Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém v posilovně

Dobrý den , Chodím již 2 roky do posilovny , je mi 16 let a mám takový problém , který mě už trápí nějákou dobu . Jde o problém bolesti zápěstí a to na obou rukách . Poradí mi prosím někdo zkušený jak eliminovat tuto bolest a popřípadě čím by to mohlo být ? Třeba špatným držením tyčí při bench-pressu atd.

Děkuju za rozumné a smysluplné odpovědi :) .

Nepises pri akych cvikoch ta to boli, pri klasickych bicepsovych zdvihoch pomoze E-Z tyc, pri benchi zase lahsia vaha.
Velkym problemom pri posilovani totizto je, ze svaly zosilneju skor ako slachy a potom casto dochadza k zraneniam slachovych uponov (praskol mi 2x), takze so zvysovanim vah opatrne. Aj ked to tvoj sval zvladne pouzivaj radsej lahsie vahy.

Nie slachy silneju postupne samotnym cvicenim automaticky spolu so svalmi, akurat, ze s istym oneskorenim.
Takze cvic normalne ako doteraz akurat so zvysovanim vah opatrne, aj ked sa nato budes citit.
Konkretne mne sa natrhla slacha pri tricepse, pretoze som robil kluky na bradlach s 25kg zavazim na opasku. Pritom som to robil uz pol roka s tou vahou a nic az raz puk...a doteraz to citim ak tu ruku zatazim, takze to mam uz na cely zivot.
Druhe natrhnutie bolo este divnejsie, pri benchi pri prvej serii so 60kg (koncil som na na 90kg), na tuto vahu som som bol tiez vyknuty uz par mesiacov a puk v ramene a 2 mesiace som si ani nepinkol.
Mozno je to aj tym, ze som vzdy flakal rozvicku, ktora spoivala v tom, ze som si zamaval rukami od vstupu do posilovne k prvemu stanovistu a bolo.
Blbe je, ze aj ked sa ti to casom zahoji uz to nikdy nebude take ako predtym a hrozi tam velke riziko recidivy. Navyse to budes citit uz asi navzdy.
No jo mlady a blby.