Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zmrazit svačiny?

Zdravim,

končim školu a pujdu do fabriky. Přemýšlím, jak si cokoliv ulehcit, nebo na čem šetřit. Samozřejmě dělat si jídlo doma nebo ho kupovat je docela zásadní místo k šetření.

Nemáte někdo zkušenosti s mražením obložených chlebů/housek? Myslím tím třeba máslo/paštika/sýr/šunka/salám/salát.
Na jednu stranu v tom nevidím problém. Udělat 60kusů, dát do mrazáku v pytlikách a jen si každej den vytahovat hotové jídlo. Samozřejmě v práci je možnost teplého obědu, ale celý zbytek dne to člověk bez jídla nedá.

Je mi jasné, že je to na jednu stranu lenost. Udělat si to lze čerstvě i třeba večer. Ale proč si to nezjednodušit a neulehčit si to.

Díky za jakekoli nápady nebo zkušenosti.

Kubajs

zamraziť šunku,syr,maslo,chlebíčky samotné problém nieje,u šalátov záleží od druhu,niektoré sa po rozmrazení zmenia na zelenú hlienovitú hmotu,s paštikami je to obdobné,záleží od druhu,niektoré to vydržia,niektoré po rozmrazení vyzerajú vyslovene nechutne a zmenia aj konzistenciu......

klasický hlávkový šalát a jeho odrody sú pomerne odolné voči zmrazeniu a rozmrazeniu,ale iné typy "šalátov" a la polníček,sparený mangold,stonkový celer sa po rozmrazení obvykle zmenia na zelenú hlienovitú hmotu,takže to potom vyzerá ako keby sa tam niekto vysmrkal,čo na chuti a chceniu niečo také zjesť velmi rýchlo zabráni......rajčiny,uhorky,petržlen,koriander,vaj íčka na tvrdo,údené mäso,šunka,salámy,sardinky,ančovičky,cibula,jarná cibulka a spol obvykle prežijú zmrazenie/rozmrazenie bez akýchkolvek problémov......

ani nie,len som v minulosti chcel byť múdry a niektoré pokusy o mrazenie potravín dopadli tak ako dopadli,kým boli zmrazené,vyzerali vynikajúco,keď nadobudli späť izbovú teplotu,mnohé z toho skončilo tak ako skončilo-žabí sliz a parodia na medúzy a votrelcov......

Já si zamrazím pár baget do foroty, ale jen čisté bagety, bez náplně. Pak večer jednu vytáhnu, za půl hodiny rozmrzne, rozfiknu, naplním, dám do sáčku a ráno beru do báglu. Ale s obsahem to mrazit asi nepůjde, si představ, až to rozmzne, tak se ti ta voda, co vysublimuje, vsákne do pečiva, to bude dobrej mišmaš.
Zkušenost - některý sýry mrazit jde bez újmy, jiný (Krolevski) už ztratí strukturu.

A co chceš ušetřit ? Čas ? Já to se svačinama v práci dopracoval tak daleko že v mražáku mám rovnou jednu porci - 3rohlíky v zalepeném! igelitovém pytlíku -tu popadnu a z chlaďáku seberu salám - trvanlivé 100g balení uheráku/paprikáše/lovecký nebo v nouzi vysočiny. Druhá půlka salámu počká v práci v ledničce na druhý den. Rychleji už to nejde:beer: V pátek je svátek tak to sežeru k třem rohlíkům salám celej:-D beztak by mi ho v práci někdo sbalil.

Máslo je furt zmrzlé a není čas se s tím hrát, náhražky mi nechutnají. Navíc v salámu je tuku dost. V paštice taky tak mám máslo k rohlíku jen výjimečně.

Prasak má asi nejlepší řešení. Zmraž si jen pečivo, večer připravíš, zabalíš a vezmeš s sebou. Hotové obložené bagety zmrazovat je hnus fialovej.

Jediné další možné je zmrazit balenou šunku/sýr, pokud jich nakoupíš více (např. v akci) a datumově by ti v ledničce nevydržely.

Oká chlapy,

koukám že se vyznáte :puff: Tak to asi nebudu ani zkoušet. Stejnak to asi dopadne, jak se tu psalo, rohlík plus salám anebo rohlík paštika :-D Později, co jsem na tom ještě popřemejšlel, jsem si stejně říkal že by to byl humáč. Tak uvidíme 8-)

E: Ještě mě tak napadlo, že není job jako job. Co děláte za práci? Já jen že někdo si může dovolit salám každej den víc, někdo méně. :-D Myslím náročností práce, né financemi. Především to myslím kvůli "zdravému životnímu stylu" :-D

Ty nemáš čas si po/před prací jít nakoupit na druhej den jídlo? Pokud máš možnost jít na normální oběd, máš 50% OK. Svačiny už nejsou takovej problém. Já mám nějaký kvalitní pečivo s většinou kvalitní krutí šunkou nebo 20% eidamem + trocha zeleniny/ovoce a k tomu piju vločky s proteinem, jinak bych toho pečiva musel sníst tunu. Pokud nemáš možnost čerstvýho pečiva, můžeš zkusit takový ty křehký chlebíky, ale ne ty pufovaný nebo kukuřičný, to je humáč. Na nějaký rohlíky se salámem a paštikou se vy*ser:-D

já jezdím kamionem a jsem vždy na týden pryč. Sebou si vždy kupuji 20 rohlíků, nebo 10 a chleba(nějaký lepší protože ten obyč je druhý den už nedobrej), které hned jak příjdu z obchodu hodím je do mrazáku. Ještě je dobrej takovej ten balenej řezanej chleba jmenuje se Chleba Dr.Popova tuším. Když ho mají v akci tak si beru i ten. Protože vydrží neskutečně dlouho čerstvý.
Potom 2-3 paštiky, ty kvalitnější né ty "hamé" sračky. do 2 plastových doz si dám zhruba 2 velké porce polívky co zbyla z nedělního oběda - ty taky zmrazím. Občas i nějaké maso/omáčku co zbyde...
Dále si sebou koupím 3-4 nějaké oplatky na mlsnou, pytel jablek/hrušek/mrkve/rajčat/paprik, ať je co chroupat po cestě. A nakonec balenou vodu, zvykl jsem si na Magnesii, je sice docela drahá, ale mám tu chuť rád. Doma si ještě natočím vodu kohoutkovou do 10L kanystru, na vaření atd.... S tímto si vystačím od Po-Pá, nakup takhle na týden mě výjde na cca 300kč/týden. Včetně věcí na hygienu atd...

Pro případ nouze mám vždy v autě pár čínských polívek/pytlík těstovin/rýži/čočku/vepřovou konzervu.

Tak ono se to časem podá uvidím jak to bude.

Teď především musím vyřešit, kam jít bydlet. S rodiči nechci být ani o den déle, než budu muset. Nemám prostě tenhle společenský život rád. Furt se na někoho křičí a nadává.

Pokuju po nějakém mobilheimu nebo maringotce a k tomu suchej hajzl. A byl bych spokojen. Hodně muziky za málo peněz. Umyju se v práci, zatopím/uvařím plynem nebo dřevem. Možná sem hodím ještě nějaký příspěvek na toto téma.