí a zůstane se mnou.
A kde je nějaká snaha projevit o ten vztah zájem? Projevit zájem o ní? Bojovat za něco? Dát určité věci všem najevo? S tvou ležerností a tímto pochybným přístupem k tomu vztahu bych tě na místě té holky jako partnera rozhodně nechtěl. I kdyby sis jí byl tak strašně jist, tak minimálně.. je ti to příjemné? To vědomí, že jí vypustíš ven, zatímco doma budeš popíjet lahváče a ona než se vrátí zpět s odpadky, tak za sebou bude mít 100 "soubojů" a přemlouvání, že ona má doma přítele. Mě by to tedy příjemné nebylo.. tak jako si pes značkuje své území, tak stejně tak já se vždy budu snažit eliminovat tyto případy. Jelikož přítelkyně pro mě není "někdo, kdo všechno vyřeší za mě", ale ten vztah je pro mě něco, kde já bych měl být alespoň trochu "vůdcem" - alespoň v určitých věcech (abys to zas náhodou nepochopil špatně).

Když ji zastřelíš a vycpeš, můžeš si ji pověsit třeba na zeď.

No :-) To vůbec není špatný nápad. Akorát že já bych tuto metodu aplikoval spíše na všechny ty pochybné existence, které se nezmohou na nic víc, než na to přebírání. Střílel bych je, vycpával bych je a ukládal bych je do nějakého zvláštního muzea.

Takže suma sumárum, závěr celé téhle sračky a této nesmyslné výměny názorů je jednoduchý:
Ano, jakákoliv svéprávná a inteligentní holka má samozřejmě plné právo kohokoliv opustit a jít si za někým jiným. Za tím, o kom ví, že jí s ním bude lépe. Správně je to ale za předpokladu, že se tak rozhodne SAMA. Ne aby to bylo díky tomu, že jí 99 lidí okolo vyplaví mozek a přemluví jí.

Věř mi, hochu.. že kdyby na světě neexistoval určitý typ lidí, něčím obtěžující jak dotěrný hmyz (pokud víš, o kterém typu mluvím), byl by tu mnohem lehčí vzduch a žilo by se nám všem mnohem lépe.
Ale pokud seš jen další z nich, horko těžko se snažit ti něco takového vysvětlit..

TEČKA

"Nebo snad máš pochopení a nějaké vysvětlení proto, když člověk dělá něco, co podle tebe "stejně nemá smysl"?"

Ne, smysl v tom nevidím, ale pochopení pro to mám. Věci se mají tak, že většinová populace je hloupá a dělá nesmyslné věci. A co jako ? Těžko nám to dává jakékoli právo zastřelit například všechny kuřáky, protože kouření samo o sobě je naprosto nesmyslná věc, kterou dělají jen pitomci. Je to jejich život. Ať si ty pitomosti dělají, když chtějí. Nerozumím tomu, proč bych jim měl kázat a snažit se kohokoli "vychovávat".

"Nebo ty když na ulici potkáš holku a UVIDÍŠ, že je zadaná, budeš do ní i tak bezhlavě bušit?"
To, jestli je nebo není holka zadaná nebude hrát v mém rozhodování zda ji oslovit absolutně žádnou roli.

"Nebo ty kdybys s nějakou byl, chodil bys s ní v náručí a "nabízel" jí každému, koho potkáš?"
O nabízení nepadlo ani slovo. Proč bych ji měl někomu nabízet. To, s kým se bude nebo nebude bavit, je POUZE JEJÍ rozhodnutí. Nechápu proč bych ji měl nutit ať už do konverzace s někým nebo ji konverzaci s někým zakazovat.

"Ty to běžně praktikuješ tak, že žiješ s pocitem, že ti jí kdykoliv kdokoliv může "ukrást" a vlastně je to úplně normální?"
Vzhledem k tomu, že vlastnické právo na člověka už pár století neexistuje, tak těžko můžeš někoho držet ve vztahu jednostranně. Ano, pokud se najde někdo lepší a pokud bude holka chtít, půjde za ním. To je přece logické. Což ti nějak dělá potíže pochopit.

" Ale opravdu ne tak, aby to bylo díky tomu, že jí nějaký oslík zblbne natolik, aby najednou nevěděla, kde jí hlava stojí a nakonec se tak třeba rozhodla jen proto, že "on to tak prostě přece chtěl" a sama ani nevěděla proč. "
O mě lidi občas říkají, že podceňuji holčičí inteligenci, ale fakt, kam se hrabu na tebe. V tvém podání holka oplývá zhruba takovou inteligencí, že by ji dělalo potíže pomalu samostatně dýchat.

"Mluv o tom, když ten kluk JE SCHOPEN si udržet vztah a ta holka je spokojená. Proč by TEN KLUK měl sebeméně AKCEPTOVAT to, že se někdo jiný o cokoliv pokouší? "
Proč ? protože když kluk JE schopen si udržet vztah a holka JE spokojená, může mu být absolutně šumák, kolik chlapů do ní hučí. Stejně je pošle všechny do p*dele. Na začátku si psal něco o tom, jak nemáš pochopení pro lidi dělající zbytečné věci. A najednou to teda vidíš jinak ? Takže bys šel naprosto zbytečně "promlouvat do duše" všem těm chlapům, kteří stejně nemají sebemenší šanci dotyčnou získat. ;)

"kdybys to někdy zkusil na tu mou, třeba se někdy potkáme a budeme se o tom moct přesvědčit. "
Jestli to budeš ty nebo někdo jiný zhrzený nebo kdokoli jiný kdo by si mě třeba i jen spletl s někým jiným, je mi to jedno. Jak bych se zachoval ke komukoli, kdo by na mě zkusil fyzicky zaútočit, jsem napsal. S vědomím toh, že v případě obrany před agresorem, je zákon na mé straně, si snad dovedeš představit jakým stylem by probíhala má obrana....

" že ta holka taky POUZE někomu patří a POUZE s někým žije....Jelikož ty mu BEREŠ něco, co TI nepatří "
NEPATŘÍ ! Ale NEPATŘÍ ani NIKOMU JINÉMU! To je ten celý základní problém celé tvé argumentace. NEPATŘÍ. Lidská bytost NIKDY NIKOMU NEPATŘÍ ! Zkus si tuto větu dobře zapamatovat. Vlastnický nárok na lidskou bytost NEEXISTUJE !
Dokonce ani rodiče, kteří mají na životě jedince zcela neoddiskutovatelně několikanásobně větší podíl než ten, kdo do něj strčí své péro a koupí mu pár pugétů kytek a večeří, NEMAJÍ vlastnické právo na své děti.
Pokud by měli, nemohly by být trestány matky za to, že své děti po porodu například zabijí. Takto to prostě na světe nefunguje. Je bezpředmětné diskutovat o tom, zda je to správně nebo špatně, prostě to tak je (už několik století).
Pokud bych měl použít tvojí logiku s "vydržením" vlastnictví lidské bytosti na základně tvé investované energie do ní, znamenalo by to, že když například hasič zachrání s nasazením svého života ženu z baráku, měl by mít právo na to ji aspoň jednou opíchat, ne ? Investoval do ní a nasadil pro záchranu jejího života ten svůj, tak mu teď patří, ne ?

"Jelikož přítelkyně pro mě není "někdo, kdo všechno vyřeší za mě""
Prosím ? Pokud někdo povede konverzaci s tvojí přítelkyní, a ona se s ním bude bavit namísto aby ho poslala do p*dele, tak je to něco, co bys za ni měl řešit ty ? A třeba v práci když ji seřve šéf, tak to za ni taky půjdeš vyřešit. Když nebude v práci stíhat, půjdeš makat na chvíli za ní ? A na záchodě bys a ní řešil utírání zadku ?
Víš, existují věci, které by si měl každý vyřešit SÁM. A jednou z těch věcí je i to, zda CHCE setrvat ve vztahu s druhou lidskou bytostí nebo NECHCE. Zda CHCE s někým vést konverzaci a někým se nechat balit nebo NECHCE. Ty se můžeš rozhodovat na základě jejího chování, zda ji kopneš do zadku nebo ne. Ale to je tak všechno.

"Ano, jakákoliv svéprávná a inteligentní holka má samozřejmě plné právo kohokoliv opustit a jít si za někým jiným. Za tím, o kom ví, že jí s ním bude lépe. Správně je to ale za předpokladu, že se tak rozhodne SAMA. Ne aby to bylo díky tomu, že jí 99 lidí okolo vyplaví mozek a přemluví jí."
Tak jo, dle tvé logiky. Pokud je žena s někým, kdo ji (například, ale je to jedno) mlátí, připoutává k topení a vyhrožuje, že pokud ho opustí, tak ji zabije, tak KAŽDÝ, kdo ji řekne, aby od něj odešla a že ji s tím pomůže, je amorální s*áč, který se sere někomu jinému do vztahu, do kterého tak strašně moc investoval a to, zda holka odejde si musí rozhodovat sama BEZ CIZÍ pomoci a NIKDO ji s tím NESMÍ pomoct. Jinak je to neinteligentní hajzl, který nebere na nikoho a na nic ohledy. Úplně ti rozumím. Přitáhni té svojí radši obojek. ;)

Těžko nám to dává jakékoli právo zastřelit například všechny kuřáky, protože kouření samo o sobě je naprosto nesmyslná věc, kterou dělají jen pitomci.

Tohle je ale strašně diskutabilní názor.. srovnávat kouření se vztahem a nějakou láskou, to je zas jak srovnávat bagr s letadlem. Když si zapálím (někde venku v soukromí), NIKOMU tím neškodím. Když se někdo sere do MOJÍ přítelkyně, škodí tím minimálně mě. Takže tohle opravdu není akceptovatelné přirovnání..

To, jestli je nebo není holka zadaná nebude hrát v mém rozhodování zda ji oslovit absolutně žádnou roli.

No vidíš :-) Tohle mi bylo z tvých slov jasné již od úplného začátku a JEN kvůli tomuto vznikla tato hádka. Jsi úplný opak mě a tím pádem si pro mě naprosto stejný ODPAD společnosti jako tazatel. Postrádáš totiž jakékoliv základní chování a nějakou ohleduplnost. S tvým ubohým způsobem "hledání si partnerky" ti z celého srdce přeju, aby se do té tvé (pokud nějakou máš), každý den někdo sral tak dlouho, až by tě kvůli tomu odkopla jak papouška. A kdyby sis pak náhodou řekl tu svou slavnou větu "že za to nestála", tak bych ti pak přál, aby se ti to stalo i u té druhé.. a následně samozřejmě i u té třetí. Aby se ti konečně rozsvítilo a docvaklo ti, že kdybys s tímto okolním chováním od ostatních jedinců nemusel přijít do styku a nepovažovalo by se to za zřejmě úplně normální (jako je tomu u tebe), bylo by na světě lépe.
Upřímně se mi chce ze tvého odhodlání opravdu blít..

Nechápu proč bych ji měl nutit ať už do konverzace s někým nebo ji konverzaci s někým zakazovat.

Tady nikde nepadlo ani slovo o nějaké "konverzaci". Nikdo nemluvil o tom, že by někomu zakazoval s někým mluvit. Celé si to přibarvuješ. Mluvili jsme o tom, že tí jí chce někdo ojet a dává ti to jasně před tvýma očima najevo. To je něco trošku jiného, nemyslíš? Ale já vím, "ona by to za tebe vlastně vyřešila"..
Ty přece nechodíš s někým, kdo by se nechal "přebrat", takže nějaké námluvy tě nerajcují, jelikož je to vlastně naprosto NORMÁLNÍ..

Vzhledem k tomu, že vlastnické právo na člověka už pár století neexistuje, tak těžko můžeš někoho držet ve vztahu jednostranně. Ano, pokud se najde někdo lepší a pokud bude holka chtít, půjde za ním. To je přece logické. Což ti nějak dělá potíže pochopit.

Tahle konverzace opravdu postrádá smysl.. kdo tu mluvil o "jednostranném držení" ve vztahu? Celou dobu je to jen o tom případu situace, že ty dva ve vztahu nikdo nedrží, jsou spokojení a ta holka nemá zájem cokoliv měnit.. teď se přisere ten, co to chce změnit. A teď mi odpověz.. řekni mi JEDEN JEDINÝ ROZUMNÝ DŮVOD, PROČ JÁ BYCH MĚL TOTO AKCEPTOVAT? PROČ? Proč bych ho neměl raději zabít, aby bylo na světě o jednoho ubožáka méně a měl jsem klid? Ze všech těch tvých mouder je až neskutečně viditelné to, že ty si absolutně nikdy v životě nemohl mít něco jako opravdu VÁŽNÝ a DLOUHOLETÝ vztah. Jelikož bys pak nikdy nic z tohoto všeho nemohl brát na opravdu tak lehnou váhu, jak to viditelně bereš. Ty máš vztah totiž asi jak ponožky, každý den jiný.. proto si vůbec k ničemu nedokážeš vytvořit nějaký "vztah", kvůli kterému bys byl ochoten alespoň částečně změnit ten svůj zažitý stereotyp chování a názorů..

V tvém podání holka oplývá zhruba takovou inteligencí, že by ji dělalo potíže pomalu samostatně dýchat.

Opět ze tvé strany 100% nepochopeno.. co jiného taky čekat, že?
Tohle celé nemá v první řadě vůbec se slovem "inteligence" co dělat. Inteligence znamená jak moc člověk je či není chytrý, ok? Tohle je pouze o tom, že i kdyby ta holka byla sebevíce přesvědčená, zapřená.. tak ty prostě tím co děláš, máš potřebu jí tu přesvědčenost, zapřenost a názory rozbít.. o to ti přece jde, ne? A už jen kvůli tomu bys zasloužil pod kudlu.
Už vážně ztrácím jakoukoliv naději člověku tvého myšlení cokoliv vysvětlovat..

může mu být absolutně šumák, kolik chlapů do ní hučí.

Ne, nemůže.. člověk tvého typu to možná bere jako naprosto normální věc, ale já ne, tudíž to akceptovat opravdu ani trochu nebudu. Na světě je dost volných holek na to, aby se musel kdokoliv srát zrovna do té mojí. A to by si měl každý ten ubohý zabedněnec uvědomit..

S vědomím toh, že v případě obrany před agresorem, je zákon na mé straně, si snad dovedeš představit jakým stylem by probíhala má obrana....

Tohle moudro si vyčetl kde?
Takže už se pomalu dostáváme k tomu, že ty vlastně spoléháš na to, že "přebírání" není žádný přestupek, natož trestný čin (což je bohužel pravda), takže si myslíš, že když to budeš dělat, nic se ti nemůže stát? Aha.. aha.. Tak když se v tom chceš tak pitvat, raději bych tě na místě zabil a šel na pár let bručet, než se dívat na to, jak se mi sereš do osobního a soukromého života.. ok?
Fakt že já jsem asi takový děsně nepřející hajzl, ale tak neskutečně si tajně přeju, aby ti za to tvé chování tu fasádu jednou někdo zmaloval tak, aby ses už konečně začal chovat jak INTELIGENTNÍ člověk (když máš to slovo tak rád). Vlastně už jsem si z toho všeho odvodil "styl" tvého života a opravdu nad tím vším jen kroutím hlavu..

NEPATŘÍ ! Ale NEPATŘÍ ani NIKOMU JINÉMU! To je ten celý základní problém celé tvé argumentace. NEPATŘÍ. Lidská bytost NIKDY NIKOMU NEPATŘÍ ! Zkus si tuto větu dobře zapamatovat. Vlastnický nárok na lidskou bytost NEEXISTUJE !

Tohle je celý a ten největší kámen úrazu.. ten tvůj "vlastnický nárok". Tohle celé je opravdu tak neskutečně vtipné. Celou dobu se tu oháníš jediným slovem - "NEPATŘÍ" To je tvé krédo, kterým ty se vlastně celý život řídíš, ba co víc.. chceš to používat pro svou obhajobu. Ta holka vlastně NIKDY NIKOMU nepatří, tudíž když je SAMA a nebo když je ZADANÁ, pro tebe to není vůbec žádný rozdíl a proto ti nedělá problém dělat do čehokoliv, co je momentálně po ruce. Bez jakéhokoliv logického smýšlení. Tvé mínus je to, že si neuvědomuješ, že pro někoho to obrovský rozdíl být může. Napadlo tě třebas vůbec někdy, že je spoustu holek, které se za osobní majetek toho kluka dokonce i sami považují? Ba co víc.. dokonce se tím i veřejně chvástají? Fakt si myslíš, že taková holka pak má zájem na tom, aby se o ní otíral kdejaký Alois, který není schopen si holku najít normálním způsobem? Odpovím za tebe, ne - nemá. Ale to je pouze jedna z milionu věcí, které ty přes své odhodlání nemáš šanci vidět.

kdo do něj strčí své péro a koupí mu pár pugétů kytek a večeří,

hasič zachrání s nasazením svého života ženu z baráku, měl by mít právo na to ji aspoň jednou opíchat, ne ?

Ty tvá fatální přirovnání mě vždy rozesmějí. Asi jak to, že kouření je to samý jak láska.
Tak to vezmeme ještě jednou pomalu, pro tebe extra pomaličku.. a zkusíme to nějak výstižněji.
Vlastnické právo na holku kluk nezískává tím, že do ní zainvestuje a koupí jí pugét kytek a nebo pár večeří, dokonce ani tím, že si v ní smočí šulínka, ale ta holka "se stává" majetkem kluka tehdy, pokud tím majetkem chce opravdu býti a pokud se za něj považuje. V reálu to sice (třeba zrovna pro tebe) nemusí znamenat, že by byla opravdu jeho majetkem a měla na to patent, ale chce to tak prostě cítit. Což znamená zase jen to jedno.. a pořád to samé. Taková holka určitě nemá sebemenší zájem na to řešit právě ty šulínky okolo, kteří si chtějí jen smočit..

někdo povede konverzaci s tvojí přítelkyní .. něco, co bys za ni měl řešit ty ?

Ano, každému takovému člověku je potřeba dát najevo, že dělá něco, co příště dělat nebude. Jelikož pak už by zbývala jen jediná možnost, uvažovat o trojce, ale na to já nejsem.

když ji seřve šéf .. půjdeš vyřešit

Tak určitě.. a budu chtít minimálně vysvětlení. Jelikož to, že je to šéf, pro mě nic neznamená. Je to jen člověk..

v práci stíhat .. půjdeš makat na chvíli za ní

A proč ne? Pokud vím, jedna z mnoha věcí, proč jsou ti dva spolu je to, aby si pomáhali..

na záchodě .. utírání zadku

Kdyby měla třeba zlomenou ruku, tak určitě. Nebo bych se jí měl podle tebe štítit?

Víš, existují věci, které by si měl každý vyřešit SÁM. A jednou z těch věcí je i to, zda CHCE setrvat ve vztahu s druhou lidskou bytostí nebo NECHCE.

Tohle je tvůj způsob vedení života, já mám naprosto opačný. Ano, rozhodně existuje spoustu věcí, které by si měl člověk vyřešit sám. Ale rozhodně mezi ně nepatří to, abych nechal své přítelkyni blbnout hlavu, když mám možnost tomu zabránit.

Pokud je žena s někým, kdo ji (například, ale je to jedno) mlátí, připoutává k topení a vyhrožuje, že pokud ho opustí, tak ji zabije, tak KAŽDÝ, kdo ji řekne, aby od něj odešla a že ji s tím pomůže, je amorální s*áč, který se sere někomu jinému do vztahu, do kterého tak strašně moc investoval a to, zda holka odejde si musí rozhodovat sama BEZ CIZÍ pomoci a NIKDO ji s tím NESMÍ pomoct. Jinak je to neinteligentní hajzl, který nebere na nikoho a na nic ohledy.

Pokud je žena s někým, kdo dělá tyto věci, tak pokud je (už jsme zase u toho) dost svéprávná a inteligentní na to, aby sama dokázala zhodnotit situaci, tak si troufám tvrdit, že pořád existuje dost příslušných orgánu věnujících se právě tomuto, kteří by jí s tím pomohli 100% lépe, než nějaký "kamarádíček", který bude chtít tajně stejně zas jen smočit. Jelikož nějaké "nebreč.. to bude dobré.. vezmu tě k sobe domů, pojď.. tam využiji tvé momentální slabosti, hezky se s tebou vychrápu a pak tě zas kopnu zpátky k němu", to jí fakt nepomůže.
A i kdyby to tak nebylo, i kdyby ten dotyčný neměl v úmyslu nic špatného, myslel to dobře, tak co by jí pomohlo nějaké utěšování sladkýma řečma? Ano, měl by sice o tom dotyčném pravdu (to přiznávám i já), ale o tomhle se tu vůbec nebavím a nikdy jsem se nebavil. Bavím se o tom, pokud jí někdo ROZMLOUVÁ NĚKOHO, S KÝM JE TA DOTYČNÁ !!!SPOKOJENÁ!!!

Co jsem tak pochopil a okoukal. Ty prostě nemáš žádné hranice. Holku bereš jak každodenní zboží v pultu. Neřešíš ceny, následky, prostě nic.. a to je hodně špatné.
Následně když v tom vztahu si, tak se snažíš jen tak bezpracně proplouvat s domněním, že holka vždy vše vyřeší za tebe a že ty si něco, co ona k sobě asi moc nepotřebuje. A kdyby náhodou jo, asi by za to dostala seřváno. Žiješ v přesvědčení, že když ti jí náhodou někdo vezme, tak co, nestála za to, uloví se další..

Víš.. tohle nemá cenu, ale absolutně ani trochu. Jak ses přesvědčil, každý z náš vyrostl trochu jinak a zvolil si jinou cestu. Vztah pro tebe znamená něco úplně jiného než pro mě. A o chování ohledně tohoto se nebudu raději ani zmiňovat. Každopádně nevidím jediný smysl v tom se tu snažit toho druhého nějak změnit a špekulovat nad tím až do Vánoc. Jelikož na tom určitě ani jeden z nás nemáme zájem a hlavně víme, že je to bezpředmětné.
Navíc.. já už se narodil s tím, že odjakživa tak nějak nerad řeším věci (natož takto sáhodlouhé), o kterých vím, že to stejně nebude mít žádný konec = ztráta času.

Každopádně je vidět to, že celé tvé chování ohledně vztahu pramení pouze z toho, že si ještě nikdy tvrdě nenarazil. Třeba jednou budeš mít to štěstí..

Závěrem bych chtěl jen říci, že co té svojí udělám nebo neudělám, dokážu posoudit sám. A rozhodně k tomu nepotřebuji kázání od nuly tvého ražení.

Maj sa a směj sa ;-)
HOWGH.

Stručně podle JCVD:

Když je holka ve vztahu spokojená a zamilovaná, tak stačí jeden úplný blbec, který ji to hlavy bude hustit blbosti, holka ho nechá, nezarazí, a záhy ze svého úžasného vztahu odejde. Protože tento neschopný blbec, ji přesvědčí/zblbne. (asi takovým stylem jako já jsem úspěšně přesvědčil JCVD, že se chová jako zamindrákovaný debil) Ale jinak je ta holka strašně inteligentní a úplně normální. Problémem jsou všichni ti blbci kolem ní, kterým podlehne na lusknutí prstu.
(ono popravdě holce, která by byla nějakou dobu ve vztahu s JCVD, se musí i odpadní jímka záhy jevit přitažlivě, tedy jeho obava je zřejmě oprávněná)

Když by za tebou do práce přiběhl nějaký noname chlápek a začal na tebe řvát, co sis dovolil po jeho přítelkyni chtít a že tě za to zabije a ať mu to okamžitě vysvětlíš (jako třeba že si po ní chtěl, aby dělala svojí práci nebo si ji třeba jen po práci pozval na kafe), tak to bude zřejmě JCVD (pochybuji, že by se na planetě našlo více takových jako je on).

Po přečtení a za neustálého usmívání jak je až komické jak brání JCVD nemorální zásady, ti to zhrnu.
Tazatel se zeptal na to jak přebrat holku která se mu líbí.
JCVD bere holku jako věc (ale asi si to neuvědomuje) Jinak řečeno je názoru že "To je moje kolo,a ty na něj nemáš právo"
Neuvědomuje si logicky co to znamená svéprávně myslet a být svéprávná jednotka. Sám se rozhodovat. Postrádá smysl toho že holka se rozhodne s někým být a už ho neopustit. A místo toho se z něj stává osoba která má tendenci trpět pocitem méněcennosti že si slečna vybere někoho jiného. (přitom on sám by se měl stát osobou o kterou ta druhá stojí a samostatně vybrala a je dost chytrá na to aby odpálkovala narušitele vztahu)
Je to asi zakomplexovaná osobnost které někdo přebral partnera nebo mu "odcizil" někoho blízkého.
Cení si více partnera a jeho vlastnictví než své vlastní osoby a "ceny" svého bytí a potřebnosti.
Dle mého je to dosti žárlivý jedinec který podceňuje svoji "hodnotu" a bojí se dobrovolného "odcizení" partnera. Tudiž chce zabránit jednateli o náklonost dřív než bude žena mít možnost toto jednání posoudit.

Araneus argumentuje tím, že je lepší ženu nechat být, ať si jde vlastní cestou protože pokud s klukem nezůstane kvůli jeho schopnostem či jeho osobě, tak si prostě nebyli souzeni. Nebere názor že holka je věc. Je to bytost která se umí sama za sebe rozhodovat. Vztah se má vytvořit sám (né manželství- to je další úroveň vztahu) Kdy dvě bytosti si natolik rozumí že chcou spolu být a mít spolu pouto. Pokud to pouto zmizí a ona si vybere jiného tak hold smůla.
Souhlasím s araneusem.

Pokud si holku nedokážeš udržet svojí osobou ale místo toho se snažíš zastrašit toho druhého tak jsi ubožák který by se výjimal na podstavci jeskyně.

Když žena odejde tak to nedávám za vinu tomu klukovi. Ale buď sobě nebo ji.
Můžu k němu cítit negativní pocity ale né ho za to mlátit. To by taky mohl přijít otec té holky a mlátit mě že jsem ji "odcizil" když jsem si jí vzal a odstěhoval jí z jeho domu. Přitom to je její rozhodnutí. Když chceš ať holka odejde od rodičů a jde bydlet s tebou tak taky nejdeš a nemlátíš jejího otce protože on je problém, ale apeluješ na její hlavu.

To se nezlob, aly ty jsi prostě DEBIL :-D:-D
Ani se mi nechce to sáhodlouze rozepisovat, tak jen krátce.....cítí ke kamarádce něco víc, je zamilovaný a chtěl by, aby i ona milovala jeho a byli spolu, jenže ona je momentálně "zadaná"......no a co, jako?
Má samozřejmě právo řici jí, co k ní cítí a jakou má představu o jejich dalším vztahu.....ona to buď bude opětovat, protože jí bude milejší než její současný "partner", nebo ne. Není na tom nic špatného ani podlého, když o to nebude usilovat pomlouváním a lživými výmysli o onom "sokovi v lásce".
Asi to ještě nevíš, ale život není černobílý ani jednoduchý......vše, i vztahy, se vyvíjí, zanikají, tvoří se.......
Jen zamindrákovaný přizdisráč jako ty, má takový strach, aby mu někdo "nečmajznul" partnerku, že by asi nejraději zákonem zakázal vyznání lásky bez úředního ověření, že onen oslovený/oslovená není absolutně "bez vztahu".

No, k tomuto výkřiku do tmy se snad nebudu raději ani vyjadřovat..

Ale abych tě neošidil, tak také tedy jen krátce :-)

a chtěl by, aby i ona milovala jeho

A co jako? Já bych CHTĚL hodinky s vodotryskem..

Má samozřejmě právo řici jí, co k ní cítí a jakou má představu o jejich dalším vztahu

:-D Jo no, to asi má.. ale to je tak všechno. Pak už má právo jen na to, aby dostal přes rypák.

Asi to ještě nevíš, ale život není černobílý ani jednoduchý......vše, i vztahy, se vyvíjí, zanikají, tvoří se..

Asi to ještě nevíš, ale svět BY BYL mnohem SVĚTLEJŠÍ a JEDNODUŠŠÍ, kdyby na zemi neexistovali taková plemena, mezi něž očividně patříš i ty a jsi na svou ubohost hrdý..

Jen zamindrákovaný přizdisráč jako ty, má takový strach, aby mu někdo "nečmajznul" partnerku

Já rozhodně strach nemám, zrovna já fakt nemám o co :-) Spíše mě jen zaráží, kolik chudáků se dnes ještě najde. Vždy když pak vidím, jak nějaký takový dostane přes držku, smíchy se popadám za břicho.

Závěrem..

Nebudu ti tu jak slabomyslnému opakovat něco, co bylo již několikrát vyřčeno výše. Nejdříve si to nastuduj, vzdělávej se a až pak plivej moudra.

A navíc jdu spát! Nebudu se tu rozepisovat s analfabetem, který nemá základy slušného chování. Zítra tu čekám nějaký tvůj brutální stěr, ale mou odpověď nečekej. Klidně si dál holky přebírej, jelikož existence tvého typu většinou už stejně nemají moc nadějí na to, aby z nich vyrostlo něco alespoň trochu normálního.

Dobrou noc :-*

To neměla být nadávka, je to můj názor na něj:
DEBIL: člověk trpící debilitou, slabomyslný člověk
Intelektuální schopnosti debila se pohybují na úrovni zhruba desetiletého dítěte.
A tomu zhruba tak odpovídají jeho příspěvky tady :-D

Ked sa zamerias na jednu, tak to mas tazke. Keby si sa opytal desiatich, tak garantovane aspon jedna bude suhlasit :-) (... resp. ne garantovane ono to zavisi od okolnosti, ale pravdepodobne :)

P.S. aby som odpovedal aj normalne: ona asi neni jasnovidec takze aby jej to bolo jasne tak to chce asi trochu prejavit ze sa ti paci, nesetrit komplimentami a podobne veci, pripadne aj jasnejsie komunikovat, ta komunikacia asi aj zavisi od toho v jakom ste veku a od toho co s nou zrovna mas v plane podniknut, chces s nou ist do lesa alebo janeviem co chces robit :), tak jej to naznac, apod.