Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 13.5 Let - Cvičení

Ahoj, mám jeden dotaz.
Má smysl posilovat ve 13,5 letech ? Měřím 162cm a vážím 52Kg.
Vlastně ani netuším jak mám zažít. Zatím cvičím jen s vlastní vahou a to tak 2x do týdne v Pondělí a a Čtvrtek.
Cvičím podle nějakého začátečnickýho plánu:

Celý plán ale cvičím 2x. = Udělám to jednou, zopakuji znovu.
Kliky: 10 2x
Dřepy s výskokem: 15 2x
Obrácený klik: 10 2x
tricepsový trik: 5 (víc neudělám zatím) 2x
Shyby: 1 (Na víc nemám) 2x
Výpady: 15 2x

Pak ještě občas 20kg činky :D

Jinak dietu nic takovýho nedržím jen už nejím brambůrky,čokoládu atd... Jde o to, že už takhle cvičím 2měsíce ale žádný změny sem nezaznamenal. Jsem jsem vlastně z 58kg "ztloustl" na 60kg :D Ale nevím či špeky či trochu svaly :D Díky všem.

V tvojom veku som cvicil uz tiez, len s vlastnou vahou a podla tvojich vykonov som bol na tom teda dost vyrazne lepsie;o).
Byt tebou zameriam sa na zvysenie sily a vydrze, takze rob cvicenia po 10-20 opakovani 3-4 serie.
Ja som cvicil kliky na sirku pliec (triceps), kliky siroke (opak bench pressu, hrdudnik + triceps), kliky na bradlach (2 stolicky s operadlami, triceps)...cim viac sa predklonis tym viac zaberu prsia, drepy (casom si zober nieco do ruk, ja som neskor drepoval s 15kg cinkou), pritahy v lahu (hokejka medzi dvoma stolickami) uzky a siroky uchop (biceps+chrbat).
Toto som cvicil asi rok a pomerne dost mi to pomohlo.
Samozrejme klasicke brusakya sklapovacky na brucho.

Ty stoličky přibližne jak velkém při tom přítahu? Já to dělám tam že mám stul +- tu desku u pasu lehnu si zezdola se chytnu a přitahuji se. Jenže ty činky nějak nevím kde sehnat těžší :D Dostal jsem tu 20kg od bratrance k narozeninám, ale já žiji poměrně v malé vesnici a nějak obchody tu nejsou :D Do města není problém zajet, ale kolik stojí taková činka?:D Jinak díky za rady :) A to mám cvičit denně vše po +- 15 opakováních 3x zasebou? Či jen nějaké konkrétní dny?

Klasicke jedalenske, v principe mozu byt aj nizsie, podstatne je mat narovnane telo a nepomahat si tak nohami pri pritahoch. Nemusia to byt stolicky, ja som si tie pritahy skombinoval takto.
Na cinky kasli, cinky som zacal pouzivat az ovela neskor, ked uz mi ani 50 vyskokov nerobilo prilis velku zataz.
S cinkami (s posilovnou) som zacal ako 17 rocny, skoro som uz mal 18 vtedy.
Cvicit by si mal pocitovo, kedze si mlady a predpoklada sa rychla regeneracia mozes cvicit kazdy (druhy) den, brucho kludne aj kazdy den po cely cas. Ak by ta bolel sval kludne vynechaj...ale nemyl si s lenivostou;o).
Tebe nejde teraz o svaly, v 13 rokoch ti ziadne extra nenarastu, ide o silovy zaklad, ktory mozes neskor zuzitkovat a ten urcite ziskas pravidelnym cvicenim.
Casom prides sam na to, co ti vyhovuje najviac, napriklad ci, cvicit kazdy den, ci kazdy druhy, ci robit pomale opakovania s precitenim pohybu, alebo naopak rychle zamerane na vybusnost a vyssi pocet opakovani.
Pripadne mozes cvicit pondelok az piatok a s vikend si sprav oddychovy.
Ja som popr cviceni chodil este vtedy na kickbox a aktivne bicykloval (3k km/rok).

Čínky si kup nějaký ca do 10-12Kg to bohatě stačí,pár někde v bazaru po netu za pár šupů,v obchodech je to napálený.Nejlíp cvičit 4x v tejdnu 2 dny si rozdělit partie prsa,biceps,ramena druhej den třeba záda,triceps,nohy apod pak volno a na novo.Jinak na netu máš plno rad pro začátečníky viz....www.fitcoach.cz.....www.fitcoach.cz

Nebo si kup hrazdu mezi futra za 300 dělej jenom přítahy s širokým úzkým úchopem,víc opakování do toho kliky a uvidíš jak to bude znát.

hodně si můžeš zacvičit i s různýma expanderama nebo odporovýma gumama. taky trx a jeho obdoby, případně nějaké lano nebo popruhy. já bych asi hrazdu mezi futra nekupoval má omezené použití. ušetři rovnou na pořádnou nebo kup nebo si udělejte na vesnici nějakou venkovní nebo na stromě apd. pokud bydlíš v baráku najde se tam spousta věcí na posilování. činky jsou dost omezené a vyjdou jako celek draho. na domácí cvičení stoprocentně doporučuju kettlebell, kterej je mnohem univerzálnější a je to věc, která se nikdy neztratí a je prakticky na celej život...