Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Názor na protein

Zdravím. Měl bych dotaz. Jaký máte názor na proteiny? Nikdy jsem žádný neměl, ale chtěl bych zkusit, třeba i jen jako doplňek některých věcí atp. Například jsem teď v rychlosti našel http://eshop.aktin.cz/myprotein-impact-whey-protei n .Podle složení by neměl být špatný, ale otázkou je, jestli to vůbec k něčemu je a jestli to neškodí. Máte zkušenosti?

Předmět Autor Datum
Proteiny jíš celý život. Jen to nejspíš znáš pod českým názvem - bílkoviny.
Wikan 05.01.2017 10:45
Wikan
Málo chemie do sebe dáváš ?
kozakl 05.01.2017 11:10
kozakl
Na co to chceš? Nechápu výraz "doplněk některých věcí".
Rainy 05.01.2017 16:09
Rainy
A což normálně jíst?
ms 05.01.2017 18:05
ms
Což nepsat píčoviny které autorovi nic nedají a nesouvisí s otázkou?
hik 05.01.2017 18:29
hik
V té odpovědi od MS je toho víc než co jsi pochopil.
kozakl 05.01.2017 18:46
kozakl
To je mu jedno, problém jsem pro něho já. Pozn.: To nejhorší jsou ty "příchutě".
ms 05.01.2017 18:58
ms
Normálním zdrojem proteinů je vyvážená strava. Tyhle doplňky jsou vhodné pouze pro lidi, kteří mají…
Wikan 05.01.2017 18:58
Wikan
Poměr cena/složení ujde, rozhodně lepší jak drahý sračky od Nutrendu... ale jestli neposiluješ, tak…
icepower32 05.01.2017 19:34
icepower32
Zas tak černě bych to neviděl. Píše jako doplněk. Dneska je jiná doba, uspěchaná, a pro člověka je m…
Bounty 05.01.2017 20:18
Bounty
Proč žrát ale protein? Já když nemám čas, nebo nemám kde se najíst, udělám si MANU. Je to plnohodnot…
Rainy 28.06.2017 10:51
Rainy
Díky za odpovědi. Jde o to, ze je hodne veci,co nejim, nechutnaji mi, mezi nimi je i maso..obcas i c…
proteinakyyy 05.01.2017 21:20
proteinakyyy
Maso není jediný zdroj bílkovin. Dobré jsou vajíčka a zejména bílky (podle toho se ostatně jmenují),…
Wikan 06.01.2017 09:49
Wikan
Myprotein je levnej sajrajt, ale pokud nemáš peníze, lepší než nic.
neoras 05.01.2017 21:26
neoras
a co je tedy podle tebe lepší? Našel jsem o dost dražší, ale složením o dost horší, tenhle vyšel tak…
proteinakyyy 06.01.2017 08:07
proteinakyyy
Na ten Sunwarrior ses díval?
Bounty 06.01.2017 15:47
Bounty
Proč by měl dávat takový nehorázný prachy za protein rostlinnýho původu? Vegan předpokládám není. To…
neoras 06.01.2017 21:31
neoras
Evidentně nemáš nejmenší ponětí o čem mluvíš, proč tedy radíš?
Rainy 07.01.2017 15:53
Rainy
Nejlepší je normální jídlo!
ms 06.01.2017 19:56
ms
nenapsal jsi zřetelně, proč by si to chtěl brát. já jsem obecně proti doplňkům, ale ne absolutně. sá…
dan009 17.01.2017 11:54
dan009
Taky jsem ve fázi zkoušení. Nejsem moc na maso, mléko a tak, tak jsem si občas dala protein mojí pol…
satirano 27.06.2017 15:04
satirano
Protein jsou bílkoviny obsažené v mnoha potravinách. Vždy se preferuje vyvážená strava. Nejsme býlož…
kozakl 27.06.2017 15:29
kozakl
Proteiny su vo vsetkom, je to energia a stavebna latka, a nemaju nijake zvlastne ucinky, a liecive u…
MM.. 27.06.2017 17:36
MM..
ale otázkou je, jestli to vůbec k něčemu je a jestli to neškodí. Máte zkušenosti? Ano, mám docela d… poslední
Párek v rohlíku 29.06.2017 10:42
Párek v rohlíku

Normálním zdrojem proteinů je vyvážená strava. Tyhle doplňky jsou vhodné pouze pro lidi, kteří mají potřebu proteinů takovou, že už ji není možné z běžné stravy uspokojit. Špatně jíst a doufat, že svaly narostou po tomhle, je cesta do pekel.

Poměr cena/složení ujde, rozhodně lepší jak drahý sračky od Nutrendu...

ale jestli neposiluješ, tak je ti to k hovnu a radši se pořádně najez..

Zas tak černě bych to neviděl. Píše jako doplněk. Dneska je jiná doba, uspěchaná, a pro člověka je mnohem pohodlnější hodit si odměrku do vody/mléka a za minutu máš v sobě 20g proteinu. Rozhodně rychlejší, než si připravovat plnohodnotnější jídlo (nedělejte si iluze, že ani to není bez chemie).

A náhodou, tohle je složením docela fér, určitě lepší jak konkurence, která má reklamu až do nebes a ve složení je pak 30 položek včetně karcinogenních éček, barviv a sladidel. Jesus. Osobně jsem dříve užíval Sunwarrior.

Strava je základ, palivo pro organismus, ale bez dalších věcí, pokud je to myšleno jako suplementace k posilování, to tedy opravdu nestačí.

Proč žrát ale protein? Já když nemám čas, nebo nemám kde se najíst, udělám si MANU. Je to plnohodnotná náhrada kompletní stravy, to je snad lepší, než jen protein, ne? Chutná to, jak těsto na palačinky. Já si v tom ráno rozmixuju pár jahod a banán.

Díky za odpovědi. Jde o to, ze je hodne veci,co nejim, nechutnaji mi, mezi nimi je i maso..obcas i cvicim. A tak myslim, ze toto by nemuselo byt spatne alespoň na test.

Maso není jediný zdroj bílkovin. Dobré jsou vajíčka a zejména bílky (podle toho se ostatně jmenují), mléčné výrobky (tady je vhodné si vybírat ty méně tučné), sója, luštěniny, oříšky atd.
Pokud cvičíš jenom občas, tak se na doplňky vykašli a prostě zdravě jez.

a co je tedy podle tebe lepší? Našel jsem o dost dražší, ale složením o dost horší, tenhle vyšel tak nějak nejlépe. Jestli máš ale lepší, budu rád a zkusim.

Proč by měl dávat takový nehorázný prachy za protein rostlinnýho původu? Vegan předpokládám není. To si může koupit rovnou Reflex/Myotec, který jsou úplně jinde (minimálně oproti tomu myproteinu).

nenapsal jsi zřetelně, proč by si to chtěl brát. já jsem obecně proti doplňkům, ale ne absolutně. sám jsem je nikdy neužíval, ale z více důvodů (jeden z nich byl udělat si na ně názor na základě vlastní zkušenosti)jsem je vyzkoušel a dá se říci, že je i užívám. můj názor je takovej, že strava je základ a doplňky jsou doplňky :-) je to jenom šlehačka nahoře. záleží na spoustě okolností. pro normálního člověka je hodně bílkovin špatné a nezdravé. pokud někdo cvičí, má vyšší hmotnost a poměr svalů, pak se jednou dostane do stádia, kdy jsou doplňky rozumné. nemusí být nutné, ale jejich výhody začnou převažovat nad nevýhodami, ale bavíme se o menších dávkách jako doplňku. z toho co si napsal, si troufám usuzovat, že nejsi v té fázi, kdy by pro tebe byly doplňky nezbytné. pokud chceš přibrat, stejně nemůžeš omezit hodně sacharidy a tuky a normální strava je nejvhodnější pro komplexní výživu. jiná věc je, pokud máš slabý metabolismus. v tom případě je určitá suplementace na místě, protože jinak nebudeš schopen stravu využít. a to je jeden z důvodů, proč suplementaci využít. když si dá někdo koktejl s proteinem, může přijmout dostatek bílkovin v celkem dobře a rychle vstřebatelné formě oproti stravě. ale pokud to začne s protejnem přehánět, stejně ho nevstřebá, je to zátěž na játra i ostatní orgány a schopnost těla využívat normální stravu se ještě sníží. všechno má svůj čas. začni pořádně cvičit a měl by si mít větší hlad. pokud to stihneš ujíst, neřeš doplňky. až budeš něco vážit a mít dostatek svalů, pak přijde doba, kdy bez doplňků by si musel jíst hrozně moc a pak jsou vhodné...

Taky jsem ve fázi zkoušení. Nejsem moc na maso, mléko a tak, tak jsem si občas dala protein mojí polovičky. No, tak občas, že těžko pozorovat nějaký efekt. Teď zkouším protein trochu jinak - jako směs zelených potravin (slozeni ), protože ty slibované účinky jsou mnohem větší. Vím, jsou to slibované účinky... Co si o tom myslíte vy, co proteinům trochu rozumíte?

Protein jsou bílkoviny obsažené v mnoha potravinách. Vždy se preferuje vyvážená strava. Nejsme býložravci,tak tělu prospěje vše,co ty nerada. Poslední a nejhorší je,si kupovat chemickou stravu v butelkách. Jedno dražé ráno,dvě v poledne a zbytek večer.
B%C3%ADlkovina

Proteiny su vo vsetkom, je to energia a stavebna latka, a nemaju nijake zvlastne ucinky, a liecive uz vobec ne. Daj si normalne jedlo. Ked nechces maso tak zeleninu a cestoviny apod. Ano aj v zelenine a cestovinach su proteiny, a dost vela, nepotrebujes k tomu ziadne prasky.

ale otázkou je, jestli to vůbec k něčemu je a jestli to neškodí. Máte zkušenosti?

Ano, mám docela dlohodobé zkušenosti.
Zakladní otazka je 'K čemu ty proteiny bereš ?"
- Ty tebou uvedené "MY PROTEIN" znam (snad nejlepší poměr kvalita > cena), používal jsem je skoro 6 měsíců, WHY bych hlavně nedoporučoval těm, co mají problém trávit laktozu, pro takové se používá výtažek proteinu z BRAUN ríže na místo výtažku z mléka (syrovátek, které se o něco rychleji vstřebávají organismem)

- Typ proteinu, nebo spíše poměr obsahu sačku (%glukoza %protein %liptidy) zaleží jen na tom , k čemu ty proteiny bereš, při posilovaní, jako komplement pri stravě, hubnutí/dieta a podobně, treba hodně vegetarianů ci veganů konsumuje proteiny tímto způsobem.
(skodlivé přímo nejsou, tedy az u lidí s problémem 'laktoza', ale vyši davky můzou vysušovat organismus, nadmerné davky mohou také prudce zdvyhnou vahu, ale to jsou spíš Mass Gaigner jak WHY)

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru