Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak zhubnout ?

Zdravím.Prosím o radu jak zhubnout protože mě se to fakt nedaří.Poslední dobou mě začalo vadit to jak jsem hrozně tlustý a nevím jak zhubnout.2x týdně hraju fotbal a tam se dost vyběhám a vysportuji + si chodím semtam ven zaběhat.Sladkým jsem se přestal cpát před dlouhou dobou a jím jen ráno , odpoledne , večer.Nejím nic nezdravého do fast foodu nechodím a ani nepožívám sladké pití.Semtam kofolu ale to jen občas.Já nechápu jakto že jsem vážně tak tlustý.Ne nejedná se o anorexii :-D vážně mám bachor :-D .A proto se ptám: Myslíte že za to může to že jím na noc ? Bohužel jsem si uvědomil že dost často večeřím až pozdě třeba až v 8 hodin.Myslíte že za to může tohle ? Nebo je problém jinde ?

řeknu ti, jak se podařilo bez problémů zhubnout mě. A to relativně rychle.

1. Je třeba si uvědomit, že byť sportuješ, neznamená to automaticky, že se můžeš nacpávat (chodím 3-4x týdně na 3hodinový trénink bojového umění a stejně to samo o sobě nemělo příliš vliv)
2. Pokud máš nadváhu, běh je to nejhorší, co můžeš dělat. Odepíšeš si tím kolenní klouby a vazy bez ohledu na to, zda běháš na měkkém podkladu.
3. Nepij žádné sladké limonády. ŽÁDNÉ. Už jen to, že veškeré pití nahradíš čistou obyčejnou vodou bude mít samo o sobě vliv na snížení váhy.
4. NEŽER ! Chceš zhubnout = musíš přijímat méně energie než kolik normální člověk, který zhubnout nepotřebuje. Večer nejez VŮBEC. Pokud bys měl opravdu velký hlad, dej si maximálně zeleninu (např. šopský salát)., večer nejez ani ovoce. V rámci dne by ti měl stačit 1 normální oběd + následně malá svačina (ovoce) např. o 16-té hodině.

Já měl před pár lety 200cm a 115kg. Břicho sem nějak extra neměl, ale bylo tam.
Našel jsem návod na internetu na stravu Rýže+kuře.
Každý den na oběd 100g rýže a masa dvojnásobek tvojí váhy v gramech. U mě to tedy bylo 100g rýže + 230g kuřecích prs.
Každý třetí den to bylo 300g rýže a 230g kuřecích prs.
Toto se muselo sníst vždy jen na oběd. Nesměl sis něco nechat na večer nebo tak... vše prostě na oběd. Těch 300g rýže bylo fakt něco sníst na jeden oběd. Ale šlo to.
Taky je potřeba jídlo nesolit. Já si teda solil ten 3 den těch 300g rýže... to bych prostě nesnědl nesolené. A pokaždé jsem si do jídla dával kari. To mi chutná a není to vůbec na škodu.
V této stravě šlo o to, oklamat tělo. Bylo to tam dobře popsané já už si to nevzpomenu, ale bylo tam něco ve smyslu toho, že tělo dostane velkou dávku jídla, myslí si že dostane další den zase, ale nedostane. A vesele se spaluje. Zase když už tělo by začalo si dělat zásoby a hubnutí by nešlo tak dostane velkou dávku jídla a zase se "rozmazlí".

Zbytek dne se dala jíst jen Paprika nebo Rajčata. Asi je toho víc, ale já jedl po zbytek dne jen papriku a rajčata. Toho se mohlo sníst kolik si chtěl a v jedno jakou hodinu.
V té době jsem byl student a moje jediná pohybová aktivita byla do školy a domů... pár metrů. Nijak jsem při tom necvičil apod....
Věřte nevěřte, každý den jsem zhubl o 0.8-1kg. Tuto dietu jsem držel tuším 22 dní dostal jsem se na 96kg a od té doby jím zase normálně už několik let a váhu si držím pod stovkou. Prostě nevrátí se to hned zpět jak u většiny diet.
Zrovna to bylo přes Vánoce a mé rodiče si mysleli že jsem se zbláznil, když jsem si na štědrovečerní večeři donesl talíř plný nakrájené papriky a rajčat. Ale chtěl jsem to naplno dodržet :D

Ještě mám jednu otázku co mi vrtá hlavou.Když už teda zhubnu tak už budu muset furt jak blb jíst málo že ? Jako jestli mě chápete.To budu muset už do konce života chodit běhat a jíst málo abych zase nenabral ?

ahoj ... chyby proč se ti to nedaří :
- 1, jíst 3 krát denně je dost málo ...správná dávka jídla je 5-7 krát denně a jíst by se měly malé a výživné porce = jíst co 3 hodiny a malé porce
- 2, zkus sport pravidelně ideálně 3krát týdně po 60 minutách a pokud chceš ubytek vahy tak se zaměr na kardio (běh, fotbal, rotoped, kolo, brusle...)
- 3, jíst se má nejpozději do 20hodiny ...jestli chodíš spát dřív tak kolem 18 hodiny max. tělo večer místo toho aby trávilo zbytky tráví celá jídla a jelikož se při spaní nehýbeme tak se tuky a cukry rychle ukládají právě třeba do břicha

tip : přidej více jídla po menších dávkách 3-5krát si zacvič kardio+ cviky na břicho a výdledek uvidíš do 4 týdnu .. ale chce to trpělivost ... maly pokrok taky pokrok !!!!

Mnoho štěstí a odhodlání k cíli!! :) :-):-)

Každý má jiný genotyp postavy . Podle popisu myslím že jsi endomorf ti nabírají tuk velmi dobře ale i velmi dobře svalovou hmotu . Zkus chodit do posilovny a zvedat a zařadit cardio trénink 40 min každý trénink tudíž ježdění na rotopedu například , pokus se naladit na tempo při kterém můžeš v klidu komunikovat ostatníma lidma . Ale pokud je pro tebe fotbal nevyhnutelnou součástí života tak zkus mimo něj pravidelně alespoň 2-3x týdně běhat. Opět by se mělo jednat o cardio trénik . Pozor u cardia se začínají spalovat tuky až po 15 minutách :)