Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak kupovat jízdenku do vlaku Arriva?

Předem chci upozornit že nemám smartfoun s aplikacemi ani internetové bankovnictví a dokud k tomu nebudu nucený, nechci si to pořizovat (manželka to má, vím kolik to měsíčně stojí). A zatím jezdím jen s ČD a tam problémy s jízdenkou nejsou.

Uvažoval jsem, že bych se mohl podívat na jeden hrad kam Arriva od nás jezdí přímým spojem. U nás je na nádraží nějaký automat na jejích jízdenky, ale když jsem cvičně zkoušel zadat žádost o koupi, nějak se to zakouslo a nepustilo mne to dál. Návod jsem nenašel, snad je tam sluchátko pro nějakou pomoc, ale když jsem zatím nic nekupoval, nechtěl jsem nikoho zbytečně otravovat. Na internetu jsem zjistit, že ve stanici odkud bych jel zpátky žádný automat není.

Tak se chci zeptat zkušenějších:
Když přijdu k vlaku Arriva, dá se tam koupit jízdenka u průvodčího? Bez nějakých problémů, jako že vlak je obsazen místenkami a dalčí cestující na stojáka neberou?A mají i seniorské slevy?
:-(:beer:

Neviem, ako to máte vo vašej krajine zariadené, ale u nás, ak nie je možné zakúpiť cez internet (alebo nechceš), ak je na stanici výdajňa lístkov (u nás vo veľkom rušia), tak je tam lístkový automat (u nás to skúšajú zaviesť), alebo si zakúpiš priamo vo vlaku (u nás bežne - sám som takto kupoval a žiadna prirážka). Prever si všetky spôsoby, či takéto služby existujú.

Zdarec - ano, u průvodčího se koupit jízdenka dá bez problémů - s pokutou. I Arriva slevy má, jako i čd, nicméně nejsem v důchodovém věku, abych potvrdil, či se dá uplatnit u průvodčího, ale ZTP jsem slevu ve vlaku uplatnovat viděl. Sám jsem si na Arriva kupoval jízdenku na webu čd a ani jsem nepotřeboval mobil. Stačilo se zaregistrovat na čd a zaplatit pohodlně platební kartou na konkrétní datum i čas - i s místenkou. Nakonec vytisknout a prokázat se. 8-)

https://www.arriva.cz/cs/info-na-cestu/slevy-z-jizdneho

Senior nad 65 let
Sleva 50 %
Sleva platí od 65 let včetně. Cestující je povinen prokázat nárok na slevu platným průkazem totožnosti.

https://www.arriva.cz/cs/info-na-cestu/caste-dotazy

Můžu v autobuse nebo vlaku platit kartou?

V autobusech Arriva express a ve všech našich vlacích (mimo linky S49) je možné platit bezkontaktní kartou. Pro vaše pohodlí doporučujeme nákup jízdenek v předprodeji nebo v našich prodejních místech. V případě koupě jízdenky na e-shopu získáte bezplatně místenku, doklad nemusíte ani tisknout - stačí si pamatovat číslo sedadla a třímístný kontrolní kód rezervace.

Je u vás cena jízdenky stejná v předprodeji jako u řidiče nebo průvodčího?

V případě vlaku jsou ceny na některých relacích vyšší než v předprodeji. Týká se především cest na delší vzdálenost. Pro vaše pohodlí a jistotu doporučujeme zakoupit jízdenku v našem e-shopu nebo v prodejních zařízeních či na pokladně ve stanici.