Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Cvičení

Potřebovala bych poradit. Přednedávnem jsme si s mamkou pořídily běhací pás a chceme společně zhubnout. Radi by jsme začaly běhat kardio. Jen nevíme jak dlouho a při jaké rychlosti. Poraďte prosím. Děkuji :)

na pasu je opruz jako svina behat.. ale kdyz uz jste ho koupily.. :)

neznam zdravotni stav ani jedne z vas (predevsim hmotnost, beh neni pro kazdeho, kolena kotniky dostavaji kotel), takze s rezervou:

1) zahrati - 3-4 minuty tempem kolem 10min/km (svizna chuze)

2) vlastni cviceni..

vzdycky se CHVILKU bezi viz dale.. na zacatku tempo kolem 7min/km dostatecne, postupem casu lze zvysit na 6min/km a CHVILKU jde sviznou chuzi.. opet 10min/km

3) opakovani bodu 2 tak dlouho, aby mel trenink aspon 30 minut, optimalne 35-40.. tzn. 3-4x

4) "vyklusani" - 3-4 minuty sviznou chuzi..

ted vysvetleni co jsou ty vyse zminene chvilky:

trenink by mel byt 3-4x tydne, pak se muze skocit na vyssi stupen.. pripadne ze telo nestiha, zustat na stejnem stupni o tyden dele..

1. tyden: 1 minuta beh, 7 minut svizne chuze
2. tyden: 2 minuty beh, 6 minut svizne chuze
3. tyden: 3+5
4. tyden: 4+4
5. tyden: 5+3
6. tyden: 6+2
7. tyden: 7+1
8. tyden: mela bys vydrzet bezet 24 minut v kuse, lepe tech 32 minut.. pri vyse zminenem tempu kolem 7min/km to vychazi na 5km +-

HLAVNE: prestat jist skladke, prestat jist McDonald a jine sracky, prestat pit Colu a jine sracky.. uz toto samo o sobe dost pomuze :)

a posledni vec DOBRA OBUV

gl :)

Podla toho kolko kalorii ste zjedli cez den. Ten pas to snad vie aj ratat tam ze kolko spalujes. Inac bezne sa robi tak polhodina apod. (na zaciatku a na konci par minut lahsiu zataz)
Pripomienka: cola a podobne (vsetky) sladke zbrndy maju v sebe na liter tusim pol kila cukru ci kolko. Ak oblubujete taketo veci tak uz len pitim cistej vody namiesto tych veci si zlepsite bilanciu kalorii. Samozrejme aj ine veci aj tie ktore su povazovane za zdrave (ovocie, orechy, dzusy (!), apod) su z pohladu kalorii vydatne, treba ich samozrejme jest su zdrave, ale ide o mnozstvo, u vsetkeho. Trvalo treba jest normalne mnozstvo, t.j. menej, t.j. napr. ne pol litra dzusu, ne pol litra mlieka, atd. ale pol litra vody a deci dzusu.